Průvodce světem Autonapůl pro zákazníky AJO

Kdo doposud využíval carsharing AJO, zná i základní způsoby fungování Autonapůl:

Autonapůl a AJO
  • města máme rozdělena do zón, ve kterých si auta předáváme
  • po registraci si stačí auto v apce zarezervovat, z minuty na minutu nebo klidně měsíce předem
  • a pak jen kliknout, odemknout a jet - klidně kamkoliv po Evropě, bez závazků či zdlouhavých povolení.

Autonapůl je dlouhodobě nejlépe hodnoceným carsharingem v Česku a v roce 2023 jsme oslavili 20 let od našeho založení. Z původně experimentálního projektu jsme takzvaně zespodu, postupně rostoucí komunitou vyrostli ve službu se stovkou osobních vozů a dodávek. Rodiny i jednotlivci, firmy, živnostníci i instituce, tisíce lidí využívají moderní možnosti udržitelného sdílení aut, aniž by nějaké museli vlastnit.

Autonapůl však působí ve více městech - ať jste odkudkoliv můžete využívat auta v Praze, Brně, Ostravě, Olomouci, Plzni, Liberci, Pardubicích a v Hradci Králové.

Jsme jednoduchý, pohodlný a spolehlivý carsharing, kde vše vyřídíte online. Kromě online registrace je samozřejmostí samoobslužné převzetí a vrácení vozu, které můžete provést kdykoliv skrz aplikaci nebo čipovou kartou. 

Musíme si pomáhat: zákazníci AJO se mohou registrovat i bez kauce

Pokud hledáte podobnou službu, věříme, že se vám Autonapůl líbí, a rádi vás přivítáme mezi našimi sdílníky i bez složení kauce. Stačí si vytvořit registraci stiskem tlačítka „Chci se přidat“ kdekoliv na této stránce. v průběhu registrace vyplnit promokód: AJO 2023. Pro platbu kauce zvolte platbu převodem. (Firmy se mohou registrovat bez promokódu, registrační formulář neumožňuje jeho zadání.)

Po registraci zašlete na e-mail registrace@autonapul.cz aspoň jednu fakturu z AJO z posledních 12 měsíců a potvrzení o jejím zaplacení. Po přijetí této faktury vás registrujeme bez kauce, vy můžete hned začít jezdit nebo si rezervovat auta třeba na vánoční svátky. 

Vozový park

V Autonapůl najdete široké spektrum vozů, od elektrického Citigo iV či ekonomické Dacie Sandero, přes tradiční škodovácké kombíky, Hyundaie i30 Combi či reprezentativní Toyoty Corolla Combi, po devítimístné dodávky. V Brně nabízíme i třímístný Renault Trafic s ložnou plochou, tzv. plecháč na stěhování. Většina vozů má jen decentní polepy.

Díky spolupráci s Renault ČR naše flotila nabízí také deset stylových crossoverů Renault Arkana.

Velká většina aut jezdí na benzín, máme ale i auta na LPG (Dacia Sandero), dieselová (dodávky), elektrická (Renault Zoe, Tesla Model 3, Dacia Spring, Citigo iV) nebo nenabíjecí hybridy (Toyota Corolla Combi). Vybrané vozy mají tažné zařízení nebo hagusy. Nabízíme i tzv. family výbavu, dětské podsedáky. Auta pravidelně servisujeme a čistíme. 

Více o výbavě jednotlivých modelů si můžete přečíst na stránce Vozový park, nebo po registraci filtrovat v rezervačním systému.

Všechna auta mají ve výbavě českou dálniční známkou, vybraná auta mají slovenské nebo rakouské dálniční známky, popřípadě ekologické plakety pro vjezd do německých měst. Konkrétní auta se známkami jsou přehledně vidět v rezervační aplikaci. Do zahraničí můžete jezdit bez omezení kilometrů a bez předchozího ohlášení.

Ceník

Autonapůl nastavením svého Ceníku zvýhodňuje spíše delší výpůjčky. Stejně jako v AJO si však můžete auto rezervovat na různou dobu dle své potřeby. Může jít o půl hodiny na rychlý nákup, jednodenní výlet nebo služební cestu, týdenní dovolenou nebo potřebu náhradního vozu na pár týdnů. Auto si rezervujete z minuty na minutu nebo i několik měsíců předem, rezervaci lze následně upravovat dle aktuální potřeby.

Cena zápůjčky je jednoduše dána součtem hodinové a kilometrové sazby. Palivo je samozřejmě v ceně. Nejjednodušší se spočítat si cenu vaší cesty v naší kalkulačce.

U kilometrů je výpočet velmi jednoduchý, platí se základní sazba za kilometr pro prvních 200 km a zvýhodněná sazba pro kilometry nad 200 km.

Hodinové počítání začíná stejně - pro prvních 10 hodin se platí základní sazba za každou hodinu. Pokud máte auto déle (ale méně než 24 hodin), platíte za hodiny “strop” ve výši desetinásobku základní hodinové sazby.

U delších výpůjček stále platí podobný princip, ovšem s výhodnějšími sazbami pro další dny. Pokud máte na mysli nějakou konkrétní cestu, můžete si její cenu spočítat na kalkulačce nebo se podívat na vzorové cesty. Nabízíme i dlouhodobé pronájmy.

Prodloužený víkend

Standard Autonapul

Cena za jízdu vozem Hyundai i30 Combi (60 hodin, 250 km): 740 Kč/1. den + 650 Kč/2. den  + 590 Kč/3. den + 7,49 Kč/km * 200 km + 6,99 Kč/km * 50 km  = 3887 Kč

Vyúčtování probíhá jednou měsíčně. Přijde vám faktura za všechny vaše jízdy, kterou zaplatíte běžným převodem nebo si můžete nastavit inkaso. Platbu kartou po jednotlivých jízdách připravujeme a brzy umožníme.

Základní pravidla

V Autonapůl chceme vytvářet prostor pro lidi ve městech. Naším hlavním cílem je nabízet jednoduchou, výhodnou a ohleduplnou službu, která umožní snadno využít auto i lidem, kteří ho nechtějí vlastnit. 

V rámci našeho Ceníku najdete minimum pokut a příplatků. Spoléháme na férovost našich sdílníků a systém našich kontrol.

Stejne jako s AJO zaparkujete na modre zdarma
Zvýhodněné parkování pro carsharing poskytují města Brno, Praha i Plzeň

Auto je potřeba vrátit aspoň s půlkou nádrže a čisté. Je doporučeno rezervovat si auto aspoň s malou rezervou na konci rezervace, aby se nestalo, že znepříjemníte život člověku, který má auto po vás. Pokud nastane neočekávaná situace, aplikace vždy ukazuje telefonní číslo dalšího sdílníka a je možné s ním operativně problém řešit.

Pokud byste měli potíže s nalezením auta nebo s jeho technickým stavem, pomůže vám situaci vyřešit ochotná helplinka, která je k dispozici 24 hodin denně 7 dní v týdnu, v češtině nebo angličtině.

Auta mají své určené předávací zóny, jak v Praze, nebo v Brně, ale také v dalších šesti městech. Elektromobily obvykle mívají vyhrazené místo přímo u nabíječky a je třeba je po odstavení nechat nabíjet.

Stejně jako auta ostatních carsharingových společností parkují i sdílená auta Autonapůl na modrých zónách zcela zdarma. Podmínky v Praze a v Brně se trochu liší, nicméně pro zákazníky AJO nenastává žádná změna. Zvýhodněné parkování poskytuje také Plzeň. Více o parkování ke každému městu najdete na našem webu.

Hodila by se vám parkovací zóna jinde než ji Autonapůl nabízí? Vyplňte formulář a v případě vyššího zájmu ji tam můžeme zřídit.

Pojištění

Pro vaše klidnější cesty, nabízíme i možnost výhodného připojištění. U nezaviněné nehody neplatíte nic - veškeré náklady vyúčtujeme pojišťovně viníka. 

Pokud nehodu zaviníte vy, záleží na tom, jaký tarif pojištění máte nastaven. Standardně platí pravidlo 25% ze škody nad 8 000 Kč, maximálně však 40 000 Kč. Spoluúčast snižuje připojištění Jistota Plus za 299 Kč měsíčně. Potom při jakékoliv nehodě plně hradíte škody do výše 3 000 Kč. Nad tuto částku už neplatíte nic, tedy i při škodě 200 000 Kč je vaše spoluúčast stále 3 000 Kč.

Stejne jako u AJO platite CCS
Palivo je v ceně, tankujete CCS

Připojištění Jistota Plus vám připočteme k měsíční faktuře pouze tehdy, když jste příslušný měsíc aspoň jednou využili našich služeb. Aktivovat si ho můžete při registraci, nebo později tak, že nám to oznámíte e-mailem na naši helplinku.

Tankování

Palivo je v Autonapůl v ceně půjčovného, tankuje se přiloženou CCS kartou, která je vždy nastavena na ten typ paliva, na který auto jezdí. Pokud nastane situace, že tankujete za své, např. v zahraničí, náklady vám proplatíme

Klademe důraz na komfort vaší jízdy, sdílníci Autonapůl dodržují pravidlo, že auto se vždy vrací aspoň s půlkou nádrže.

Technologie

Auta si můžete rezervovat buď ve webovém rezervačním systému na počítači nebo v aplikaci na mobilním telefonu. Aplikace je k dispozici pro Android i iOS, popřípadě se dá použít i její webová verze na jiných telefonech.

Finanční zdraví

Prozatímní letošní čísla naznačují, že už třetí rok v řadě skončíme v zisku, zároveň jsme zahájili projekt rekapitalizace předchozích ztrát, což nám uvolnilo ruce pro přípravu zcela nových projektů. 

Máme dvacet let zkušeností a Autonapůl je stále ve své podstatě komunitní projekt, který jeho zakladatelé stále využívají jako sdílníci. Nabízíme prostor k domluvě a řešení na míru.

Autonapůl

Vytváříme prostor pro lidi. Společně.

Stránky: 1 2

Kontakt

Autonapůl, družstvo
Údolní 33, 602 00 Brno
Kancelář: Křenová 52, Brno
IČO: 29301751 / DIČ: CZ29301751

Technická podpora pro uživatele: +420 778 470 898
e-mail: autonapul@autonapul.cz

Copyright 2018 IMCerny ©  All Rights Reserved