Carsharing Brno

Brno

Autonapůl vytváří prostor pro lidi také v Brně. Jedno sdílené auto nahrazuje až deset soukromých aut. V Brněn abízíme vozidla  Škoda Citigo, Škoda Fabia combi, Škoda Rapid, Škoda Octavia combi, Kia Ceed combi, Ford Transit a elektromobil Renault Zoe (viz sekce Vaše sdílená auta). Pokud vás zajímá, jak si stojí carsharing ve srovnání s obyčejnou půjčovnou, přečtěte si článek na našem blogu.

Zákazníci Autonapůl z Brna mohou využívat auta i v ostatních městech, kde Autonapůl působí.. Registrujete se pouze jednou a potom už jsou ve vašem mobilu k dispozici auta ze všech 10 velkých měst, kde má Autonapůl své vozy.

Po ukončení rezervace auta parkují v parkovací zóně, která je zobrazena na mapě níže. 

Naším cílem je nabídnout jednoduchou, výhodnou a ohleduplnou službu mobility. Vaše auto v mobilu.

Brněnské speciality

Elektromobil

Carsharing Brno Autonapůl nabízí také elektromobil Renault Zoe s dojezdem až 300 km. Parkuje na Cyrilské ulici u Impact Hubu. Pozor: vyzvednutí pouze přes mobilní aplikaci.

Tranzit a vozík

V Brně je možné půjčit si přívěsný vozík Agados. Klíče od vozíku se vyzvedávají v kanceláři Autonapůl na Křenové 52. Vozík sám parkuje v garáži na Lesné. Vybraná auta mají tažné zařízení a jsou takto označena v rezervačním systému. V Brně také funguje devítimístný Ford Transit, který je možné použít jak pro přepravu většího množství osob, tak např. pro stěhování nábytku. Na toto auto vám stačí řidičský průkaz skupiny B a je samozřejmě také vybaveno tažným zařízením.

Kancelář a půjčovna nosičů

Od října 2017 v Brně funguje kancelář. Adresa je Křenová 52 - budova obchodního domu Nosreti, 2. patro. V kanceláři obvykle bývá služba od 8 do 16 hodin, ale občas musíme vyjet pryč, abychom zajistili provoz nebo servis některého auta. Proto si prosím schůzky raději vždy domlouvejte předem. Brněnská kancelář půjčuje také nosiče na kola a další vybavení. Volejte helplinku pro více informací.

Rezidentní parkování


Základní dělení parkovacích zón v Brně je:

modrá – pro rezidenty (osoby s trvalým pobytem v lokalitě nebo vlastnící nemovitost určenou k bydlení)
zelená – pro abonenty (provozovatele obchodních a kancelářských prostor nebo majitele nemovitosti určené k podnikání)
oranžová – pro návštěvníky (se zaplaceným lístkem z parkovacího automatu)
A typicky je doplněno tabulkou po-pá 8-6h s oprávněním, viz. Foto.


Vy ale nemusíte řešit ani barvy, ani parkovací automaty! V zónách všech barev totiž můžete kterékoli brněnské auto Autonapůl parkovat během Vaší rezervace a nebo ho tam rovnou odstavit (vrátit) – to se týká aktuálně jen aut z centrální zóny Brno – A. Vytyčení brněnských parkovacích zón Autonapůl je k dispozici na stránce Brno.

A především: Nic nebrání ani vašemu vjezdu do historického centra města. To je ohraničeno zákazovými značkami s dodatkem „Mimo vozidlo s povolením OD MMB“ a vozy Autonapůl toto povolení mají! Této značky se tedy nemusíte obávat.

Jen pozor, na některých speciálních místech auto přesto neparkujte ani neodstavujte. Na nich platí zákaz parkování pro všechny. Jedná se o:

• místa vyhrazená pro určitý vůz (to poznáte podle dodatkové tabule s uvedenou SPZ)
• místa časově rezervovaná pro určitý subjekt (například úřad, firma, hotel) – zde nesmíme parkovat ani MIMO dobu platnosti rezervace
• místa, kde se platí jen v parkovacím automatu (tam můžete parkovat během rezervace na vlastní náklady, ale auto tam prosím neodstavujte)
• parking za závorami – např. naproti Hotelu Grand. (tam můžete parkovat během rezervace na vlastní náklady, ale auto tam neodstavujte)

Podrobné informace, fotografie a příklady správného i nesprávného parkování najdete na speciální stránce věnované parkování.

Parkovací zóny

Parkovací zóny jsme nedávno měnili a rozšířili. Viz článek na blogu.

Vaše auta

Brněnská flotila je mimořádně rozmanitá. Eletromobil a dodávka jsou popsány výše. Kromě nich máme také několik aut s automatickou převodovkou (Citigo, Rapid), vozy ve variantách Hatchback (Citigo, Kia) i Kombi (Fabia Octavia, Kia).

Budget Economy Komfort Grand Trailer Elektro
Škoda Citigo 6x
Renault Clio 1x
Škoda Fabia 10x
Kia Ceed 1x
Škoda Rapid 3x
Škoda Octavia 3x
Renault Megane 2x
Kia Ceed 3x
Ford Transit 1x
přívěsný vozík 1x
Renault Zoe 1x