Carsharing Praha

Inteligentní půjčovna aut Autonapůl nabízí v Praze k pronájmu vozidla Škoda Citigo, Škoda Fabia combi, Škoda Rapid, Škoda Octavia combi, Kia Ceed combi a Ford Transit (viz sekce Vaše sdílená auta). Pokud vás zajímá, jak si stojí carsharing ve srovnání s obyčejnou půjčovnou, přečtěte si článek na našem blogu.

Zákazníci Autonapůl z Prahy mohou využívat auta i v ostatních městech, kde Autonapůl působí a vyzkoušet si například brněnský elektromobil Renault Zoe. Registrujete se pouze jednou a potom už jsou ve vašem mobilu k dispozici auta ze všech 10 velkých měst, kde má Autonapůl své vozy.

Pražské speciality

Parkování

Parkování sdílených aut v Praze je součástí systému schváleného Magistrátem města Prahy. Více informací níže. K systému rezidentního parkování v Praze se více dozvíte na speciální stránce: Residentní parkování nebo na www.parkujvklidu.cz

Transit

V Praze funguje devítimístný Ford Transit, který je možné použít jak pro přepravu většího množství osob, tak např. pro stěhování nábytku. Na toto auto vám stačí řidičský průkaz skupiny B a je samozřejmě také vybaveno tažným zařízením. Na rozdíl od ostatních vozidel může Transit parkovat ve všech předávacích zónách Autonapůl v Praze.

Půjčovna nosičů a vybavení

V Praze je možné zdarma půjčit střešní nosiče na několik typů aut. Kontakt: praha@autonapul.cz Místo vyzvednutí: Tusarova 56, Holešovice Výdejní doba 9:00-17:00 ve všední dny, pouze po domluvě.

Parkovací zóny

Předávací lokality Autonapůl v Praze jsou připraveny s cílem jednodušeji předávat auta, usnadnit hledání parkovacího místa a mít auta tam, kde je nejvíce potřebujete.

U většiny zón dodržujeme původní myšlenku docházkové vzdálenosti od 1 – 2 stanic metra, aby se k autům dalo snadno dostat i veřejnou dopravou.

Všechny zóny plánujeme průběžně sledovat, podle poptávky budeme hledat další vhodná parkovací místa, případně posílíme již zavedenou zónu.

V každém voze je mapka jemu určené předávací lokality.

Umístění sdílených aut

·         Staré Město (Praha 1) – Škoda Citigo Nelson Kia Ceed combi Clancy + Škoda Rapid Robert (automatická převodovka)

·         Vinohrady (Praha 2) – Škoda Citigo Terri (automatická převodovka) + Kia Ceed combi Zelda

·        Žižkov (Praha 3) – Škoda Fabia combi Alison + Škoda Rapid Joe (automatická převodovka)

·         Pankrác (Praha 4) – Škoda Fabia combi Kearney + Kia Ceed combi Largo (tažné zařízení)

·         Smíchov (Praha 5) – Škoda Fabia combi Smithers Kia Ceed combi Agnes (tažné zařízení)

·         Dejvice (Praha 6) – Škoda Citigo Annika (s polepy) + Škoda Fabia Doris Škoda Octavia combi Nick

·         Holešovice (Praha 7) – Škoda Citigo Rod (automatická převodovka) + Škoda Fabia combi Eddie + Octavia combi Brockman

·         Libeň (Praha 8) – Škoda Citigo Stu (automatická převodovka) + Škoda Fabia combi Duffman

·         Kobylisy (Praha 8) – Škoda Fabia combi Abbie + Kia Ceed combi Lenny

·         Strašnice (Praha 10) – Škoda Fabia combi Julius

·         Vršovice (Praha 10) – Škoda Fabia combi Luigi + Kia Ceed combi Murphy

·         Transit Snyder – volná zóna v rámci parkovacích lokalit Autonapůl

 

 

Parkovací povolení

Parkovací povolení pro Prahu jsou vysvětlena na speciální stránce.

Vaše auta

Budget Economy Komfort Grand Trailer Elektro
Škoda Citigo 6x
Škoda Fabia 9x
Kia Ceed 5x
Škoda Octavia 2x
Škoda Rapid 2x
Ford Transit 1x