Carsharing vs. autopůjčovny aneb proč si vybrat Autonapůl

Pravděpodobně jste právě ve fázi, kdy potřebujete auto. Vlastní vůz se vám nevyplatí, tak hledáte jiné možnosti. Nabízí se autopůjčovna nebo její alternativa carsharing. Obě varianty zní zajímavě, jenže kterou si vybrat? Procházet desítky webů, hledat všechny rozdíly a porovnávat, co je výhodnější, je práce na dlouhé lokte. Proto jsme ji rádi udělali za vás - carsharing vs. autopůjčovny. 

Chceme klientům dát ten nejlepší servis, a proto jsme srovnávali služby našeho carsharingu pouze s velkými autopůjčovnami, které poskytují co nejširší škálu vozidel a doplňkových služeb. Pro naše potřeby jsme vybrali firmy Avis, Europcar, Enterprise, Hertz a Sixt.

A jak dopadlo srovnání?

Cena

Při výběru bývá nejdůležitější cena. U každé půjčovny jsme porovnávali cenu vybraného auta (Škoda Octavia a jí podobné) za stejných podmínek, ve stejném městě (Brně), na jeden den. A výsledek? Za jeden den půjčení auta zaplatíte od necelých 2 000 Kč až po 5 500 Kč. Navíc musíte zaplatit za celý den, na kratší dobu to nelze.

Autonapůl vám půjčí vůz i na méně než jeden den. Pokud ho tedy potřebujete jen na pár hodin, výrazně ušetříte. Finální částka se odvíjí od fixní platby, která je u Škody Octavie maximálně 640 Kč na celý první den, a pak od počtu ujetých kilometrů (u Octavie maximálně 6,9 Kč/km). Na kratší trasy je tak carsharing ideální.

Palivo

U všech autopůjčoven platí pravidlo, že vyzvedáváte i vracíte auto s plnou nádrží. Platby na čerpacích stanicích jsou na vás. Pokud vrátíte vůz nenatankovaný, půjčovna vám palivo doúčtuje.

U Autonapůl je palivo zahrnuté v pronájmu. Platíte jen za ujeté kilometry. Pokud už musíte na benzinku, využíváte při platbě CCS kartu, která je součástí každého auta.

Informace

Když si prohlížíte nabídku aut v půjčovně, vidíte značku a typ, druh paliva, základní informace o výbavě a fotografii. U žádné z nich se ale nedozvíte, jak často půjčované vozy mění nebo jak jsou auta stará.

V Autonapůl si půjčujete jenom vozy, které nejsou starší než 5 let. Po této době je měníme za nové.

Výběr

V autopůjčovnách si nevybíráte konkrétní auto, ale kategorii. Půjčovna vám bohužel nemůže garantovat, že budete řídit právě to Audi, po kterém toužíte. Můžete dostat auto stejné kategorie, ale jiné značky.

V Autonapůl víte přesně, pro které auto si jdete. Jaký vůz si zarezervujete, takový dostanete.

Klient

Autopůjčovny bývají také přísné na to, komu auto půjčují. Je vám méně než 25 let nebo jste starší než 70? Kvůli věku si možná půjčíte auto o něco dráž než ostatní. Z 5 testovaných půjčoven se na věk při kalkulaci ceny nedotazuje pouze Europcar a Sixt.

Autonapůl vašim řidičským schopnostem věří. Při rezervaci auta jen prokážete, že máte platný řidičský průkaz, a můžete jezdit.

Dostupnost

Pokud máte auto z autopůjčovny, musíte při každém půjčení jet podepsat smlouvu do kanceláře. Vrácení auta mimo otevírací dobu nebo na jiném místě může být účtováno extra poplatkem. 

Služba Autonapůl je plně samoobslužná a bezkontaktní. Smlouvu podepisujete jen jednou a je to možné také online.  Auta si vyzvedáváte kdykoliv a přímo na ulici podle toho, které je pro vás nejblíž.  Svoji rezervaci můžete začít i ukončit pomocí chytrého telefonu nebo čipové karty. Nemusíte se s nikým setkávat. Autonapůl využijete když potřebujete, pokud nejedete, nic vám není účtováno.

A jak jste se rozhodli - carsharing vs. autonapůjčovny?

Carsharing vs. autopůjčovny

Kontakt

Copyright 2018 IMCerny ©  All Rights Reserved