4 způsoby, jak nejlépe využít ČD body

Jak funguje program ČD body?

České dráhy nabízí na svém webu věrnostní program ČD body. Zjednodušeně řešeno, při nákupu jízdenek, přes e-shop českých drah se vám přičítají body za každou koupenou jízdenku. Za každých 10 utracených korun se vám připočítá jeden bod. Získané body se připíšou na váš virtuální účet, kde zůstanou 24 měsíců. Po tuto dobu je možné je využít za služby partnerských organizací. Ty nejlepší jsme pro vás sepsali v tomto článku.

Vlak a carsharing

Za co utratit věrnostní body od Českých drah?

ČD body vám nabízejí různé výhody, k nimž patří:

 • skupinová víkendová jízdenka za 150 bodů (regionální) nebo 300 bodů (celostátní)
 • cesta sdíleným autem Autonapůl za 40 bodů
 • půjčení kola v cíli cesty za 50 bodů
 • knihy a audioknihy na cestu

Skupinová víkendová jízdenka

Tato odměna existuje ve dvou variantách. Vždy platí, že se jedná o slevu ve výši 100 % na vámi zvolenou víkendovou jízdenku na jednodenní cestování vlakem v sobotu, neděli nebo státní svátek až pro 2 dospělé a 3 děti.

Reionální varianta (cestování po jednom kraji) vyjde na 150 bodů, celostátní na 300 bodů.

Cesta autem s Autonapůl

Skvělá výhoda pro všechny, kteří kromě využívají vlakových spojů Českých drah využívají i sdílených aut Autonapůl. Pro ty, kteří je doposud nevyužívají, je to výborná příležitost k nezávaznému vyzkoušení car sharingu, a jeho mnohých výhod, například jízdy elektromobilem či parkování zdarma v Brně, Liberci, Plzni nebo Praze.

Jak ČD body využít

Škoda Fabia Pardubice

Jak tedy můžete slevu na jízdy sdílenými auty od Autonapůl získat? Úplně stejně jako byste si vybírali jakoukoli jinou odměnu v rámci programu ČD Body:

 1. Na adrese www.cd.cz se přihlásíte do svého zákaznického profilu (nelze použít mobilní aplikaci Můj vlak)
 2. Následně v sekci Spravovat mé služby najdete box s názvem „Můj věrnostní program“ s aktuálním počtem nasbíraných bodů.
 3. Po kliknutí na tlačítko Detail se dostanete k podrobnějším informacím o programu ČD Body a možnosti vybrat si odměnu díky tlačítku Vybrat odměnu
 4. V odměnách najdete možnost vyměnit body za slevový voucher na služby Autonapůl.
 5. Po zaplacení voucheru ČD Body získáte kód, který nám následně zašlete e-mailem na cdbody@autonapul.cz
 6. Sleva činí 250 Kč a stojí 40 ČD bodů. To nejlepší? Benefit lze uplatnit opakovaně, maximálně však jeden voucher na jeden kalendářní měsíc. A platí pro nové i stávající uživatele Autonapůl.
 7. Při zpracování vyúčtování následně zohledníme tuto slevu a vy zaplatíte méně. Nelze uplatnit na již vystavenou fakturu. Sleva se započítá ve faktuře za měsíc, kdy nám voucher zašlete.

Půjčení kola od ČD bike

Tuto odměnu si můžete vybrat ve vyjmenovaných železničních stanicích. Za 50 bodů získáte nárok na zapůjčení jednoho jízdního kola v půjčovně Českých drah (dámské, pánské, dětské) na jeden den zdarma.

Půjčovny kol ČD jsou v provozu zpravidla od 1. dubna do 31. října, vybrané půjčovny jsou otevřeny i celoročně. K půjčení potřebujete občanský průkaz sepsat nájemní smlouvu a složit zálohu.

Kolo můžete samozřejmě vrátit v jiné stanici, než jste si ho vypůjčili, takže kombinace cesty vlakem a na kole může být výborným tipem pro nedělní výlet.

Knihy a audioknihy na cestu

Na cesty vlakem či autem můžete vyrazit vybaveni vhodnou knihou či audioiknihou. I k nim vám mohou zpříjemnit cestu odměny v programu ČD body.

Za 20 bodů získáte slevu 31% na veškerý sortiment nakladatelství Grada. Za stejných 20 bodů získáte slevu 100 Kč na nákup v knihkupectví Knihcentrum. Internetové knihkupectví Palmknihy nabízí slevu 20% za 40 ČD bodů. 30 bodů vám potom zajistí slevu 100 Kč na nákup audioknih na Audiotéce.

Autonapůl můžete využít v 8 městech ČR

Více km vlaky ČD a sdílenými vozy Autonapůl – menší zátěž pro české silnice a ulice našich měst. 

A to je vše. Dlouhodobým cílem Autonapůl je podpora všech udržitelných způsobů dopravy a vlaky ČD jsou jedním z nich. Jízdou vlakem v kombinaci s carsharingem si můžete ušetřit čas i nervy a místo řízení se věnovat tomu, co je důležitější - třeba práce, knížka nebo jen odpočinek 🙂. Společně tak můžeme vytvářet prostor pro lidi. Máme radost, že vy nyní z těchto našich snah můžete profitovat ještě více.  

Článek z magazínu ČD pro vás na s. 35.

Máte jakýkoli dotaz k bodům či jejich čerpání za naše služby? Neváhejte kontaktovat nás nebo využít informační služby Českých drah.

Autonapůl

Vytváříme prostor pro lidi. Společně.

Kontakt

Autonapůl, družstvo
Údolní 33, 602 00 Brno
Kancelář: Křenová 52, Brno
IČO: 29301751 / DIČ: CZ29301751

Technická podpora pro uživatele: +420 778 470 898
e-mail: autonapul@autonapul.cz

Copyright 2018 IMCerny ©  All Rights Reserved