Ceny paliv stoupají, co můžeme udělat

Ceny paliv stoupají
Ceny paliv stoupají

Nejspíš jste při občasném tankování zachytili rychle rostoucí ceny paliv na pumpách. Skokové zdražení proběhlo v posledních měsících a ve srovnání s loňským rokem už zdražil benzín či nafta o více než 10 Kč na litr. To se promítá i do ekonomiky družstva Autonapůl.

Propočítejte to s námi

V praxi to znamená, že i u úsporných vozů carsharingu Autonapůl vzrostly náklady na každý ujetý kilometr o 60 haléřů, v některých případech i více. V součtu za celý rok to dělá zhruba sumu, která by umožnila rozšířit flotilu o dvě úplně nové Fabie Combi za aktuální ceny.

Pomozte nám rostoucí náklady na palivo držet na uzdě. Klesnou tak i emise z provozu aut. Úspory na palivu nám příští rok pomohou mimojiné více posílit flotilu. 

Co můžete udělat: 

  • Využijte tipy na úspornou jízdu. Ohlídejte si optimální rychlost, správný tlak v pneumatikách nebo plynulost. Agresivní jízda zvyšuje spotřebu až o 20 % a v praxi nebývá rychlejší než předvídavá jízda s plynulým zrychlováním a brzděním; o bezpečnosti nemluvě. 
  • Preferujte tankování levnějšího paliva. Pokud to jen trochu jde, vyhněte se tankování na dálničních pumpách. S vyhledáním nejvhodnější benzinky, kde navíc vždy akceptují CCS karty, pomůže aplikace na https://www.ccs.cz/mobilni-aplikace 

Kontakt

Copyright 2018 IMCerny ©  All Rights Reserved