Blokové čištění ulic

Pozor, kde zaparkujete

Na jaře a na podzim tradičně probíhá blokové čištění ulic. Doporučujeme, sledujte dopravní značení. Blokové čištění je vždy doprovázeno místní úpravou silničního provozu a stání na komunikacích s přenosným dopravním značením, které je instalováno v předstihu minimálně 7 dní. Jedná se o přenosné značky zákaz zastavení, kde je uvedeno datum a čas čištění.

Kde jsou uvedeny termíny čištění ulic

Informace o blokovém čištění naleznete na webových stránkách měst a městských částí, ale také od poskytovatelů služby.

Brno

Brněnské komunikace dokonce nabízejí aplikaci, která vám umožní "být v obraze kdykoliv a kdekoliv".

Praha

TSK připravilo interaktivní mapu s plánem údržby pro rok 2024.

Čištění ulic
Blokové čištění ulic

Pozor na odtah vozu

Pravidla pro čištění ulic upravuje legislativa §19a, §19b zákona č. 13/1997 Sb., o pozemních komunikacích, ve znění pozdějších předpisů. Nedodržení značení může dle §19b odst. 1 vést až k odtahu vozidla. Zpravidla nastávají dvě varianty:

  1. Vozidla se odtáhnou a odstaví se na jiné vhodné místo (do vedlejší ulice, na přestupní nebo odtahovou plochu), odtud se budou vracet zpět na stejné místo odkud byla odstraněna tzv. zpětný odtah.
  2. Vozidla se pouze naloží na odtahová vozidla a po vyčištění se přímo z odtahového auta vrátí zpět tzv. technický úkon.

Například v Brně je stanovena cena za technický úkon, zpětný odtah v místě ve výši 1.500 Kč vč. DPH.

Legislativa:

Parkování sdílených vozů

Parkovani v Brne
Autonapůl carsharing

V případě sdílených vozů Autonapůl, nespoléhejte ani na to, že někdo další má rezervaci po vás, může ji kdykoliv zrušit. Pokud je v místě parkování cedule upozorňující na blokové čištění, vůbec zde auto nenechávejte. Předejdete tak řešení pokut. Uživatel vozu má zodpovědnost za jeho správné parkování i po skončení své rezervace.

V době, kdy blokové čištění ulic neprobíhá, nezapomeňte, že máte nejen v Praze i Brně jako uživatelé sdílených aut zvýhodněné parkování v centrech měst.

Kontakt

Autonapůl, družstvo
Údolní 33, 602 00 Brno
Kancelář: Křenová 52, Brno
IČO: 29301751 / DIČ: CZ29301751

Technická podpora pro uživatele: +420 778 470 898
e-mail: autonapul@autonapul.cz

Copyright 2018 IMCerny ©  All Rights Reserved