Elektromobily Dacia Spring pro Olomouc

Ať už sedíte v elektromobilu poprvé nebo hledáte odpověď na otázku/problém týkající se elektrické Dacie Spring, na této stránce najdete vše, co potřebujete vědět. Elektromobily mají pár specifik, ale není se čeho bát, jízda s nimi je jednoduchá a zábavná.

Spring pro Olomouc

Popis vozu

Spring na elektřinu je nejlepší ve městě a blízkém okolí, poté na okreskách, nejhoršího dojezdu dosahují na dálnici a/nebo v teplotách pod bodem mrazu. Na dálnici se Spring příliš nehodí, ale v ostatních oblastech nabídne rozumně svižnou jízdu.

Spring odveze až 4 lidi. Nabízí dojezd 150 – 250 km dle stylu a typu jízdy. Maximální rychlost je 125 km/h.

Springy je dobré vnímat jako malé levné vozy podobně jako např. Škody Citigo. Nabídnou ale plně elektrický provoz, plynulou automatickou převodovku, dotykové rádio se zrcadlením telefonu Android Auto/Apple Carplay.

Odpojení vozu z nabíjecí stanice

Všechny elektromobily Autonapůl najdete vždy na pevném parkovacím místě, připojené k nabíjecí stanici, wallboxu nebo nabíjecímu sloupku. To znamená, že po započetí rezervace je nejprve nutné uvolnit nabíjecí kabel, ten uložit do kufru a vyrazit na cestu. Pro uvolnění kabelu z nabíjecího portu vozu je potřeba zmáčknout odemykací tlačítko na klíči od vozu. Vůz poté uvolní zámek nabíjecího kabelu a vy ho můžete odpojit z vozidla. Kabel stačí schovat do kufru, zaklapnout nabíjecí port v čelní masce vozu a vyrazit na cestu.

Startování a jízda

Další překvapení na vás může čekat po usednutí za volant. Tak jako každý elektromobil, je i Dacia Spring Autonapůl automat. Dacia Spring vás navíc ještě může překvapit otočným voličem pro směr jízdy. Volíte pouze jízdu vpřed - D, couvání - R a režim N - neutrál pro parkování. Pozor! Po zařazení stupně N je nutné vozidlo zabrzdit ruční brzdou, stupeň N nemá žádné brždění ani jištění a auto se bez zabrždění samovolně rozjede. Vozidlo lze nastartovat pouze s otočným voličem v poloze N a sešlápnutým brzdovým pedálem. Otočením klíčku vůz nastartuje a na tachometru se rozsvítí zeleným písmem kontrolka OK. Pokud tato kontrolka nesvítí, auto není nastartované a nepojede, respektive v kopci může samo např. i couvnout! Startování má polohy jako klasický spalovací vůz - nejdříve zapalování a pak pootočení klíče pro nastartování auta. Pamatujte, že pro ověření, že je vůz skutečně nastartovaný musí svítit zelená kontrolka OK na tachometru v oblasti ukazatele využití energie. 

Praktický dojezd Springu na plnou baterii je 150-250 km, nejvíce při plynulé jízdě ve městě, následně okresních silnicích, nejmenší dojezd čekejte na dálnici, kde při rychlé jízdě nemá jak využít rekuperační brzdění a spotřeba rychle roste. Hlavní rada zní: Chcete-li dojezd zvýšit, snižte rychlost, např. do 80 km/hod. Vliv na spotřebu má také počasí, především teploty okolo bodu mrazu také dojezd snižují. 

Technické specifikace vozů Spring pro Olomouc

  • 4 místa
  • Elektromotor: 33 kW
  • Objem kufru: 290 litrů
  • Převodovka: automatická
  • Barva: stříbrná s polepy

Nabíjení a ukončení rezervace

Nabíjení je snadné, Dacia Spring má nabíjecí port umístěný v čelní masce vozu, celá část s logem Dacia je výklopná. Páčka pro odjištění nabíjecího víka se nachází dole pod volantem (podobně jako páčka pro otevření kapoty) a je na ní piktogram nabíjecího kabelu. Po otevření nabíjecího portu stačí zapojit kabel buď rychlého nabíjení (pokud nabíjíte na cestě, kryto oběma plastovými krytkami ), nebo zapojit zpět kabel pomalého nabíjení z kufru (stačí jedna krytka, pokud auto vracíte zpět na jeho parkovací místo). 

1.
2.
3.

1. otevření nabíjecího portu v přídi Springu

2. identifikace vozu čipem PRE pro otevření krytu a propojení kabelem s vozem, návod na aktivaci nabíjení je přímo na sloupku

3. při ukončení nabíjení je kabel jištěn zámkem, pro jeho vytažení je třeba znovu zmačknout odemčení vozu na klíčku vozu

Mioveni a Sibiu = Dacie Spring pro Olomouc

Oba vozy jsou projektem spolupráce Autonapůl, českého zastoupení Renault-Dacia a olomouckého dealera vozů Auto Kubíček. Budou k dispozici minimálně do konce roku 2022. Na lokální olomoucký projekt "Spring pro Olomouc" upozorňuje výrazný polep vozů

Olomoucké elektromobily se jménem Mioveni a Sibiu  se budou vždy vyzvedávat a vracet na své fixní lokaci u dealera Auto Kubíček (Holická 1224/24). Zde pro ně bude vyhrazeno parkování a nabíjení, abyste měli vždy jistotu, že si je vyzvednete plně nabité a připravené. 

Kontakt

Copyright 2018 IMCerny ©  All Rights Reserved