Elektromobil Renault Zoe: Jak na to?

Ať už sedíte v elektromobilu poprvé nebo hledáte odpověď na otázku/problém týkající se jízdy v elektromobilu, na této stránce najdete vše, co potřebujete vědět. Elektromobily mají pár specifik, ale není se čeho bát, jízda s nimi je jednoduchá a zábavná.

Renault Zoe

Odpojení vozu z třífázové zásuvky

Všechny elektromobily Autonapůl najdete vždy na pevném parkovacím místě, připojené k nabíjecí stanici, wallboxu nebo třífázové zásuvce. To znamená, že po započetí rezervace je nejprve nutné uvolnit nabíjecí kabel, ten uložit do kufru a vyrazit na cestu. Kabel v případě Renaultu Zoe odjistíte jednoduše – zmáčknutím tlačítka s piktogramem nabíjecího kabelu na přístupové kartě. Vůz poté uvolní zámek nabíjecího kabelu a vy ho můžete odpojit z vozidla. Pozor, pokud vyrážíte na vícedenní cestu, je nutné odpojit kabel ze zásuvky ve zdi a vzít si ho sebou do kufru. Kabel je zamčený visacím zámkem – klíče od něj najdete na klíčích od vozu. Po návratu kabel zpět zapojte a uzamkněte do třífázové zásuvky.

Startování a jízda

Další překvapení na vás může čekat po usednutí za volant. Tak jako každý
elektromobil, je i naše elektrická Zoe automat, převodovka zde kompletně chybí, elektromotor pracuje s jednou rychlostí. Na převodovce tedy volíte pouze jízdu vpřed – D, couvání – R a režim parkování – P. Vozidlo lze nastartovat pouze s řadicí pákou v poloze P a sešlápnutou brzdou! Startuje se zmáčknutím tlačítka START/STOP. Místo vrčení spalovacího motoru se pouze ozve pípnutí a na palubním počitači nápis READY. Pouze pokud svítí nápis READY je vozidlo opravdu nastartované a připravené k jízdě. Vůz má bezklíčovou přístupovou kartu, je tedy důležité, aby karta byla při startování přítomna ve voze.

Nabíjení

Nabíjení je snadné, zmáčknutím tlačítka s piktogramem elektrického kabelu na přístupové kartě uvolníte znak Renault na čelní masce, pod kterým se skrývá nabíjecí zástrčka. Během rezervace můžete využívat veřejných dobíjecích stanic a při ukončení rezervace budete postupovat tak, jak je popsáno výše v sekci Odpojení vozu z nabíjecí stanice.

Kontakt

Autonapůl, družstvo
Údolní 33, 602 00 Brno
Kancelář: Křenová 52, Brno
IČO: 29301751 / DIČ: CZ29301751

Technická podpora pro uživatele: +420 778 470 898
e-mail: autonapul@autonapul.cz

Copyright 2018 IMCerny ©  All Rights Reserved