Elektromobil Škoda Citigoe iV: Jak na to?

Ať už sedíte v elektromobilu poprvé nebo hledáte odpověď na otázku/problém týkající se elektrického Citigoe, na této stránce najdete vše, co potřebujete vědět. Elektromobily mají pár specifik, ale není se čeho bát, jízda s nimi je jednoduchá a zábavná.

Škoda Citigoe iV Autonapůl
Škoda CitigoE iV

Odpojení Citigoe z nabíjecí stanice

Všechny elektromobily Autonapůl najdete vždy na pevném parkovacím místě, připojené k nabíjecí stanici nebo wallboxu. To znamená, že po započetí rezervace je nejprve nutné uvolnit nabíjecí kabel, ten uložit do kufru a vyrazit na cestu. Škoda CitigoE iV má jedno důležité specifikum – pro odjištění kabelu z nabíjecí zástrčky ve voze je nutné zmáčknout odemykací tlačítko na klíčku s dálkovým ovládáním. Vůz poté uvolní zámek nabíjecího kabelu a vy ho můžete odpojit z vozidla. Pro odpojení kabelu z nabíjecí stanice použijte černý čip na klíčích od vozidla a postupujte dle pokynů stanice. Kabel schovejte do kufru a můžete vyrazit.

Startování a jízda

Další překvapení na vás může čekat po usednutí za volant. Tak jako každý
elektromobil, je i naše elektrické Citigo automat, převodovka zde kompletně chybí, elektromotor pracuje s jednou rychlostí. Na převodovce tedy volíte pouze jízdu vpřed – D, couvání – R a režim parkování – P. Na převodovce najdete dále ještě stupeň D/B, podobně jako u automatu má elektromobil dva režimy běžný D a B pro intezivní rekuperaci při sundání nohy z plynového pedálu. Do režimu B (intenzivní rekuperace) se dostane pohybem směrem vzad z polohy D. Vozidlo lze nastartovat pouze s řadicí pákou v poloze P a sešlápnutou brzdou! Startování má polohy jako klasický spalovací vůz, nejdříve zapalování a pak pootočení pro nastartování auta.
Místo vrčení spalovacího motoru se pouze ozve pípnutí a na palubním počítači nápis READY. Pouze pokud svítí nápis READY je vozidlo opravdu nastartované a připravené k jízdě.

Nabíjení a ukončení rezervace

Nabíjení je snadné, otevřete víčko „nádrže”, odemknutím vozu na dálkovém ovládání uvolníte krytky, stejně jako v případě uvolnění kabelu a zapojíte stejný kabel, který jste při vyzvednutí vozu vypojili. Černým čipem na klíčích vozu se autorizujete a zahájíte nabíjení. Během vaší rezervace můžete libovolně používat veřejné dobíjecí stanice ČEZ, PRE nebo Teplárny Brno.

Návod na nabíjení CitigoE iV

Nestačil vám náš průvodce? Podívejte se na video recenzi prvního elektromobilu od Škodovky na YouTube.

Kontakt

Autonapůl, družstvo
Údolní 33, 602 00 Brno
Kancelář: Křenová 52, Brno
IČO: 29301751 / DIČ: CZ29301751

Technická podpora pro uživatele: +420 778 470 898
e-mail: autonapul@autonapul.cz

Copyright 2018 IMCerny ©  All Rights Reserved