New designated Autonapůl parking zones in Prague

Transit Autonapul

From October 1, modifications to the Autonapůl designated parking zones in Prague will come into force.

What will change

Zone called Central is enlarged and strengthened by additional cars. We are newly expanding it mainly to the area around Palmovka and in the area of ​​Prague 10 to the part of Strašnice. We are adding 2 cars from the Libeň zone (Citigo Stu + Fabia Eleanor) to the Central zone, it will soon get another new Fabia Combi and there will be a Ford Transit Snyder in it for better predictability. In total, Central will offer 12 cars (three will be added).

A new zone called Dejvice Holešovice is created by connecting the already existing and very popular designated parking areas Holešovice and Dejvice. We will soon add a new Fabia Combi to this area, but we will eliminate the oldest Citigo Rod. These 7 cars will therefore be available to anyone who wants to pick up a car in the area of ​​Holešovice and Dejvice. 

We are terminating the operation of the parking zone Kobylisy and part of the Libeň zone. The parts of Libeň around Palmovka will now be covered by the above-mentioned Central.

The Pankrác and Smíchov zones remain unchanged.

Take a look at the new layout

Why these changes

We would like to strengthen our operations where there is a higher demand for Autonapůl. At the same time, we are aware that it is not in our current possibilities to serve the outskirts of Prague well and honestly. The size of our fleet and the demand from these locations do not currently allow us to do so.

Our philosophy

We want to do carsharing so that we don't overwhelm the city with standing cars. We are convinced that cars should be used for what they were made for, to serve and drive. That is why we are ending operations where there was lower demand for cars and, on the contrary, we are strengthening where demand for them is still growing.

In Autonapůl, you still have the opportunity to book the selected car in advance, but also to use it unplanned. In addition, the vast majority of cars are without massive advertisements. It is with only two Budget cars.

Tariff changes

We believe that you welcomed the older Rapid’s Joe shift from the Comfort category to the cheaper Economy.

Purchase of new cars

You may have noticed that various "earthquakes" are happening on the car market. Delivery times for ordinary vehicles are approaching 12 months, and we are doing our best to prepare additional reinforcements for you in the spring of 2022 at the latest - ones that you would appreciate and use the most, according to the survey.

Leave a commentGoogle Rating

4.9 66 reviews

  • Avatar Martin Š. ★★★★ 8 months ago
    Kvalitní služba hledící na udržitelnost.Výhody:Jako u jedné z mála společností off-line přístup do vozu (přes … More čipovou kartu), vhodné tedy i pro starší nebo technicky konzervativní jedinence (škoda jen že není možná telefonická rezervace pro starší co vůbec nevyužívají internet).Účtování transparentní za čas (férová cena) a za km.Fungování během jízd "jako s vlastním autem."Auta v drtivé většině diskrétní bez výrazných reklam.Nemají omezené řidiče - auto můžete (na svou zodpovědnost) vypůjčit i kamarádovi (což konkurence nenabízí).Můžete využívat ČD Body (jízda vlakem je tím prakticky "zadarmo" - 25 bodů je za nákup jízdenky ta 250 až 259,- Kč a slevu přesně 250,- Kč dostanete), je to velmi výhodné.Jsou ve většině krajských měst.Při registraci složíte vratnou kauci (tak když už s nimi jezdit nechcete, měli by ji vrátit).Nevýhoda:Oproti jiným Carsharingům využívají auta v nižších výbavových stupních a oproti jiným opravdu dlouho (jel jsem i s 6 let starým vozem co měl přes 100 tis. km - opět to souvisí se "zeleným přîstupem").Nutno pronájem auta opravdu dobře rozvrhnout (platíte vždy čas celkově rezervovaný, nikoliv za čas skutečného používání a nelze tento čas "překročit" - na co se váže zase výhoda, že lze vozidlo rezervovat třeba týden dopředu).Využívají prakticky jen automobily Škoda (což je opravdu škoda).Sečteno podtrženo: Umíte-li své cesty plánovat relativně v předstihu, nevadí Vám na dnešní poměry horší výbava, tak v ČR pro Vás aktuálně neexistuje lepší autopůjčovna/carsharing.
  • Avatar Janek Dražka ★★★★★ 9 months ago
    Velmi dobrý a spolehlivý carsharing, využívám už 6 let a pořád jsem velmi spokojený, kladně hodnotím zejména:- … More možnost individuální domluvy (přistavení auta, vyjednání slevy na větší rezervace, výměnu auta, zajištění auta na mé přání, i když už žádné auto nebylo na víkend volné)- nadstandardní přístup k řešení problému - za celých 6 let užívání jsem od žádného operátora na help-lince neslyšel "dle smluvních podmínek bohužel nemáte nárok", nebo "je mi líto, ale s tím se teď už nic nedá dělat", ale vždy řešení našel - např. bezplatné (!) přistavené jiného vozu nebo v extrémním případě mi nabídli, že mi přistaví auto i s řidičem, aby mi pomohl pobrat všechny pasážery (wow!) a převézt je přes půl Brna- na help-lince vždy někdo pomůže s technickými problémy typu "nejde mi odemknou auto"- férové vyúčtování, nikdy nebyl problém s proplacením uznatelných výdajů (myčka) a za celých 6 let neudělali v jediné faktuře chybu (wow!)- přímá komunikace, nehrozí, že by někdo neodpověděl na můj dotaz nebo ignoroval stížnost. Zároveň změny pravidel/ceníku včas komunikují.
  • Avatar Jakub Pokluda ★★★★ 7 months ago
    Zajímavý a různorodý vozový park nabízí možnost vyzkoušet si spoustu zajímavých aut včetně elektromobilů.Interiéry … More aut byly vždy čisté a auta v dobrém technickém stavu. Odemykání a zamykání přes telefonní aplikaci mi funguje spolehlivě i na starším méně výkonném telefonu.Dále jsem se setkal s velmi kvalitní a ochotnou telefonickou podporou během registrace.Bohužel má společnost poměrně vysoké ceny za kilometr a při registraci je nutné odeslat zálohu 5000Kč.Za sebe můžu firmu doporučit.

Kontakt

Copyright 2018 IMCerny ©  All Rights Reserved