Parking in Brno

There are currently three types of parking zones for residents in Brno - A, B and C. All three are marked with a blue line on the road and a corresponding sign with additional information. If you do not have parking permission for your own car, you need to pay for parking. Either by phone or in a payment machine. Autonapůl carsharers can park with all Brno cars in resident zones without any worries and completely free of charge.

Rezidentní parkování
Parkování v Brně

Benefits for carsharing users for parking in Brno

Autonapůl carsharers  can park all Autonapůl cars from Brno in all zones with a blue line on the road. They can even leave the car there after finishing their reservation - this holds to cars assigned to the central Brno - A zone and zones Brno - Centrum and Veveří.

Above all: nothing prevents them from driving to the historical city center. The center is marked by traffic signs prohibiting access saying "Vehicles with permission of OD MMB excluded.! All Autonapůl vehicles hold this permission. They don't need to be afraid of the signs.

Designated parking areas of shared cars Autonapůl

Be careful

Warning: don't park on some special spots - they are prohibited to everyone. These special spots include:

 • spots reserved for a specific vehicle (with a licence plate number next to the parking spot)
 • spots with time-limited reservation for a specific entity (e.g. office, small business, hotel) - you can't park there even outside of operating hours
 • paid spots (for Autonapůl users: you can park there on your own costs during your reservation but please don't leave the cars there after you finish the reservation)
 • spots behind the gates (for Autonapůl users: you can park there on your own costs during your reservation but please don't leave the cars there after you finish the reservation)
 • spots for a limited time with a parking clock (for Autonapůl users: you can park there on your own costs during your reservation but please don't leave the cars there after you finish the reservation)

We recommend

For parking we recommend to try the streets: Za divadlem, Rooseveltova, Novobranská, Měnínská, Orlí, Jezuitská, Dvořákova, Mozartova, Beethovenova, Moravské náměstí, Opletalova, Besední, Bašty, Benešova - both sides including spots at the bus station (Warning: some spots are reserved for the Grand Hotel). Alternatively, the right side of Koliště Street, where the place can be found almost always, has also proved its worth. You can also park cars from the Centrum zone here.

There are many spots available for Autonapůl users. You don't need to be worry about allowed or prohibited places. Just enjoy Brno in its completeness. 🙂

Google Rating

4.9 66 reviews

 • Avatar Martin Š. ★★★★ před 6 měsíci
  Kvalitní služba hledící na udržitelnost.Výhody:Jako u jedné z mála společností off-line přístup do vozu (přes čipovou kartu), … More vhodné tedy i pro starší nebo technicky konzervativní jedinence (škoda jen že není možná telefonická rezervace pro starší co vůbec nevyužívají internet).Účtování transparentní za čas (férová cena) a za km.Fungování během jízd "jako s vlastním autem."Auta v drtivé většině diskrétní bez výrazných reklam.Nemají omezené řidiče - auto můžete (na svou zodpovědnost) vypůjčit i kamarádovi (což konkurence nenabízí).Můžete využívat ČD Body (jízda vlakem je tím prakticky "zadarmo" - 25 bodů je za nákup jízdenky ta 250 až 259,- Kč a slevu přesně 250,- Kč dostanete), je to velmi výhodné.Jsou ve většině krajských měst.Při registraci složíte vratnou kauci (tak když už s nimi jezdit nechcete, měli by ji vrátit).Nevýhoda:Oproti jiným Carsharingům využívají auta v nižších výbavových stupních a oproti jiným opravdu dlouho (jel jsem i s 6 let starým vozem co měl přes 100 tis. km - opět to souvisí se "zeleným přîstupem").Nutno pronájem auta opravdu dobře rozvrhnout (platíte vždy čas celkově rezervovaný, nikoliv za čas skutečného používání a nelze tento čas "překročit" - na co se váže zase výhoda, že lze vozidlo rezervovat třeba týden dopředu).Využívají prakticky jen automobily Škoda (což je opravdu škoda).Sečteno podtrženo: Umíte-li své cesty plánovat relativně v předstihu, nevadí Vám na dnešní poměry horší výbava, tak v ČR pro Vás aktuálně neexistuje lepší autopůjčovna/carsharing.
 • Avatar Janek Dražka ★★★★★ před 7 měsíci
  Velmi dobrý a spolehlivý carsharing, využívám už 6 let a pořád jsem velmi spokojený, kladně hodnotím zejména:- možnost individuální … More domluvy (přistavení auta, vyjednání slevy na větší rezervace, výměnu auta, zajištění auta na mé přání, i když už žádné auto nebylo na víkend volné)- nadstandardní přístup k řešení problému - za celých 6 let užívání jsem od žádného operátora na help-lince neslyšel "dle smluvních podmínek bohužel nemáte nárok", nebo "je mi líto, ale s tím se teď už nic nedá dělat", ale vždy řešení našel - např. bezplatné (!) přistavené jiného vozu nebo v extrémním případě mi nabídli, že mi přistaví auto i s řidičem, aby mi pomohl pobrat všechny pasážery (wow!) a převézt je přes půl Brna- na help-lince vždy někdo pomůže s technickými problémy typu "nejde mi odemknou auto"- férové vyúčtování, nikdy nebyl problém s proplacením uznatelných výdajů (myčka) a za celých 6 let neudělali v jediné faktuře chybu (wow!)- přímá komunikace, nehrozí, že by někdo neodpověděl na můj dotaz nebo ignoroval stížnost. Zároveň změny pravidel/ceníku včas komunikují.
 • Avatar Jakub Pokluda ★★★★ před 6 měsíci
  Zajímavý a různorodý vozový park nabízí možnost vyzkoušet si spoustu zajímavých aut včetně elektromobilů.Interiéry aut byly … More vždy čisté a auta v dobrém technickém stavu. Odemykání a zamykání přes telefonní aplikaci mi funguje spolehlivě i na starším méně výkonném telefonu.Dále jsem se setkal s velmi kvalitní a ochotnou telefonickou podporou během registrace.Bohužel má společnost poměrně vysoké ceny za kilometr a při registraci je nutné odeslat zálohu 5000Kč.Za sebe můžu firmu doporučit.

Contact

Copyright 2018 IMCerny ©  All Rights Reserved