Parking in Prague

Parking of shared cars in Prague is regulated according to the rules approved by Prague city administration for carsharing companies.

When you return the car to its designated parking area at the end of your reservation, you can let the car in blue or purple zone without paying. It is just necessary to be careful on temporary signing as for cleaning the street etc.

Designated parking areas of shared cars Autonapůl

Parking payment during booking

Parkovací automat

During blue zones operation hours (typically from 8am to 8pm, but may vary) you are able to stop in a blue or purple (and orange) zone during a shared car booking, but you will have to pay for parking.

You can make a payment using the virtual parking clock web app or (in the purple and orange zone) in the parking meter, always up to 3 hours.

More info at the web parkujvklidu.cz. Importantly, the responsibility for payment of parking from pick-up to car return is always on the driver of the car, respectively the registered user.

Parking zones in Prague

• blue – marked with a blue line on the street and also at the sign at beginning of the street, designated for residents - you can park your car here at the end of your reservation for free.or you can pay for parking during your reservation (use the virtual parking clock web app mpla.cz/praha).

• purple – marked with a discontinuous white line and a traffic sign with a purple stripe is meant for so called mixed parking - you can park here your car at the end of your reservation for free or you can pay for parking during your reservation (use the virtual parking clock web app (mpla.cz/praha) or the parking meter).

• orange – marked with a discontinuous white line and a traffic sign with an orange stripe is designated for so called short time parking. All users may park on the orange zone for a maximum of 3 hours and only after paying via the virtual parking clock web app or using the parking meter.

The city of Prague is divided into three price sectors, which determine the cost of parking (Map of the price sectors). The pricelist is available for download.

Be careful

Don't park vehicles on special places! These places are forbidden to park. They include:

• places reserved for a specific vehicle (with a license plate number listed next to it)

• places reserved for a specific company (office, hotel, etc.)

• paid parking places (you can park here at the time of your reservation at your own costs but please do not park here after you finish your reservation)

• places behind gates

• on a pedestrian crossing

• in an entrance

Tips for payment of parking fee

The mapy.cz mobile app from Seznam can show parking zones and and when you click on them there is a link to a payment portal so that you do not need to look for a code on a traffic sign. Just plan your route with the app or check your location.

Google Rating

4.9 66 reviews

  • Avatar Martin Š. ★★★★ před 6 měsíci
    Kvalitní služba hledící na udržitelnost.Výhody:Jako u jedné z mála společností off-line přístup do vozu (přes čipovou kartu), … More vhodné tedy i pro starší nebo technicky konzervativní jedinence (škoda jen že není možná telefonická rezervace pro starší co vůbec nevyužívají internet).Účtování transparentní za čas (férová cena) a za km.Fungování během jízd "jako s vlastním autem."Auta v drtivé většině diskrétní bez výrazných reklam.Nemají omezené řidiče - auto můžete (na svou zodpovědnost) vypůjčit i kamarádovi (což konkurence nenabízí).Můžete využívat ČD Body (jízda vlakem je tím prakticky "zadarmo" - 25 bodů je za nákup jízdenky ta 250 až 259,- Kč a slevu přesně 250,- Kč dostanete), je to velmi výhodné.Jsou ve většině krajských měst.Při registraci složíte vratnou kauci (tak když už s nimi jezdit nechcete, měli by ji vrátit).Nevýhoda:Oproti jiným Carsharingům využívají auta v nižších výbavových stupních a oproti jiným opravdu dlouho (jel jsem i s 6 let starým vozem co měl přes 100 tis. km - opět to souvisí se "zeleným přîstupem").Nutno pronájem auta opravdu dobře rozvrhnout (platíte vždy čas celkově rezervovaný, nikoliv za čas skutečného používání a nelze tento čas "překročit" - na co se váže zase výhoda, že lze vozidlo rezervovat třeba týden dopředu).Využívají prakticky jen automobily Škoda (což je opravdu škoda).Sečteno podtrženo: Umíte-li své cesty plánovat relativně v předstihu, nevadí Vám na dnešní poměry horší výbava, tak v ČR pro Vás aktuálně neexistuje lepší autopůjčovna/carsharing.
  • Avatar Janek Dražka ★★★★★ před 7 měsíci
    Velmi dobrý a spolehlivý carsharing, využívám už 6 let a pořád jsem velmi spokojený, kladně hodnotím zejména:- možnost individuální … More domluvy (přistavení auta, vyjednání slevy na větší rezervace, výměnu auta, zajištění auta na mé přání, i když už žádné auto nebylo na víkend volné)- nadstandardní přístup k řešení problému - za celých 6 let užívání jsem od žádného operátora na help-lince neslyšel "dle smluvních podmínek bohužel nemáte nárok", nebo "je mi líto, ale s tím se teď už nic nedá dělat", ale vždy řešení našel - např. bezplatné (!) přistavené jiného vozu nebo v extrémním případě mi nabídli, že mi přistaví auto i s řidičem, aby mi pomohl pobrat všechny pasážery (wow!) a převézt je přes půl Brna- na help-lince vždy někdo pomůže s technickými problémy typu "nejde mi odemknou auto"- férové vyúčtování, nikdy nebyl problém s proplacením uznatelných výdajů (myčka) a za celých 6 let neudělali v jediné faktuře chybu (wow!)- přímá komunikace, nehrozí, že by někdo neodpověděl na můj dotaz nebo ignoroval stížnost. Zároveň změny pravidel/ceníku včas komunikují.
  • Avatar Jakub Pokluda ★★★★ před 6 měsíci
    Zajímavý a různorodý vozový park nabízí možnost vyzkoušet si spoustu zajímavých aut včetně elektromobilů.Interiéry aut byly … More vždy čisté a auta v dobrém technickém stavu. Odemykání a zamykání přes telefonní aplikaci mi funguje spolehlivě i na starším méně výkonném telefonu.Dále jsem se setkal s velmi kvalitní a ochotnou telefonickou podporou během registrace.Bohužel má společnost poměrně vysoké ceny za kilometr a při registraci je nutné odeslat zálohu 5000Kč.Za sebe můžu firmu doporučit.

Contact

Copyright 2018 IMCerny ©  All Rights Reserved