Evropský týden mobility 2022

Umíte si představit, jaké by to bylo, kdyby ve městech nejezdilo tolik aut? Kdyby místo parkovacích míst stály stromy? Kdybyste netrávili hromadu času za volantem v koloně a místo zplodin dýchali čerstvý vzduch? Právě na takovou kvalitu života ve městech se snaží poukázat mezinárodní kampaň Evropský týden mobility. Ten se každý rok koná od 16. do 22. září a účastní se ho tisíce měst po celém kontinentu. Jeho součástí je i Den bez aut.

Akce motivuje k alternativním způsobům dopravy

Evropsky tyden mobility
ETM Liberec

Možná vás překvapí, co všechno způsobí jedno auto ve městě. A co teprve když jsou jich stovky, tisíce. Doprava houstne, z výfuků vychází ohromné množství zdraví škodlivých látek, které se drží nad městem jako pára nad hrncem a škodí přírodě i lidem. Kolik aut je v opravdu dobrém stavu, aby tolik neznečišťovala ovzduší? Auta ve městech navíc zabírají veřejný prostor, který by se mohl využít smysluplněji.

Evropský týden mobility chce na tyto skutečnosti poukázat. Kampaň podporuje myšlenku udržitelné dopravy a snaží se motivovat k alternativním způsobům přepravy. Ukazuje potenciál v kombinování různých způsobů mobility. Tak proč nezkusit jít na zastávku tramvaje, šlápnout do pedálů nebo vyzkoušet carsharing? Kombinací různých dopravních prostředků, které jsou "čistší", uděláte radost životnímu prostředí, městu, ostatním a ve výsledku i sami sobě.

My myšlenku sdílené alternativní dopravy podporujeme, a proto se Autonapůl zapojilo do kampaně jako nejdéle působící carsharingová společnost. Setkat jste se s námi letos můžete především v Liberci na akci na Náměstí Dr. E. Beneše 19. září. V Praze bude náš stánek pod hlavičkou Asociace českého carsharingu, které jsme zakládajícím členem 17. září před holešovickým Výstavištěm.

V rámci podpory alternativní dopravy spolupracujeme například se známými Rekoly, zástupcem bike sharing společností, a podporujeme iniciativu AutoMat, která pořádá kampaň Do práce na kole.

Kontakt

Copyright 2018 IMCerny ©  All Rights Reserved