Konec zmatků. Měníme zóny v Brně + přidáváme 3 nové

Parkovací zóny v Brně

Rezident, abonent, nebo návštěvník? V Brně se setkáte se třemi kategoriemi, podle kterých se určují možnosti parkování. Parkovací zóny v Brně a další informace jsou uvedeny ve speciálním článku. Od srpna 2020 se systém rozšiřuje do Králova Pole.

Sdílená auta carsharingu Autonapůl parkují ve všech brněnských zónách úplně zdarma.

Parkovací zóny pro carsharing

Poslední týdny jsme intenzivně sbírali vaši zpětnou vazbu na systém předávacích zón v Brně i analyzovali spoustu dalších dostupných dat. Víme od vás, že vás trochu mátly překryvy zón v Brně. Nebylo jasné, do které zóny vypůjčené auto vlastně patří. Teď pro vás ale máme dobrou zprávu! U většiny zón jsme zmenšili jejich překryvy tak, abyste se v nich jednodušeji a přehledněji vyznali. Chystáme integraci map zón přímo do rezervančího systému, kterou jste si přáli. A především? Přidáváme zkušebně několik úplně nových zón, které reagují také na rozšíření systému rezidentního parkování.

Jak to vypadá v praxi?

Změny

  • Brno A – zónu jsme protáhli do Štýřic (mezi ul. Vídeňská a Renneská), k Dolnímu nádraží a vozovně Komín.
  • Brno B – zmenšili jsme překryv mezi zónou A a G v Žabovřeskách.
  • Brno C – zkrátili jsme zónu po ul. Zemědělská.
  • Brno E – zkrátili jsme zónu po ul. Vídeňská, Štýřice nově spadají do zóny A, přidali jsme Kohoutovice (původně zóna G).
  • Brno G – zrušili jsme překryv v Žabovřeskách (ul. Stránského a okolí), ubrali jsme Kohoutovice.

Nové zóny

  • Brno – Centrum a Veveří – Kromě zóny Brno – A najdete v centru města 2 nové zóny. Díky rezidentnímu parkování v historickém centru tady navíc rozšiřujeme vozový park. S našimi auty se tu totiž můžete bez problému pohybovat a parkovat tady. Obě zóny se překrývají s velkou zónou Brno – A a měly by vám přinést jistotu, že když si rezervujete auto z těchto zón, najdete je vždy velmi blízko centru. V zóně Brno – Centrum můžete využít vozy Škoda Citigo Todd a Kia Ceed Norbert. V zóně Brno – Veveří pak Škoda Fabia Scratchy a Kia Ceed Horatio.
  • Brno F – Jih – Spousta uživatelů se začíná objevovat i v oblasti Brno – Jih. Proto tady testujeme novou zónu F a přidáváme sem naše auto, Fabii Kent.

Podívejte se i na přehlednou mapku, jak to teď s rozložením zón vypadá:

Věříme, že teď pro vás bude půjčování i vracení aut hračka :), a to i pro auta, která máte půjčená na delší dobu za zvýhodněných podmínek.

Kontakt

Copyright 2018 IMCerny ©  All Rights Reserved