Léto s Autonapůl - rezervujte si svůj vůz

Začíná léto a s ním jedna z hlavních sezón carsharingu. Každý rok se na ni pečlivě připravujeme, optimalizujeme rozložení aut v jednotlivých městech i zónách. Loňský covidový rok a složité výhledy na přelomu roku spolu s extrémními dodacími lhůtami nových vozidel nám letos situaci komplikují, ale děláme maximum. 

Výhodné s Autonapůl

Pokud jste si ještě nerezervovali Váš oblíbený vůz na dovolenou, udělejte tak prosím co nejdříve. Budeme tak mít lepší informaci o tom, kde je poptávka vysoká a musíme místní flotilu posílit.

V případě, že v čase vaší cesty (ať už dopředu plánované nebo vzniklé z rychlé potřeby) není volné auto, dejte nám prosím vědět. Často jsme schopní pomoci, například najít volné kapacity, drobně upravit rezervace či je přeskládat mezi vozy tak, aby se dostalo na maximum uživatelů.

Auta díky tomu mohou lépe opravdu sloužit lidem a ne jen stát na ulici. Někdy zvládneme i na první pohled nemožné 😉 Požadavky dopředu můžete psát e-mailem, urgentní přání raději rovnou volejte na helplinku. 

Máme pro vás nové zahraniční dálniční známky

Víme, že rádi cestujete i do zahraničí, a proto jsme se rozhodli cesty zpříjemnit a přidat další vozy se zahraničními dálničními známkami v ceně. 

Pro cesty na Slovensko mají roční dálniční známku Octavia Nick (Praha), Octavia Skinner, Rapid Robert a Megane Porthos (Brno). 

A jak nejlépe do Rakouska? K tomu vám pomůže nová Scala Cheryl (Praha) a Megane Athos a Rapid Larry (Brno), kteří dostávají rakouskou známku na 2 měsíce od 1. 7. 2021. 

Octavia Autonapůl

Chystáte se na cestu do zahraničí přes Rakousko či Slovensko s jiným než výše zmíněným vozem? Dejte nám prosím vědět - zvážíme pořízení dalších zahraničních známek s delší platností i pro ostatní uživatele. 

Dálniční známky jsou elektronické, nenajdete je tedy vylepené na skle. 

Pro cesty do Německa se vám zase mohou hodit ekologické plakety pro vjezd do nízkoemisních zón německých měst (tzv. Umwelt ZONE). Jako moderní vozy samozřejmě všechny splňují požadavky zelené plakety 4. stupně. Plakety mají vylepené: Citigo Stu, Fabia Abbie, Transit Snyder a všechny vozy kategorie Comfort v Praze a také Octavia Constance a Fabia Troy (Liberec).

V Liberci jsou vozy vybaveny také parkovacími hodinami.

Pokud hledáte extra výbavu pro svoji cestu, použijte políčko k vyhledávání v levém horním roku rezervačního systému. Info je také na stránkách jednotlivých měst nebo v komunitní mapě Autonapůl Mapotic.

Užitečné je také tažné zařízení na vybraných vozech. Můžete tak připojit vozík nebo třeba nahodit nosiče na kola. Už jsme pomáhali odvézt i kluzák 🛩 nebo loď ⛵️! Ozvěte se, pokud potřebujete ověřit povolené hmotnosti nebo poradit, jak správně vyřešit značky.

Máte přání přidat nějaký prvek dodatečné výbavy do některého z vozů? Dejte nám vědět. 

A ještě tipy na závěr:

  • připojištění Jistota plus se vztahuje i na škody v zahraničí
  • můžete se s partnerem, partnerkou či kamarády na cestě vystřídat v řízení a nikdo vám za to hlavu neutrhne 
  • pro cesty v rámci EU není třeba hlášení dopředu. pro státy mimo EU prosím hlaste, abychom ověřili krytí pojištěním
  • palivo máte v ceně i v zahraničí - když budete tankovat, jednoduše doklady necháte ve voze a my vám je proplatíme zpět

Autonapůl

Vytváříme prostor pro lidi.

Kontakt

Copyright 2018 IMCerny ©  All Rights Reserved