Období nouzového stavu jsme v Autonapůl využili k pomoci druhým

Svět vypadal, že se zastavil, většina lidí zůstala doma, ale tak tomu úplně nebylo. V Autonapůl jsme se během krize rozhodli nemyslet jen na chod společnosti, ale pomoci druhým, jak to šlo. Nejdříve jsme museli překonat obavy z neznámé situace. Jak ty vlastní, tak našich zákazníků z využívání carsharingu, sdílené služby.

Dezinfekce

Informovali jsme průběžně o tom, jak sdílená auta čistíme. Zavedli jsme navíc používání ozónu a distribuci dezinfekčních ubrousků. Dezinfekci k čištění aut jsme získali díky spolupráci s pracovníky Střední odborné školy chemické v Brně, kde ji ve velkém množství vyráběli. Zpracovalo se více jak 10 000 L lihu, což je bezmála 12 000 L dezinfekčního roztoku na ruce. S distribucí dezinfekce pomáhala také sdílená vozidla Autonapůl. 

Autonapůl - pomoci druhým

Pomoc hospicům

Rozhodli jsme se také pro přímou pomoc ohrožené skupině. V rámci spolupráce s Fórem mobilních hospiců jsme zapůjčili za symbolickou jednu korunu tři vozy z flotily Autonapůl zařízením mobilní hospicové péče v Praze, Brně a Olomouci. Podpořili jsme tak službu, kterou považujeme za velmi důležitou, i když částečně opomíjenou. Věříme, že se nám podaří pokračovat v navázané spolupráce i do budoucna.

O naší pomoci hospicu sv. Jana v Rajhradu se můžete dočíst také v rozhovoru s jeho vedoucím, Ondřejem Michalíkem.

Zaměstnanci Autonapůl také působili jako dobrovolníci při distribuci informačních letáků nebo rozvozu obědů seniorům.

Autonapůl - pomoci druhým

Akční nabídky

Zákazníkům Autonapůl jsme vyšli vstříc zvýhodněnými nabídkami týdenních a delších pronájmů. Chtěli jsme jim tak dát možnost mít auto u sebe a cítit se bezpečněji. Spustili jsme také akci zvýhodňující zákazníky s IČO, abychom je podpořili v nelehké situaci, která zasáhla řadu drobných živnostníků. Krize může přinášet i nové výzvy a příležitosti. I když bylo Autonapůl v těžké situaci, chtěli jsme pomoci všem těm, kteří pomáhali, věnovali se svým blízkým nebo znovu stavěli na nohy své podnikání či zaměstnání. Vzájemná pomoc a solidarita je podle nás cestou, jak se s touto situací vypořádat.

Pokračujeme

Autonapůl krizi způsobenou pandemií překonalo. Snížené vytížení vozů v době nouzového stavu se vrací do normálu a opět můžeme říct, že přispíváme ke snížení počtu aut v ulicích českých měst. Jedno sdílené auto nahradí až deset soukromě vlastněných aut. Jedno takové aktuálně posílilo flotilu Autonapůl v Liberci.

Pokračujeme také v nabídce pomoci pro mobilní hospice. Více informací k nabídce „Auto za korunu“ na našem webu.

Kontakt

Copyright 2018 IMCerny ©  All Rights Reserved