Parkování sdílených aut v Brně

Pro parkování v Brně aktuálně existují tři druhy parkovacích zón pro rezidenty - A, B a C. Všechny tři jsou vyznačeny modrou čárou na zemi a příslušnou značkou s doplňujícími informacemi. Sdílníci Autonapůl mohou se všemi brněnskými auty zaparkovat v rezidentních zónách bez starostí a úplně zadarmo. Je třeba pouze dát pozor na dočasné značení, např. zákaz kvůli čištění ulic.

Parkovani sdilenych aut v Brne

Zvýhodnění pro uživatele carsharingu pro parkování sdílených aut v Brně

Uživatelé Autonapůl mohou v zónách vyznačených modrou čárou parkovat kterékoli brněnské auto Autonapůl během své rezervace a nebo ho tam rovnou odstavit (vrátit). Pozor však na místa pro krátkodobé parkování, pro která povolení neplatí, viz. výjimky v parkování níže. 

Za zmínku stojí, že rezidentní parkování neboli modré zóny, stále přibývá.

Vjezd do historického centra

Specifikum pro sdílená auta je povolení pro vjezd do úplného centra města.

Jsou nastavena tato pravidla:

  • Náměstí Svobody - zde platí zákaz vjezdu a tedy i parkování
  • podoblast Joštova + podoblast Masarykova - Kobližná - tam mají sdílené vozy vjezd povolen, ale parkovat se tam nesmí, nejsou tam parkovací místa, povolen je tedy průjezd
  • ostatní podoblasti - pokud jsou tam modré zóny, lze tam parkovat, vjezd je bez omezení

Vnitrobloky

Novinkou v oblasti rezidentního parkování a parkování v Brně obecně, je regulace vjezdu do některých brněnských vnitrobloků. Jedná se o další benefit sdílených vozidel Autonapůl, protože sdílená auta mají vjezd do vnitrobloků umožněn i nadále.

Parkovací zóny pro předávání sdílených vozů Autonapůl

Pozor, na některých speciálních místech

Auto neparkujte ani neodstavujte na místech, kde platí zákaz parkování pro všechny. Jedná se o:

• místa vyhrazená pro určitý vůz (to poznáte podle dodatkové tabule s uvedenou SPZ)
• místa časově rezervovaná pro určitý subjekt (například úřad, firma, hotel) - zde nesmíme parkovat ani MIMO dobu platnosti rezervace
• místa, kde se platí jen v parkovacím automatu (pro sdílníky Autonapůl: tam můžete parkovat během rezervace na vlastní náklady, ale auto tam neodstavujte)
• parking na omezený čas s parkovacími hodinami (pro sdílníky Autonapůl: tam můžete parkovat během rezervace na vlastní náklady, ale auto tam neodstavujte)
• parking za závorami – např. naproti Hotelu Grand (pro sdílníky Autonapůl: tam můžete parkovat během rezervace na vlastní náklady, ale auto tam neodstavujte)

Pro parkování sdílených aut v Brně doporučujeme

K parkování v Brně doporučujeme vyzkoušet především ulice: Za divadlem, Rooseveltova, Novobranská, Měnínská, Orlí, Jezuitská, Dvořákova, Mozartova, Beethovenova, Moravské náměstí, Opletalova, Besední, Bašty, Benešova z obou stran vč. parkování u autobusového nádraží (ale pozor, část míst má vyhrazen Grand Hotel).Případně se také osvědčila pravá strana ulice Koliště, kde lze místo najít téměř vždy. Zde můžete parkovat i auta ze zóny Centrum.

Míst k parkování pro uživatele Autonapůl je v centru spousta. S námi nemusíte řešit, kam smíte nebo nesmíte. Jednoduše si Brno užijete téměř celé 🙂

Kontakt

Autonapůl, družstvo
Údolní 33, 602 00 Brno

Kancelář: Křenová 409/52, Brno

IČO: 29301751 / DIČ: CZ29301751

Copyright 2018 IMCerny ©  All Rights Reserved