Parkování v Liberci

Díky podpoře Magistrátu je parkování v Liberci pro sdílené vozy příjemnější. Uživatelé carsharingu Autonapůl mohou využívat  zvýhodněných pravidel parkování v centru Liberce stejně jako v Brně, Praze, Plzni nebo Českých Budějovicích. Také pro parkovací zóny Autonapůl v Liberci chceme dodržet dostupnost carsharingových vozidel, ale také návaznost hromadné dopravy, vlakových i autobusových spojů. Nádraží vnímáme jako uzel pro místní i přespolní, kde mohou carsharing kombinovat s další dopravou.

Od 1. července jsme přistoupili ke změnám v parkovacích pravidlech v Liberci. Nově vzniká zóna Centrum, která je vnořená do původní velké zóny. Tu nově nazveme Liberec City.

V oblastech s parkovacími automaty mohou uživatelé carsharingu parkovat zdarma díky parkovací kartě vylepené za předním sklem všech sdílených vozů z Liberce.

Více informací o umístění parkovacích automatů na webu města Liberce. Parkovací povolení pro carsharing platí pro všechny zóny od červené A po černou F (ty se liší pouze výší parkovného pro ostatní návštěvníky). Neplatí však pro rezidentní oblasti vyznačené modrou čarou.

Autonapul carsharing Liberec - parkování v Liberci
Parkování v Liberci na místech s automaty zdarma

Vymezené komunikace k stání silničního motorového vozidla opatřené parkovacím automatem

Parkování v Liberci - automat

1. máje včetně napojených parkovacích ploch, 8. března, Arbesova, Barvířská, Bednářská, Františkovská, Frýdlantská, Humpolecká, Husova, Kladenská, Klostermannova, Komenského, Kostelní, Lesní, Malé náměstí, Mariánská, Matoušova, Mrštíkova, Na Perštýně, Na Poříčí, Na Příkopě, Na Rybníčku - parkoviště u prodejny Billa na p.p.č 4173/4, Nákladní, nám. Dr. E. Beneše, Nerudovo náměstí, Nitranská, Orlí, Pálkova, Papírová, Papírové náměstí, Pastýřská, Pod Perštýnem, Purkyňova, Rajská, Revoluční, Riegrova, Sokolovské náměstí, Široká, Tržní náměstí včetně p.p.č. 2486 a část p.p.č. 2465, Tyršova, U Krematoria,U Nisy, Vaňurova, Vavřincův Vrch, Vítězná, Železná, Žitavská.

Předávací lokality pro sdílené vozy zahrnuje i oblast centra města. Je třeba respektovat rozsah povolení a neparkovat na místech označených modrou čarou nebo jiným omezením parkování, které platí pro všechny. Jedná se například o:

• místa vyhrazená pro určitý vůz (to poznáte podle dodatkové tabule s uvedenou SPZ)

• místa časově rezervovaná pro určitý subjekt (například úřad, firma, hotel)

• parking za závorami

• na přechodu

• ve vjezdu

Mapa předávacích zón pro parkování sdílených vozů Autonapůl v Liberci

Sdílené vozy se vyzvedávají i vracejí v rámci vyznačené předávací lokality. Přesná adresa k vyzvednutí se objeví v rezervačním systému ( Android / iOS)) po ukončení předchozí rezervace.

Cestovat sdílenými vozy můžete bez omezení, včetně zahraničí.

Kontakt

Autonapůl, družstvo
Údolní 33, 602 00 Brno
IČO: 29301751 / DIČ: CZ29301751

Copyright 2018 IMCerny ©  All Rights Reserved