Auto Libeň

Praha Libeň je tradiční pražská čtvrť ležící na území obvodu Praha 8, částečně i Praha 9 a Praha 7. Je vhodná pro auto i další druhy dopravy.

Praha Libeň
Libeň Zdroj: Praha Neznámá

Doprava

Libeňskou dominantou je nádraží Libeň (i když fakticky už v Libni neleží), které leží na železniční trati spojující Prahu s Českou Třebovou.

Libeňská Palmovka je jedním z důležitých dopravních uzlů. Nalézají se zde tramvajové linky, autobusové nádraží i stanice metra.

Libeň je také dalším místem, kde stále více Pražanů objevuje výhody carsharingu, neboli sdílených aut. Vozidla parkují vždy v Libni, takže máte jistotu, že pro auto nebudete muset daleko a zaparkovat můžete před domem.

Autonapůl Libeň
Autonapůl

Jak funguje sdílení aut?

Carsharing Autonapůl je autopůjčovna pro 21. století, která funguje i v Libni, kde nabízíme vozy Škoda Citigo a Škoda Fabia. Vozový park ale můžete automaticky používat i v dalších městech a samozřejmě v dalších částech Prahy, dobře dostupných metrem, takže flotila, kterou máte k dispozici, je mnohem rozmanitější. V rámci celé Prahy máme v nabídce také vozy s automatickou převodovkou jako Škoda Scala, komfortní rodinné vozy jako Škoda Octavia combi nebo devítimístný Ford Transit.

Auta půjčujeme přes webovou nebo mobilní aplikaci (Android/iOS), takže odpadá veškeré papírování i platba kauce a vše zařídíte bezkontaktně a online. Pro výpůjčku stačí si auto rezervovat v aplikaci a vyzvednout na místě, které vám aplikace ukáže. Auto si můžete vyzvednout a vrátit třeba o půlnoci. Naše aplikace vám automaticky spočítá rezervované hodiny a ujeté kilometry.

Aplikace Autonapůl
Jednoduše a online (Android/iOS)

Parkování

Parkování sdílených aut v Praze je součástí systému schváleného Magistrátem města Prahy. Více informací níže. K systému rezidentního parkování v Praze se více dozvíte na speciální stránce o parkování vozů Autonapůl – Residentní parkování nebo na www.parkujvklidu.cz.

Předávací lokality Autonapůl v Praze jsou připraveny s cílem jednodušeji předávat auta, usnadnit hledání parkovacího místa a mít auta tam, kde je nejvíce potřebujete. Zaparkovat tedy můžete například u nádraží Libeň nebo na Palmovce, jednoduše tam, kde se vám to nejvíce hodí.

U většiny zón dodržujeme původní myšlenku docházkové vzdálenosti od 1 – 2 stanic metra (viz mapa – předávací zóna Praha Libeň zobrazena černou barvou), takže pro auto to nikdy nemáte daleko.

Pro koho je vhodný carsharing

Carsharing obvykle využívají lidé mezi 20 až 40 lety, většinou vysokoškolsky vzdělaní, kteří bydlí v centru města nebo v částech s dobrou dopravní dostupností MHD.

Významné procento uživatelů tvoří menší firmy. Jsou to například architektonické kanceláře či restaurace nebo IT firmy, které nárazově potřebují vůz.

Carsharing se vyplatí těm, kteří najezdí autem ročně méně než 10 000 km. Carsharing má navíc významné společenské dopady. Například 15% zákazníků Autonapůl uvádí, že po registraci prodali svoje auto a dalších 26% zrušilo plánovanou koupi auta.

Další služby

Vybrané vozy v Praze jsou vybavené tzv. Family výbavou. Mají dětské podsedáky pro váhu 15-36 kg. Všechny vozy Škoda kategorie Comfort a Ford Transit Snyder, Škoda Fabia Abbie  a Citigo Stu mají Ekoplaketu pro Německo – Umweltplakette. Škoda Rapid Joe má roční rakouskou dálniční známku. Škoda Octavia Audrey má roční slovenskou dálniční známku.

Všechny tyto a další doplňující informace můžete filtrovat v rezervačním systému nebo zjistit na komunitní mapě Autonapůl Mapotic.

V Praze je možné zdarma půjčit střešní nosiče na několik typů aut. Kontakt: praha@autonapul.cz Místo vyzvednutí: dílna Rekola, Na Košince 5, Libeň. Výdejní doba 9:00-16:00 ve všední dny, pouze po domluvě.

Pro půjčení držáků na kola, autoboxů (tzv. rakví), vozíku nebo střešních nosičů v Praze doporučujeme Půjčovnu Duch ve Strašnicích. Půjčení vybavení je za poplatek, ale po uvedení hesla: „Autonapůl“ dostanete 10% slevu z denní sazby půjčovného. Po domluvě je možná montáž vybavení přímo na rezervované auto.

Google Rating

4,9 66 reviews

  • Avatar Martin Š. ★★★★ 6 months ago
    Kvalitní služba hledící na udržitelnost.Výhody:Jako u jedné z mála společností off-line přístup do vozu (přes … More čipovou kartu), vhodné tedy i pro starší nebo technicky konzervativní jedinence (škoda jen že není možná telefonická rezervace pro starší co vůbec nevyužívají internet).Účtování transparentní za čas (férová cena) a za km.Fungování během jízd "jako s vlastním autem."Auta v drtivé většině diskrétní bez výrazných reklam.Nemají omezené řidiče - auto můžete (na svou zodpovědnost) vypůjčit i kamarádovi (což konkurence nenabízí).Můžete využívat ČD Body (jízda vlakem je tím prakticky "zadarmo" - 25 bodů je za nákup jízdenky ta 250 až 259,- Kč a slevu přesně 250,- Kč dostanete), je to velmi výhodné.Jsou ve většině krajských měst.Při registraci složíte vratnou kauci (tak když už s nimi jezdit nechcete, měli by ji vrátit).Nevýhoda:Oproti jiným Carsharingům využívají auta v nižších výbavových stupních a oproti jiným opravdu dlouho (jel jsem i s 6 let starým vozem co měl přes 100 tis. km - opět to souvisí se "zeleným přîstupem").Nutno pronájem auta opravdu dobře rozvrhnout (platíte vždy čas celkově rezervovaný, nikoliv za čas skutečného používání a nelze tento čas "překročit" - na co se váže zase výhoda, že lze vozidlo rezervovat třeba týden dopředu).Využívají prakticky jen automobily Škoda (což je opravdu škoda).Sečteno podtrženo: Umíte-li své cesty plánovat relativně v předstihu, nevadí Vám na dnešní poměry horší výbava, tak v ČR pro Vás aktuálně neexistuje lepší autopůjčovna/carsharing.
  • Avatar Janek Dražka ★★★★★ 7 months ago
    Velmi dobrý a spolehlivý carsharing, využívám už 6 let a pořád jsem velmi spokojený, kladně hodnotím zejména:- … More možnost individuální domluvy (přistavení auta, vyjednání slevy na větší rezervace, výměnu auta, zajištění auta na mé přání, i když už žádné auto nebylo na víkend volné)- nadstandardní přístup k řešení problému - za celých 6 let užívání jsem od žádného operátora na help-lince neslyšel "dle smluvních podmínek bohužel nemáte nárok", nebo "je mi líto, ale s tím se teď už nic nedá dělat", ale vždy řešení našel - např. bezplatné (!) přistavené jiného vozu nebo v extrémním případě mi nabídli, že mi přistaví auto i s řidičem, aby mi pomohl pobrat všechny pasážery (wow!) a převézt je přes půl Brna- na help-lince vždy někdo pomůže s technickými problémy typu "nejde mi odemknou auto"- férové vyúčtování, nikdy nebyl problém s proplacením uznatelných výdajů (myčka) a za celých 6 let neudělali v jediné faktuře chybu (wow!)- přímá komunikace, nehrozí, že by někdo neodpověděl na můj dotaz nebo ignoroval stížnost. Zároveň změny pravidel/ceníku včas komunikují.
  • Avatar Kuba Pokluda ★★★★ 5 months ago
    Zajímavý a různorodý vozový park nabízí možnost vyzkoušet si spoustu zajímavých aut včetně elektromobilů.Interiéry … More aut byly vždy čisté a auta v dobrém technickém stavu. Odemykání a zamykání přes telefonní aplikaci mi funguje spolehlivě i na starším méně výkonném telefonu.Dále jsem se setkal s velmi kvalitní a ochotnou telefonickou podporou během registrace.Bohužel má společnost poměrně vysoké ceny za kilometr a při registraci je nutné odeslat zálohu 5000Kč.Za sebe můžu firmu doporučit.

Kontakt

Copyright 2018 IMCerny ©  All Rights Reserved