Praha

Pražské speciality

Půjčovna nosičů a vybavení

V Praze je možné půjčit střešní nosiče na několik typů aut.

Tranzit

V Praze funguje devítimístný Ford Transit, který je možné použít jak pro přepravu většího množství osob, tak např. pro stěhování nábytku. Na toto auto vám stačí řidičský průkaz skupiny B a je samozřejmě také vybaveno tažným zařízením. Na rozdíl od ostatních vozidel má Tranzit parkovací zónu po celé Praze.

Parkovací zóny

Předávací lokality Autonapůl v Praze jsou připraveny s cílem jednodušeji předávat auta, usnadnit hledání parkovacího místa a mít auta tam, kde je nejvíce potřebujete.

U většiny zón dodržujeme původní myšlenku docházkové vzdálenosti od 1 – 2 stanic metra, aby se k autům dalo snadno dostat i veřejnou dopravou.

Všechny zóny plánujeme průběžně sledovat, podle poptávky budeme hledat další vhodná parkovací místa, případně posílíme již zavedenou zónu.

V každém voze je mapka jemu určené předávací lokality.

 

Důležité pravidlo pro parkování:
V době fungování modrých zón (typicky po-pá 8-20 hod, ale může se lišit) nelze během rezervace se sdíleným autem zastavit zdarma na modré či fialové zóně, ale je nutné za parkování zaplatit. Platbu lze provést tzv. Virtuálními parkovacími hodinami (mpla.cz/praha) nebo (na fialové a oranžové zóně) v parkovacím automatu, navíc pouze na max. 3 hodiny.

 

Důležité je, že zodpovědnost za platbu parkovného od vyzvednutí do vrácení auta je vždy na řidiči vozu, resp. registrovaném uživateli.

 

K vozům je možné zdarma zapůjčení střešních nosičů.
Lze domluvit pře e-mail praha@autonapul.cz na adrese Tusarova 56, Praha 7, 9:00-17:00 (mimo tento čas možná individuální domluva).

·         Staré Město (Praha 1) – Škoda Citigo Nelson Kia Ceed combi Clancy

·         Vinohrady/Žižkov (Praha 2 a 3) – Škoda Citigo Terri (automatická převodovka) + Škoda Fabia combi Alison + Kia Ceed combi Zelda + Škoda Rapid Joe (automatická převodovka)

·         Pankrác (Praha 4) – Škoda Fabia combi Selma a Kearney + Kia Ceed combi Tony

·         Smíchov (Praha 5) – Škoda Fabia combi Smithers Kia Ceed combi Agnes

·         Dejvice (Praha 6) – Škoda Citigo Annika (s polepy) + Škoda Roomster Moe + Kia Ceed combi Apu + Škoda Octavia combi Nick

·         Holešovice (Praha 7) – Škoda Citigo Rod (automatická převodovka) + Škoda Fabia combi Eddie + Octavia combi Brockman

·         Libeň (Praha 8) – Škoda Citigo Stu (automatická převodovka) + Škoda Fabia combi Duffman a Kent 

·         Kobylisy (Praha 8) – Škoda Fabia combi Abbie a Doris + Kia Ceed combi Lenny

·         Strašnice (Praha 10) – Škoda Fabia combi Julius a Hans

·         Vršovice (Praha 10) – Škoda Fabia combi Luigi + Kia Ceed combi Murphy

·         Transit Snyder – volná zóna v rámci parkovacích lokalit Autonapůl

Základní provozní doba fialových zón je pondělí až pátek od 8:00 hodin ráno do 20:00 hodin večer, ale může se měnit v závislosti na potřebách jednotlivých lokalit a městských částí. Mimo základní provozní dobu není parkování na fialové zóně regulováno. O víkendu a přes noc lze tedy na fialových zónách parkovat s jakýmkoliv vozem.

Vaše auta

Budget Economy Komfort Grand Trailer Elektro
Škoda Roomster 1x
Škoda Citigo 5x
Škoda Fabia 1x
Škoda Fabia 11x
Kia Ceed 7x
Škoda Rapid 1x
Škoda Octavia 2x
Ford Transit 1x