Letadlům odzvonilo, ideální dovolená je roadtrip sdíleným autem

Dovolené i přinášejí nečekaná zjištění a příjemné zážitky. Svůj první roadtrip po Evropě tak zažil i Pavel Stejskal, který vyrazil se svou mámou a bratrem do Chorvatska. Starý kontinent u něj nenaplňuje představy vysněných exotických destinací a kultur. Stačilo mu však vzdálit se domovině o jeden, dva státy, aby získal zážitky srovnatelné s leteckými dovolenými tisíce kilometrů daleko. Přečtěte si, jak mu v tom Autonapůl pomohlo.

„Při plánování dovolené mi došlo, že ať jedeme kamkoliv, chceme vidět vlastně všechno. Nejsme typy, které by dokázaly relaxovat a odpočívat dlouhou dobu na jednom místě v jednom městě nebo resortu. Hledáme aktivní dovolenou, která nás přitáhne něčím, co musíme vidět na vlastní oči a prožít na vlastní kůži,“ začíná svou dovolenou sdíleným vozem od Autonapůl popisovat Pavel Stejskal z Olomouce.

Pavlova cesta z finančního pohledu

Na týdenní dovolenou cestovali tři dospělí. Ceny jsou včetně paliva.

Sdílený vůzCena
Škoda Fabia Combi15 510 Kč
Renault Arkana18 130 Kč
Hyundai i30 Combi18 130 Kč
Toyota Corolla Combi19 975 Kč
Škoda Octavia Combi19 975 Kč

Když se s rodinou rozhodují, kam vyrazí, zvažují hlavně:

 • jakou jistotu jim nabízí zvolený způsob dopravy, že se na místo dostanou bezpečně, komfortně a včas,
 • jak jim zvolený způsob dopravy zjednoduší navštívit naplánovaná místa,
 • jak bude doprava organizačně náročná
 • a kolik bude cestování stát.

Dříve se často vydávali na letecké dovolené, ale letos chtěli vyzkoušet poznávací dovolenou autem. Díky letošní dovolené sdíleným autem zjistili, kolik jistoty a svobody jim carsharing nabízí.

Roadtrip Rakousko
Filzmoos, Rakousko

Sdílené auto symbolizuje svobodu pohybu

Nejprve se domluvili, že chtějí k moři do chorvatského města Poreč, kde stráví největší část své dovolené. A začali řešit, jak se tam dostanou.

Postupně zavrhli:

 • cestu autobusem, protože ji na tak dlouhou vzdálenost považují za vrchol nepohodlí,
 • cestu vlakem, protože od roku 2024 již žlutá společnost zrušila svoji linku do Chorvatka. Při cestě vlakem by také neměli jistotu klidné společnosti v okolních kupé a návštěvy zajímavých míst v širším okolí vybrané destinace by bylo komplikované,
 • cestu autem z autopůjčovny, se kterou má Pavel sice jednu, ale dost negativní zkušenost – na poslední chvíli mu kdysi zrušili rezervaci auta a nenabídli náhradní.

Vyhrál vůz z carsharingu Autonapůl. Oproti jiným sdílecím službám vyrostlo od píky, jedná se o družstvo s komunitním, nikoli korporátním duchem, a vyzařuje jistotu důvěryhodného partnera s kvalitním a bezporuchovým vozovým parkem.

Proč vstoupil Pavel Stejskal do carsharingu?
Dnešní sdílník Pavel kdysi uvažoval o koupi vlastního auta. Zamyslel se nad tím ale z pohledu peněz. Když by vůz skutečně kupoval, vložil by do něj rozhodně stovky tisíc. Chtěl bezpečný vůz, který bude dlouho a dobře sloužit. Jenže několik desítek procent jeho hodnoty by ztratil samotnou koupí a s přibývajícími kilometry by vyšlo dráž a dráž. A peníze se mu hodily na lepší investici: bydlení. Autonapůl tak zvolil jako win-win strategii, která šetří peníze i veřejný prostor, na kterém neparkuje auto navíc. Do budoucna si už jen přeje, aby na cesty po městě bylo v nabídce více elektromobilů.

Díky cestě autem:

 • dělali zastávky kdekoliv, kde je něco zaujalo,
 • na noc přerušili cestu v Rakousku, kde si udělali výlet k Halštatskému jezeru,
 • ve Slovinsku si kousek zajeli a prohlédli si okolí jezera Bled,
 • a se zájmem si projeli hned několik menších přímořských obcí.
Roadtrip Autonapul Porec
Poreč, Slovinsko

Nic z toho by cestou vlakem nebo autobusem nezažili.

Dovolenou jim zpříjemnila jistota a předvídatelné náklady

„Pro nás byla hlavní jistota, že auto budeme mít, bude ve 100% technickém stavu a můžeme si díky internetové kalkulačce předem spočítat, kolik nás cesta bude stát. Skvělý je i zákaznický servis Autonapůl, kde mi poradili, že rakouskou dálniční známku je výhodnější koupit předem. A nejen že mi to poradili, ale taky nám ji pro auto koupili, aniž by účtovali něco navíc. My a všichni, kdo po nás se stejným autem vyrazí do Rakouska, ušetří zhruba 400 korun za poplatky,“ pochvaluje si Pavel.

Svěřil se také, že před cestou pátral po spolehlivé službě, u které by si dočasně půjčil auto. A zjistil přitom, že to vůbec není jednoduché a samozřejmé, někoho takového najít. Formality u autopůjčoven, otazníky nad technickým stavem vozů soukromých majitelů, nutnost předchozího schválení zahraniční cesty. S Autonapůl nic z toho neřešíte. Zarezervujete auto v systému, samoobslužně vyzvednete a jedete, kam chcete. Bez komplikací, bez starostí.

Cena za kilometr je stejná u nás i v zahraničí, bez ohledu na cenu paliva. Kde neplatí CCS karty, zaplatíte vlastní platební kartou, platbu doložíte účtenkou z benzinky a Autonapůl odečte zaplacenou částku z faktury. Snadné, férové.

Dovolená proběhla přesně podle představ, výhody jasně převážily mírně vyšší cenu

„Když se na celou dovolenou podíváme čistě optikou peněz, vyšla cesta autem přece jen trochu dráž, než vlakem, ale jen nepatrně. Připočtěte komfort a svobodu pohybu, které byste ve vlaku neměli, a pár tisíc navíc se úplně ztratí. Právě díky Autonapůl dopadla dovolená přesně podle našich představ,“ hodnotí Pavel Stejskal.

Pozitiva dovolené se sdíleným vozem Autonapůl:

 • auto ve 100% technickém stavu
 • svobodná volba trasy a zastávek po cestě
 • snadná doprava po okolí cílové destinace
 • komfort a soukromí „vlastního“ vozu (bez přestupů či hlasité společnosti)
 • do poslední minuty možnost bezplatně zrušit rezervaci

Vyzkoušejte to: nezávazně a s 90 auty k vašim službám po celé republice

„Dobře si pamatuji, co se mi honilo hlavou, když jsem se rozhodoval mezi koupí auta a carsharingem. Zvolil jsem sdílená auta a za svým rozhodnutím si stojím čím dál pevněji. Chápu, že někoho možná nahlodává vratná kauce 5000 korun případně nevratný tisícikorunový poplatek za vstup do Autonapůl. Když si ale vezmete, že za to dostanete virtuální krabici s klíči od 90 aut, která dostávají pravidelnou údržbu, neřešíte STK, dálniční známky ani přezouvání, jsou ty částky více než rozumné,“ je přesvědčený Pavel Stejskal.

Roadtrip Autonapul

Pro všechny, kteří snad váhají, má Pavel jeden vzkaz:

Registrace je zcela nezávazná. Není nejmenší problém, když si carsharing na pár týdnů vyzkoušíte a pak se odhlásíte. To ale udělá jen mizivé procento lidí, což je asi ta nejlepší reference. Je jedno, jestli asi auto vezmete jednou za čtvrt roku na půl hodiny, jednou ročně na měsíc nebo budete jezdit co pár dnů. Půjčíte si jakkoliv velké auto od menšího typu nákupní košík po mikrobus Renault Trafic. Vyzkoušíte si Teslu Model 3 nebo se vydáte reprezentativní Octavií na obchodní schůzku. Možnosti, které se vám otevřou, a přitom ušetříte hromadu peněz, jsou k nezaplacení.“

Autonapůl

Vytváříme prostor pro lidi

Kontakt

Autonapůl, družstvo
Údolní 33, 602 00 Brno
Kancelář: Křenová 52, Brno
IČO: 29301751 / DIČ: CZ29301751

Technická podpora pro uživatele: +420 778 470 898
e-mail: autonapul@autonapul.cz

Copyright 2018 IMCerny ©  All Rights Reserved