Tesla Model 3

Tesla Model 3
S Teslou využijete čas naplno 🙂

Technologický zážitek, výjimečné zrychlení, bleskurychlé nabíjení na superchargeru, prdící pytlík na sedačce spolujezdce nebo hraní her během nabíjení. To vše a mnohem víc je Tesla. Jeden Model 3 se nyní stává plnohodnotnou součástí flotily Autonapůl! Nejedná se tedy o žádné partnerství jako tomu bylo v případě černého a staršího Modelu S, který byl určitou dobu k dispozici našim uživatelům.

Tentokrát se můžete těšit na stejný a plnohodnotný zážitek samoobslužného carsharingu pomocí appky vč. (Android / iOS) bez úvodních školení, tak jak jste u nás zvyklí. Pokud byste se přesto necítili usednout poprvé za volant sami, můžete se ozvat na naši helplinku a domluvit si individuální (dálkové) zaškolení na nový Model 3.

Předávací zóna

Tesla je zatím dostupná pouze v Brně.  Může zde parkovat na nabíječkách Tepláren Brno, které spadají do vymezené parkovací zóny Autonapůl. Využijte pro nabíjení pomalý nabíjecí konektor.

Je pár výjimek, kde není ukončení rezervace povoleno, například Vaňkovka. Pokud nevidíte nabíjecí stanici v naší zóně v rezervačním systému (malé fialové čtverce), tak zde není povolené ukončení rezervace.

Na interaktivní mapě jsou všechny aktivní nabíječky Tepláren. V aplikaci je vidět i obsazenost stanic. Parkujte prosím ale pouze na těch, které spadají do výše uvedené zóny.


Pozor, Tesla nepodporuje čipovou kartu a vyzvednutí a vrácení je možné pouze přes naši aplikaci.


Cena

Určitě teď hoříte nadšením, ale zároveň se ptáte — kolik mě ta sranda bude stát? Jedná se sice o elektromobil, ale vzhledem k jeho vysoké pořizovací ceně má Tesla vlastní kategorii v Ceníku s názvem Tesla. Nabíjení je v ceně rezervace, stejně jako palivo u ostatních vozů flotily Autonapůl.

Jízda (km)Rezervace vozu (hod)Max cena za denMax cena od 4. dne
1-200 km 6,99 Kč
nad 200 km 5,99 Kč
249 Kč2490 Kč1290 Kč
Ceník Tesla Model 3 Olaf vč. DPH. Nabíjení v ceně.

Fakturace proběhne vždy měsíčně (za jízdy v uplynulém měsíci).

Pojištění

Pojistné podmínky jsou stejné jako u všech ostatních aut: u nezaviněné nehody neplatíte nic - veškeré náklady vyúčtujeme pojišťovně viníka. Pozor, pamatujte vždy na to, že pokud se stanete účastníkem dopravní nehody, kterou jste nezavinili, je nutné zavolat policii. (Policii zavolejte i když by druhá strana tvrdila, že to není třeba, došlo ke škodě na majetku třetí osoby a tehdy je vždy nutné zavolat policii, policie navíc potvrdí viníka a jednání s pojišťovnou je pak snadné, bez přivolání policie navíc nemůžeme ověřit, že jste nehodu nezavinili vy).

Pokud nehodu zaviníte vy, platí pravidlo 25 % ze škody nad 8 000 Kč, maximálně však 40 000 Kč. Vypočtená spoluúčast vám bude přičtena k následující faktuře.

Pár příkladů:

Pokud způsobíte škodu 3 000 Kč, vaše spoluúčast je 3 000 Kč.

Pokud je škoda 10 000 Kč, vaše spoluúčast je 8 500 Kč. Pokud je škoda 100 000 Kč, vaše spoluúčast je 31 000 Kč.

Pokud je škoda 200 000 Kč, vaše spoluúčast je 40 000 Kč. 

Připojištění Jistota Plus

Připojištění Jistota Plus je možné sjednat za cenu 299 Kč měsíčně a platí pro celou flotilu vozů Autonapůl. Pokud způsobíte jakoukoliv škodu (včetně totální škody) na voze Autonapůl, pak je vždy maximální spoluúčast z vaší strany pouze 3 000 Kč. Připojištění Jistota Plus platíte pouze v měsících, kdy využíváte služby Autonapůl a v případě aktivace je součástí vyúčtování. Pokud nejezdíte, připojištění neplatíte.

Pár informací o sdílené Tesle
Model 3

Tesla

Naše nová Tesla je Model 3 s označením Standard Range Plus. Tato verze má baterii s využitelnou kapacitou 50 kWh (reálný dojezd mezi 290 až 350 kilometry), maximální výkon je 258 kW a maximální točivý moment 510 Nm. Díky těmto parametrům zrychlí z 0 na 100 km/h za 5,6 vteřiny.

Kromě ohromujícího výkonu má Model 3 bohatou výbavu: vyhřívaná sedadla, připojení k internetu, adaptivní tempomat, Bluetooth, multifunkční volant, LED světlomety, couvací kamery a pokročilé jízdní asistenty včetně autopilota.

Autopilot

Pozor! Přestože Tesla funkci nazývá Autopilot, neznamená to, že je vůz schopný plně autonomního řízení. Za všech okolností je nutné se věnovat řízení a držet volant. Auto dokáže v některých situacích řídit samo, ale nedokáže si poradit ve složitých křižovatkách, například když je nutné odbočit vlevo přes tramvajový pás. Plnou odpovědnost za vůz i při zapnuté funkci Autopilota máte vždycky vy, nikoliv vůz.

Dojezd a dobíjení

Tesla dojede na jedno nabití ve zhoršených podmínkách (zima, dálniční podmínky) bezpečně kolem 290 kilometrů. V ideálních podmínkách se dojezd může mírně zvýšit (cca na 350 kilometrů). Tesla patří mezi elektromobily s nejlépe vyřešenou navigací a dokáže vám cestu rozplánovat s co nejvíce efektivními zastávkami na nabíjení. Informace o dojezdu a nabíjení na centrálním displeji vozu jsou vždy velmi přesné a můžete se řídit podle nich.

Veškeré nabíjení je pro uživatele Autonapůl zdarma - v ceně rezervace.

Mapu nabíjecích stanic nabízí například fDrive. Tipy na nabíjení zdarma dává aplikace vytvářená samotnými řidiči elektromobilů pomocí služby Mapotic. Autory jsou Bára Drbohlavová a David Vávra. Více o aplikaci najdete v tomto článku.

Orientační časy nabíjení jsou následující:

doba nabíjení AC — cca 6 hodin

doba nabíjení DC — cca 1 hodina a 10 minut

Supercharger dokáže Teslu dobít výrazně rychleji, kolem 35 až 45 minut.

Něco málo o automobilce Tesla

Tesla Inc. je americká automobilka a energetická společnost sídlící v Palo Alto v Kalifornii, v oblasti Silicon Valley. Jejím generálním ředitelem je vizionářský podnikatel Elon Musk. Známý je kromě svého nadšení do elektromobility také díky vesmírným letům nebo instalaci vesmírných satelitů Starlink prostřednictvím své kosmické společnosti SpaceX. 

Tesla supercharger
Supercharger Tesla

Automobilka Tesla je pouze jedním z jeho mnoha neuvěřitelných projektů. S výrobou svého prvního elektromobilu Tesla Roadster začala již v roce 2008. Aktuálně tvoří nabídku luxusní sedan Model S, elektrické SUV Model X a cenově dostupnější Model 3.

Tesla také přišla s vlastním nabíjecím řešením a v roce 2012 představila první „superchargery“. Jedná se o rychlé DC nabíječky, které nově i v Evropě nabídnou dobíjecí výkon až 150 kW.

V České republice je najdete především v blízkosti větších měst — v Brně, Humpolci, Olomouci a Vestci u Prahy. Jejich počet ale není finální a v tuto chvíli se už připravují další superchargery v Praze, Českých Budějovicích a Plzni.

Aplikace Tesla pro delší rezervace

Chcete si vyzkoušet Teslu se vším všudy? Máte možnost získat přístup i do aplikace Tesly, která má spoustu vychytávek. Aplikace umožňuje sledovat úroveň nabíjení, odemykání a zamykání vozidla (ke startování stále budete potřebovat Tesla kartu), nebo si v zimě předehřát auto a v létě si ho naopak ochladit. 

A co musíte udělat, abyste do aplikace získali přistup?

  1. Stačí si rezervovat Teslu na alespoň 24 hodin a napsat sms na helpline Autonapůl minimálně 24 hodin před začátkem vaší rezervace, že máte zájem o přístup do aplikace Tesly.
  2. Náš operátor vám pak po zahájení vaší rezervace pošle pozvánku, která vám umožní přístup do Tesla aplikace.
  3. K užívání Tesla aplikace je potřeba si u Tesly založit vlastní účet.
  4. Po přijmutí pozvánky již můžete plně využívat všechny funkce Tesla aplikace.
  5. Z bezpečnostních důvodů vám bude přístup do Tesla aplikace odebrán před koncem vaší rezervace.

Jak se vám líbí?

Těšíte se až Teslu vyzkoušíte? Nezapomeňte se s námi podělit o své zkušenosti nebo s ostatními na našich sociálních sítích Facebook nebo Instagram.

Autonapůl

Vytváříme prostor pro lidi. Společně.

Kontakt

Autonapůl, družstvo
Údolní 33, 602 00 Brno
Kancelář: Křenová 52, Brno
IČO: 29301751 / DIČ: CZ29301751

Technická podpora pro uživatele: +420 778 470 898
e-mail: autonapul@autonapul.cz

Copyright 2018 IMCerny ©  All Rights Reserved