Carsharing Brno

sdíená auta Brno
Škoda Octavia

Prvním českým městem, kde se prosadil carsharing, bylo Brno. Autonapůl zde vytváří prostor pro lidi už od roku 2003. V Brně nabízíme sdílená vozidla Škoda Citigo, Škoda Fabia Combi, Škoda Rapid, Škoda Scala, Škoda Octavia Combi, Renault Trafic, Ford Transit a elektromobily Tesla Model 3, Renault Zoe nebo Citigoe iV (viz sekce Vozový park). Pokud vás zajímá, jak si stojí carsharing ve srovnání s obyčejnou půjčovnou, přečtěte si článek na našem blogu.

Výhody Autonapůl

Zákazníci Autonapůl z Brna mohou využívat auta i v ostatních městech, kde Autonapůl působí. Registrujete se pouze jednou a potom už jsou ve vašem mobilu k dispozici auta ze všech 8 měst, kde má Autonapůl své vozy.

Své sdílené auto můžete dále sdílet. Jste odpovědná osoba za rezervované auto, ale řídit může kdokoliv z blízkých. Během své cesty se může vydat v podstatě kamkoli, včetně zahraničí.

Kolik to stojí?

V carsharingu platíte za rezervované hodiny a projeté kilometry. Cena se liší podle typu auta, na delší cesty máte slevy. Obecně platí pravidlo, že maximální denní sazba je desetinásobek hodinové sazby.

Cena je konečná. Zahrnuje palivo, dálniční známku, servis, přezouvání pneumatik, pojištění a další běžné náklady na provoz automobilu.

Přehled cen najdete na speciální stránce. Můžete si také spočítat svoji cestu na kalkulačce.


Potřebujete zajet na větší nákup? Rezervujete si například Škodu Citigo z kategorie Budget na 2 hodiny, ujedete s ní 20 km, zaplatíte 246,- Kč včetně paliva.


Další vzorové cesty.

Carsharing Brno - Citigo Autonapůl
Citigo Autonapůl - většina vozů flotily je bez reklamních polepů

Jak to funguje?

Carsharing Brno je jednoduchá a moderní služba, která vám zajistí auto, kdykoliv ho potřebujete bez toho, že byste se o auto museli starat. Do služby se jednou registrujete a získáte přístup do rezervační aplikace (Android / iOS). Každá výpůjčka pak funguje úplně jednoduše ve třech krocích:

Je to snadné
Rezervuj

Rezervujte si auto
na hodinu nebo na celý den.
On-line na vašem počítači
nebo přes mobilní telefon.

Je to snadné
Odemkni

Přijdete k autu použijete aplikaci (Android/iOS) nebo přiložíte kartu ke snímači za sklem.
Dveře se odemknou 
a můžete jet.

Je to snadné
Jeď

Když se vaše rezervace
blíží ke konci, vraťte auto
zpět do jeho zóny.
A to je vše!

Nevlastnit užívat - jak být součástí Autonapůl.

Chcete vědět víc o fungování carsharingu? Podívejte se na video.

Parkování v Brně

Uživatelé Autonapůl mohou v zónách vyznačených modrou čárou parkovat kterékoli brněnské auto Autonapůl zdarma

Carsharing Brno

Podrobné informace, fotografie a příklady správného i nesprávného parkování najdete na speciální stránce věnované parkování v Brně.

AutoSem!

Možnost přistavení vozu kam potřebujete. Cena za jedno přistavení 299,- Kč včetně DPH.

Parkovací zóny

Bližší informace k parkovací lokalitě v Brně naleznete na následujícím odkazu.

Vozový park v Brně

Flotila brněnského carsharingu je mimořádně rozmanitá. Elektromobily a dodávky Transit a Trafic jsou popsány níže. Kromě nich máme také několik aut s automatickou převodovkou jako Citigo, Rapid nebo Scala. Citigo nabízíme také s manuální převodovkou. Kromě Fabií a Octávií Combi můžete zvolit také komfortní Renault Megané.

Podrobnější informace o výbavě aut najdete na zvláštní stránce.

Aplikace

Carsharing Brno

Auta si můžete jednoduše rezervovat online pomocí aplikace, která je dostupná přes prohlížeč, mobilní aplikace pak také pro Android i iOS.

Aplikace vám umožní bezplatné zrušení rezervace před jejím začátkem nebo její prodloužení.

Další bonusy

Elektromobily

Carsharing Brno Autonapůl nabízí také elektromobily - Tesla Model 3, Renault Zoe a CitigoE iV. Více informací jak elektromobil používat.

Tesla Olaf

Tesla

Tesla Model 3 Olaf má označení Standard Range Plus. Tato verze nabízí kromě ohromujícího zrychlení z 0 na 100 km/h za 5,6 vteřiny také bohatou výbavu. Vyhřívaná sedadla, připojení k internetu, adaptivní tempomat, Bluetooth, multifunkční volant, LED světlomety, couvací kamery a pokročilé jízdní asistenty včetně autopilota. Více informací včetně návodu, jak používat Teslu najdete na webu.

Olaf může parkovat kdekoliv na nabíječkách Tepláren Brno, na pomalém nabíjecím konektoru. Výjimkou je Vaňkovka, kde parkování není povoleno (je zpoplatněno). Na interaktivní mapě jsou všechny aktivní nabíječky Tepláren. V aplikaci je vidět i obsazenost stanic.

Renault Zoe

Autonapůl Electro

Carsharing Brno Autonapůl nabízí také elektromobil Renault Zoe s dojezdem až 300 km.

Zoe Jenny parkuje na Cyrilské ulici u Impact Hubu. Pozor: vyzvednutí pouze přes mobilní aplikaci.

CitigoE iV

Citigoe iV Autonapůl Carsharing Brno

CitigoE iV je členem elektro týmu flotily Autonapůl. Je to malé a velice svižné auto, hodí se především na ježdění po městě. Při delším výletu je dobré se předem podívat na mapu nabíječek.

CitigoE Akira má pevné parkovací místo - nabíjecí stanice Teplárny Brno, Královo Pole (GPS 49.2170447N, 16.6061306E).

Chcete poradit s nabíjením? Mrkněte na naše video.

LPG vozy

Dacia Sandero

V Brně lze využít také vozy jezdící na LPG a to Dacie Sandero. Díky nižším nákladům na palivo, tyto vozy spadají do nejlevnější kategorie Budget. Jediným drobným diskomfortem s tím spojeným je nutnost tankovat výhradně palivo LPG, platba benzínu bude na CCS vypnuta.

Dacia Sandero

Autonapůl aktuálně nabízí v Brně Dacie Sandero Sophie (zóna Brno - A) a Samantha (zóna Brno - Veveří).

V prvé řadě se můžete těšit na bohatou výbavu.

Více informací na blogu.

Půjčovna dodávek

Ford Transit

Ford Transit Autonapul na teambuilding

V Brně máme k dispozici Ford Transit, který je možné použít pro přepravu až šesti osob. Zadní prostor lze využít pro stěhování nebo cestu na výlet, vejdou se tam až čtyři kola plus zavazadla. Na toto auto vám stačí platný řidičský průkaz skupiny B a je samozřejmě také vybaveno tažným zařízením.

Renault Trafic

Renault Trafic Autonapůl

Renault Trafic Busby nabízí prostor pro až 9 cestujících. Nabízí komfort klimatizace i topení i pro zadní pasažéry, tempomat, rádio s USB i bluetooth s ovládáním od volantu, ale třeba také parkovací senzory s couvací kamerou.

Jako bonus je Busby vybaven rakouskou dálniční známkou a má Ekoplaketu pro vjezd do německých měst - Umweltplakette.

Kancelář

Od října 2017 v Brně funguje kancelář. Adresa je Křenová 409/52 - budova obchodního domu Nosreti, 2. patro. V kanceláři obvykle bývá někdo z kolegů od 8 do 16 hodin, ale občas musíme vyjet pryč, abychom zajistili provoz nebo servis některého auta. Proto si prosím schůzky raději vždy domlouvejte předem.

Půjčovna vybavení

Jako doplňkovou službu ke sdílení aut Brno nabízí také příčníky, nosiče na kola, dětské autosedačky pro váhu 9-36 kg a další vybavení zdarma. Sdílníci se je mohou zapůjčit v brněnské kanceláři Autonapůl.

Volejte helplinku +420778470898 pro více informací.

Extra výbava

Všechny vozy z flotily Autonapůl mají platnou českou dálniční známku.

Vybrané vozy v Brně jsou vybavené tzv. Family výbavou. Mají dětské podsedáky pro váhu 15-36 kg. Je možné si také zapůjčit dětské sedačky pro váhu 9-36 kg.

Vybaven rakouskou dálniční známkou je vůz Trafic Busby (platnou do 31.1.2023).

Trafic Busby a Škoda Octavia Waylon mají také Ekoplaketu pro Německo - Umweltplakette.

Škoda Rapid Robert má slovenskou dálniční známku platnou do 29. 6. 2023.

Megane Porthos má slovenskou dálniční známku platnou do 29.6. 2023.

Octavia Skinner má slovenskou dálniční známku platnou do 6.5.2023.

Vybrané vozy mají tažné zařízení.

Všechny tyto a další doplňující informace můžete filtrovat v rezervačním systému nebo zjistit na komunitní mapě Autonapůl Mapotic.

Půjčovna aut

Auta půjčujeme i na delší dobu, typicky měsíc a více. Pokud vás zajímají přesné podmínky, prosím, napište nám.

Autonapůl - první český carsharing.

Vytváříme prostor pro lidi. Společně.

Kontakt

Copyright 2018 IMCerny ©  All Rights Reserved