Carsharing Brno

sdíená auta Brno
Škoda Octavia

Prvním českým městem, kde se prosadil carsharing, bylo Brno. Autonapůl zde vytváří prostor pro lidi už od roku 2003. V Brně nabízíme sdílená vozidla např. Dacia Sandero, Hyundai i20, Škoda Fabia Combi, Hyundai i30 Combi, Škoda Scala, Škoda Octavia Combi, Toyota Corolla Combi, Renault Arkana, Renault Trafic a elektromobily včetně Tesla Model 3. Pokud vás zajímá, jak si stojí carsharing ve srovnání s obyčejnou půjčovnou, přečtěte si článek na našem blogu.

Výhody Autonapůl

Zákazníci Autonapůl z Brna mohou využívat auta i v ostatních městech, kde Autonapůl působí. Registrujete se pouze jednou a potom už jsou ve vašem mobilu k dispozici auta ze všech 8 měst, kde má Autonapůl své vozy.

Své sdílené auto můžete dále sdílet. Jste odpovědná osoba za rezervované auto, ale řídit může kdokoliv z blízkých. Během své cesty se může vydat v podstatě kamkoli, včetně zahraničí.

Kolik to stojí?

V carsharingu platíte za rezervované hodiny a projeté kilometry. Cena se liší podle typu auta, na delší cesty máte slevy. Obecně platí pravidlo, že maximální denní sazba je desetinásobek hodinové sazby.

Cena je konečná. Zahrnuje palivo, dálniční známku, servis, přezouvání pneumatik, pojištění a další běžné náklady na provoz automobilu.

Přehled cen najdete na speciální stránce. Můžete si také spočítat svoji cestu na kalkulačce.


Potřebujete zajet na větší nákup? Rezervujete si například Škodu Fabia Combi z kategorie Economy na 2 hodiny, ujedete s ní 20 km, zaplatíte 258 Kč včetně paliva.


Další vzorové cesty.

Fabia Autonapul
Fabia Autonapůl - většina vozů flotily je bez reklamních polepů

Jak to funguje?

Carsharing Brno je jednoduchá a moderní služba, která vám zajistí auto, kdykoliv ho potřebujete bez toho, že byste se o auto museli starat. Do služby se jednou registrujete a získáte přístup do rezervační aplikace (Android / iOS). Každá výpůjčka pak funguje úplně jednoduše ve třech krocích:

Je to snadné
Rezervuj

Rezervujte si auto
na hodinu nebo na celý den.
On-line na vašem počítači
nebo přes mobilní telefon.

Je to snadné
Odemkni

Přijdete k autu použijete aplikaci (Android/iOS) nebo přiložíte kartu ke snímači za sklem.
Dveře se odemknou 
a můžete jet.

Je to snadné
Jeď

Když se vaše rezervace
blíží ke konci, vraťte auto
zpět do jeho zóny.
A to je vše!

Nevlastnit užívat - jak být součástí Autonapůl.

Chcete vědět víc o fungování carsharingu? Podívejte se na video.

Parkování v Brně

Uživatelé Autonapůl mohou v zónách vyznačených modrou čárou parkovat kterékoli brněnské auto Autonapůl zdarma

Carsharing Brno

Podrobné informace, fotografie a příklady správného i nesprávného parkování najdete na speciální stránce věnované parkování v Brně.

AutoSem!

Možnost přistavení vozu kam potřebujete. Cena za jedno přistavení 299 Kč včetně DPH.

Parkovací zóny

Bližší informace k parkovací lokalitě v Brně naleznete na následujícím odkazu.

Vozový park v Brně

Flotila brněnského carsharingu je mimořádně rozmanitá. Elektromobily a dodávky Renault Trafic jsou popsány níže. Kromě nich máme také několik aut s automatickou převodovkou jako Rapid nebo Scala, crossovery Renault Arkana, nebo hybridní Toyotu Corollu. Kromě Fabií a Octávií Combi můžete zvolit také komfortní Renault Megané nebo úspornou Dacii Sandero na LPG.

Podrobnější informace o výbavě aut najdete na zvláštní stránce.

Aplikace

Carsharing Brno

Auta si můžete jednoduše rezervovat online pomocí aplikace, která je dostupná přes prohlížeč, mobilní aplikace pak také pro Android i iOS.

Aplikace vám umožní bezplatné zrušení rezervace před jejím začátkem nebo její prodloužení.

Další bonusy

Elektromobily

Carsharing Brno Autonapůl nabízí také elektromobily - Tesla Model 3, Renault Zoe a CitigoE iV. Více informací jak elektromobil používat.

Tesla Olaf

Tesla Technologicky park
49.2258825N, 16.5769744E

Tesla Model 3 Olaf má označení Standard Range Plus. Tato verze nabízí kromě ohromujícího zrychlení z 0 na 100 km/h za 5,6 vteřiny také bohatou výbavu včetně autopilota. Více informací včetně návodu, jak používat Teslu najdete na webu.

Tesla Olaf má pevné parkovací místo v Technologickém parku, u Listovy budovy na ul. Technické. Tím je zajištěno stálé místo s nabíječkou. Olaf tam stojí za závorou, jejíž ovládání je automatické. Kdyby byl náhodou problém s výjezdem zpět, stačí zazvonit na obsluhu a říct kouzelné heslo “Autonapůl”. 

Renault Zoe

Autonapůl Electro

Carsharing Brno Autonapůl nabízí také elektromobil Renault Zoe s dojezdem až 300 km.

Zoe Jenny parkuje na Cyrilské ulici u Impact Hubu.

CitigoE iV

Citigoe iV Autonapůl Carsharing Brno

CitigoE iV je členem elektro týmu flotily Autonapůl. Je to malé a velice svižné auto, hodí se především na ježdění po městě. Při delším výletu je dobré se předem podívat na mapu nabíječek.

CitigoE Akira má pevné parkovací místo - nabíjecí stanice Teplárny Brno, Královo Pole (GPS 49.2170447N, 16.6061306E).

Chcete poradit s nabíjením? Mrkněte na naše video.

LPG vozy

Dacia Sandero

V Brně lze využít také vozy jezdící na LPG a to Dacie Sandero nebo Renault Clio. Díky nižším nákladům na palivo, tyto vozy spadají do nejlevnější kategorie Economy. Jediným drobným diskomfortem s tím spojeným je nutnost tankovat výhradně palivo LPG, platba benzínu bude na CCS vypnuta.

Více informací na blogu.

Toyota Corolla s hybridním pohonem

Toyota Corolla hybrid Autonapul

Toyota se již několik let věnuje tzv. full hybridu - jde o kombinaci spalovacího motoru, elektromotoru a drobné baterie. Ta se dobíjí buď rekuperací za jízdy nebo ji dovede dobíjet i spalovací motor. V praxi to znamená, že buď jedete na benzín nebo na elektřinu a auto o všem rozhoduje samo, aniž byste museli cokoliv řešit.

Virtuální prohlídku si můžete udělat pomocí našeho videa.

Autonapůl nabízí vozy Toyota Corolla Combi, které patří do cenové kategorie Comfort

Půjčovna dodávek

Renault Trafic Roger

Renault Trafic Autonapůl

Renault Trafic nabízí prostor pro až 9 cestujících. Nabízí komfort klimatizace i topení i pro zadní pasažéry, tempomat, rádio s USB i bluetooth s ovládáním od volantu, ale třeba také parkovací senzory s couvací kamerou.

Jako bonus je Trafic Roger vybaven rakouskou dálniční známkou a má Ekoplaketu pro vjezd do německých měst - Umweltplakette.

Renault Trafic Roofi

Do Roofiho nákladového prostoru se vejde cca 6m3 nákladu o váze více než 1 tuna. Na délku převeze běžně věci dlouhé 2,5m, pro malé dlouhé předměty lze použít schránku pod sedadly spolujezdců s max. délkou až 3,7m. Vnitřní prostor je vyložen ochranným obložením a náklad je možné poutat ke kotvícím okům. Komu by to bylo málo, díky tažnému zařízení utáhne i přívěs.

Roofi v kabině nabídne rádio s propojením přes Bluetooth/USB, multifunkční volant, tempomat i parkovací senzory se zadní kamerou ve zpětném zrcátku - i couvání tak bude s tímto “drobečkem” pohodlné.

Kancelář

Od října 2017 v Brně funguje kancelář. Adresa je Křenová 409/52 - budova obchodního domu Nosreti, 2. patro. V kanceláři obvykle bývá někdo z kolegů od 8 do 16 hodin, ale občas musíme vyjet pryč, abychom zajistili provoz nebo servis některého auta. Proto si prosím schůzky raději vždy domlouvejte předem.

Půjčovna vybavení

Jako doplňkovou službu ke sdílení aut Brno nabízí také příčníky, dětské autosedačky pro váhu 9-36 kg a další vybavení zdarma. Sdílníci se je mohou zapůjčit v brněnské kanceláři Autonapůl.

Volejte helplinku +420778470898 pro více informací.

Extra výbava

Všechny vozy z flotily Autonapůl mají platnou českou dálniční známku.

Vybrané vozy v Brně jsou vybavené tzv. Family výbavou. Mají dětské podsedáky pro váhu 15-36 kg. Je možné si také zapůjčit dětské sedačky pro váhu 9-36 kg.

Vybrané vozy jsou pro své cesty do zahraničí vybaveny také rakouskou nebo slovenskou dálniční známkou, příp. mají Ekoplaketu pro Německo - Umweltplakette.

Vybrané vozy mají tažné zařízení.

Všechny tyto a další doplňující informace můžete filtrovat v rezervačním systému.

Půjčovna aut

Auta půjčujeme i na delší dobu, typicky měsíc a více. Pokud vás zajímají přesné podmínky, prosím, napište nám.

Autonapůl - první český carsharing.

Vytváříme prostor pro lidi. Společně.

Kontakt

Autonapůl, družstvo
Údolní 33, 602 00 Brno
Kancelář: Křenová 52, Brno
IČO: 29301751 / DIČ: CZ29301751

Technická podpora pro uživatele: +420 778 470 898
e-mail: autonapul@autonapul.cz

Copyright 2018 IMCerny ©  All Rights Reserved