Carsharing Praha

Praha je městem zaslíbeným pro carsharing už od roku 2013, kdy tam družstvo Autonapůl zřídilo svoji pobočku. Kromě Prahy fungujeme i v dalších velkých městech v České republice.

Výhody Autonapůl

Zákazníci z Prahy mohou využívat auta i v ostatních městech, kde Autonapůl působí. Registrujete se pouze jednou a potom už jsou ve vašem mobilu k dispozici auta ze všech 8 měst, kde má Autonapůl své vozy.

Vybrat si lze od malých Citigo po devítimístný Transit. Vyzkoušet si můžete také 100% elektromobil.

Podrobnější informace o výbavě aut najdete na zvláštní stránce.

Své sdílené auto můžete dále sdílet. Jste odpovědná osoba za rezervované auto, ale řídit může kdokoliv z blízkých. Během své cesty se může vydat v podstatě kamkoli, včetně zahraničí.

Kolik to stojí?

V carsharingu platíte za rezervované hodiny a projeté kilometry. Cena se liší podle typu auta, na delší cesty máte slevy. Obecně platí pravidlo, že maximální denní sazba je desetinásobek hodinové sazby.

Cena je konečná. Zahrnuje palivo, dálniční známku, servis, přezouvání pneumatik, pojištění a další běžné náklady na provoz automobilu.

Přehled cen najdete na speciální stránce. Můžete si také spočítat svoji cestu na kalkulačce.


Potřebujete zajet na větší nákup? Rezervujete si například Škodu Citigo z kategorie Budget na 2 hodiny, ujedete s ní 20 km, zaplatíte 246,- Kč včetně paliva.


Další vzorové cesty.

Citigo Autonapůl - většina vozů flotily je bez reklamních polepů

Jak to funguje?

Carsharing je jednoduchá a moderní služba, která vám zajistí auto, kdykoliv ho potřebujete bez toho, že byste se o auto museli starat. Do služby se jednou registrujete a získáte přístup do rezervační aplikace (Android/iOS). Každá výpůjčka pak funguje úplně jednoduše ve třech krocích:

Je to snadné
Rezervuj

Rezervujte si auto
na hodinu nebo na celý den.
On-line na vašem počítači
nebo přes mobilní telefon.

Je to snadné
Odemkni

Přijdete k autu použijete aplikaci (Android/iOS) nebo přiložíte kartu ke snímači za sklem.
Dveře se odemknou 
a můžete jet.

Je to snadné
Jeď

Když se vaše rezervace
blíží ke konci, vraťte auto
zpět do jeho zóny.
A to je vše!

Nevlastnit užívat - jak být součástí Autonapůl.

Chcete vědět víc o fungování carsharingu? Podívejte se na video.

Parkování v Praze

Rezidentní parkování v Praze

Parkování sdílených aut v Praze je součástí systému schváleného Magistrátem města Prahy. Více informací níže. K systému rezidentního parkování v Praze se více dozvíte na speciální stránce rezidentní parkování nebo na www.parkujvklidu.cz

AutoSem!

Možnost přistavení vozu kam potřebujete. Cena za jedno přistavení 299,- Kč včetně DPH.

Parkovací zóny

Předávací lokality Autonapůl v Praze jsou připraveny s cílem jednodušeji předávat auta, usnadnit hledání parkovacího místa a mít auta tam, kde je nejvíce potřebujete. U většiny zón dodržujeme původní myšlenku docházkové vzdálenosti od 1 – 2 stanic metra, aby se k autům dalo snadno dostat i veřejnou dopravou. Všechny zóny průběžně sledujeme, podle poptávky hledáme další vhodná parkovací místa, případně posílíme již zavedenou zónu. V každém voze je mapka jemu určené předávací lokality.

Vozový park v Praze

V Praze stejně jako v dalších městech, kde Autonapůl působí, jsou vytvořené předávací zóny. Přesné údaje, kde auto vyzvednout jsou v rezervačním systému. Mapky parkovacích zón jsou přímo v autě. Autonapůl kombinuje výhody free-float a station-based carsharingu. Můžete odhadnout, kde si své auto vyzvednete a lze tedy rezervaci plánovat neomezeně dopředu a víte přesně, pro které auto si jdete.

V daných pražských lokalitách si můžete zvolit mezi vozidly s různou výbavou. Nabízíme Škoda Citigo s manuální i automatickou převodovkou, Dacii Sandero, vozy Fabia Combi, Octavia Combi (vybrané vozy mají tažné zařízení), Rapid nebo Scala (oboje s automatickou DSG převodovkou) nebo devítimístný Ford Transit.

Podrobnější informace o výbavě aut najdete na zvláštní stránce.

Aplikace

Carsharing Praha

Auta si můžete jednoduše rezervovat online pomocí aplikace, která je dostupná přes prohlížeč, mobilní aplikace pak také pro Android i iOS.

Aplikace vám umožní bezplatné zrušení rezervace před jejím začátkem nebo její prodloužení.

Další bonusy

Půjčovna dodávek

Transit Autonapůl

V Praze funguje devítimístný Ford Transit Custom, který je možné použít jak pro přepravu většího množství osob, tak např. pro stěhování nábytku. Na toto auto vám stačí platný řidičský průkaz skupiny B a je samozřejmě také vybaveno tažným zařízením. Jako bonus má Snyder Ekoplaketu pro vjezd do německých měst a švýcarskou dálniční známku platnou do 31.1. 2023.

Transit má stanovenou parkovací lokalitu Central.

LPG vozy - Dacia Sandero

V Praze lze využít také vůz jezdící na LPG, a to Dacii Sandero. Díky nižším nákladům na palivo, tyto vozy spadají do nejlevnější kategorie Budget. Jediným drobným diskomfortem s tím spojeným je nutnost tankovat výhradně palivo LPG, platba benzínu bude na CCS vypnuta.

Dacia Sandero

Autonapůl aktuálně nabízí v Praze Dacii Sandero Dexter v zóně Central.

V prvé řadě se můžete těšit na bohatou výbavu: Sandera nabídnou například tempomat, dotykové rádio se zrcadlením telefonu Android Auto/Apple Carplay, multifunkční volant, automatickou klimatizaci, parkovací senzory vpředu a vzadu doplněné parkovací kamerou či bezpečnostní prvky jako asistent mrtvého úhlu nebo automatické brzdění. Jsou poháněné výkonným turbomotorem se 100 koňmi s manuální 6 stupňovou převodovkou.

Půjčovna nosičů a vybavení

V Praze je možné zdarma půjčit střešní nosiče na několik typů aut. Kontakt: praha@autonapul.cz. Místo vyzvednutí: dílna Rekola, Na Košince 5, Libeň. Výdejní doba 9:00-16:00 ve všední dny, pouze po domluvě.

Pro půjčení držáků na kola, autoboxů (tzv. rakví), vozíku nebo střešních nosičů v Praze doporučujeme Půjčovnu Duch ve Strašnicích. Půjčení vybavení je za poplatek, ale po uvedení hesla: "Autonapůl" dostanete 10% slevu z denní sazby půjčovného. Po domluvě je možná montáž vybavení přímo na rezervované auto.

Sleva 10 % na půjčovném je domluvena pro sdílníky Autonapůl také u společnosti Střešní boxy Praha stresniboxypraha.cz.

Vybrané vozy mají tažné zařízení a je tedy možné připojit vozík nebo instalovat nosiče na kola.

Extra výbava

Všechny vozy z flotily Autonapůl mají platnou českou dálniční známku.

Vybrané vozy v Praze jsou vybavené tzv. Family výbavou. Mají dětské podsedáky pro váhu 15-36 kg.

Všechny vozy Škoda kategorie Comfort a Ford Transit Snyder, Rapid Joe a Citigo Stu mají Ekoplaketu pro NěmeckoUmweltplakette.

Škoda Octavia Nick má slovenskou dálniční známku platnou do 29.6.2023, Scala Cheryl do 7.7.2023.

Transit Snyder má švýcarskou dálniční známku platnou do 31.1. 2023.

Všechny tyto a další doplňující informace můžete filtrovat v rezervační aplikaci (Android/iOS) nebo zjistit na komunitní mapě Autonapůl Mapotic.

Autopůjčovna

Carsharing Praha

Auta půjčujeme i na delší dobu, typicky měsíc a více. Pokud vás zajímají přesné podmínky, prosím, napište nám.

Autonapůl - první český carsharing.

Vytváříme prostor pro lidi. Společně.

Kontakt

Copyright 2018 IMCerny ©  All Rights Reserved