Carsharing Praha

Praha je městem zaslíbeným pro carsharing už od roku 2013, kdy tam družstvo Autonapůl zřídilo svoji pobočku. Kromě Prahy fungujeme i v dalších velkých městech v České republice.

Výhody Autonapůl

Zákazníci z Prahy mohou využívat auta i v ostatních městech, kde Autonapůl působí. Registrujete se pouze jednou a potom už jsou ve vašem mobilu k dispozici auta ze všech 8 měst, kde má Autonapůl své vozy.

Vybrat si lze z rozmanité flotily od malých městských vozů po devítimístný Transit.

Podrobnější informace o výbavě aut najdete na zvláštní stránce.

Své sdílené auto můžete dále sdílet. Jste odpovědná osoba za rezervované auto, ale řídit může kdokoliv z blízkých. Během své cesty se může vydat v podstatě kamkoli, včetně zahraničí.

Kolik to stojí?

V carsharingu platíte za rezervované hodiny a projeté kilometry. Cena se liší podle typu auta, na delší cesty máte slevy. Obecně platí pravidlo, že maximální denní sazba je desetinásobek hodinové sazby.

Cena je konečná. Zahrnuje palivo, dálniční známku, servis, přezouvání pneumatik, pojištění a další běžné náklady na provoz automobilu.

Přehled cen najdete na speciální stránce. Můžete si také spočítat svoji cestu na kalkulačce.


Potřebujete zajet na větší nákup? Rezervujete si například Škodu Fabia Combi z kategorie Economy na 2 hodiny, ujedete s ní 20 km, zaplatíte 258 Kč včetně paliva.


Fabia Autonapul Praha

Další vzorové cesty.

Jak to funguje?

Carsharing je jednoduchá a moderní služba, která vám zajistí auto, kdykoliv ho potřebujete bez toho, že byste se o auto museli starat. Do služby se jednou registrujete a získáte přístup do rezervační aplikace (Android/iOS). Každá výpůjčka pak funguje úplně jednoduše ve třech krocích:

Je to snadné
Rezervuj

Rezervujte si auto
na hodinu nebo na celý den.
On-line na vašem počítači
nebo přes mobilní telefon.

Je to snadné
Odemkni

Přijdete k autu použijete aplikaci (Android/iOS) nebo přiložíte kartu ke snímači za sklem.
Dveře se odemknou 
a můžete jet.

Je to snadné
Jeď

Když se vaše rezervace
blíží ke konci, vraťte auto
zpět do jeho zóny.
A to je vše!

Nevlastnit užívat - jak být součástí Autonapůl.

Chcete vědět víc o fungování carsharingu? Podívejte se na video.

Parkování v Praze

Rezidentní parkování v Praze

Parkování sdílených aut v Praze je součástí systému schváleného Magistrátem města Prahy. Více informací níže. K systému rezidentního parkování v Praze se více dozvíte na speciální stránce rezidentní parkování nebo na www.parkujvklidu.cz

AutoSem!

Možnost přistavení vozu kam potřebujete. Cena za jedno přistavení 299 Kč včetně DPH.

Parkovací zóny

Předávací lokality Autonapůl v Praze jsou připraveny s cílem jednodušeji předávat auta, usnadnit hledání parkovacího místa a mít auta tam, kde je nejvíce potřebujete. U většiny zón dodržujeme původní myšlenku docházkové vzdálenosti od 1 – 2 stanic metra, aby se k autům dalo snadno dostat i veřejnou dopravou. Všechny zóny průběžně sledujeme, podle poptávky hledáme další vhodná parkovací místa, případně posílíme již zavedenou zónu. V každém voze je mapka jemu určené předávací lokality.

Vozový park v Praze

V Praze stejně jako v dalších městech, kde Autonapůl působí, jsou vytvořené předávací zóny. Přesné údaje, kde auto vyzvednout jsou v rezervačním systému. Mapky parkovacích zón jsou přímo v autě. Autonapůl kombinuje výhody free-float a station-based carsharingu. Můžete odhadnout, kde si své auto vyzvednete a lze tedy rezervaci plánovat neomezeně dopředu a víte přesně, pro které auto si jdete.

V daných pražských lokalitách si můžete zvolit mezi vozidly s různou výbavou. Nabízíme Dacii Sandero, Renault Clio, vozy Fabia Combi, Octavia Combi (vybrané vozy mají tažné zařízení), nebo Scala (s automatickou DSG převodovkou), komfortní Hyundaie i30 Combi, crossovery Renault Arkana, hybridní Toyoty Corolla Combi nebo devítimístný Renault Trafic.

Podrobnější informace o výbavě aut najdete na zvláštní stránce.

Aplikace

Carsharing Praha

Auta si můžete jednoduše rezervovat online pomocí aplikace, která je dostupná přes prohlížeč, mobilní aplikace pak také pro Android i iOS.

Aplikace vám umožní bezplatné zrušení rezervace před jejím začátkem nebo její prodloužení.

Další bonusy

Půjčovna dodávek

Renault Trafic Autonapul

V Praze funguje devítimístný Renault Trafic, který je možné použít jak pro přepravu většího množství osob, tak např. pro stěhování nábytku. Na toto auto vám stačí platný řidičský průkaz skupiny B a je samozřejmě také vybaveno tažným zařízením. Jako bonus má Busby Ekoplaketu pro vjezd do německých měst a švýcarskou dálniční známku platnou do 31.1. 2023.

Trafic má stanovenou parkovací lokalitu Central.

LPG vozy - Dacia Sandero

V Praze lze využít také vůz jezdící na LPG, a to Dacii Sandero. Díky nižším nákladům na palivo, tyto vozy spadají do nejlevnější kategorie Economy. Jediným drobným diskomfortem s tím spojeným je nutnost tankovat výhradně palivo LPG, platba benzínu bude na CCS vypnuta.

Dacia Sandero

Autonapůl aktuálně nabízí v Praze Dacii Sandero Dexter v zóně Central.

V prvé řadě se můžete těšit na bohatou výbavu: Sandera nabídnou například tempomat, dotykové rádio se zrcadlením telefonu Android Auto/Apple Carplay, multifunkční volant, automatickou klimatizaci, parkovací senzory vpředu a vzadu doplněné parkovací kamerou či bezpečnostní prvky jako asistent mrtvého úhlu nebo automatické brzdění. Jsou poháněné výkonným turbomotorem se 100 koňmi s manuální 6 stupňovou převodovkou.

Toyota Corolla s hybridním pohonem

Toyota Corolla hybrid Autonapul

Toyota se již několik let věnuje tzv. full hybridu - jde o kombinaci spalovacího motoru, elektromotoru a drobné baterie. Ta se dobíjí buď rekuperací za jízdy nebo ji dovede dobíjet i spalovací motor. V praxi to znamená, že buď jedete na benzín nebo na elektřinu a auto o všem rozhoduje samo, aniž byste museli cokoliv řešit.

Virtuální prohlídku si můžete udělat pomocí našeho videa.

Autonapůl nabízí vozy Toyota Corolla Combi, které patří do cenové kategorie Comfort

Půjčovna nosičů a vybavení

Pro půjčení držáků na kola, autoboxů (tzv. rakví), vozíku nebo střešních nosičů v Praze doporučujeme Půjčovnu Duch ve Strašnicích. Půjčení vybavení je za poplatek, ale po uvedení hesla: "Autonapůl" dostanete 10% slevu z denní sazby půjčovného.

Sleva 10 % na půjčovném je domluvena pro sdílníky Autonapůl také u společnosti Střešní boxy Praha stresniboxypraha.cz.

Vybrané vozy mají tažné zařízení a je tedy možné připojit vozík nebo instalovat nosiče na kola.

Extra výbava

Všechny vozy z flotily Autonapůl mají platnou českou dálniční známku.

Vybrané vozy v Praze jsou vybavené tzv. Family výbavou. Mají dětské podsedáky pro váhu 15-36 kg.

Některé vozy mají slovenskou dálniční známku, příp. Ekoplaketu pro NěmeckoUmweltplakette.

Všechny tyto a další doplňující informace můžete filtrovat v rezervační aplikaci (Android/iOS).

Autopůjčovna

Carsharing Praha

Auta půjčujeme i na delší dobu, typicky měsíc a více. Pokud vás zajímají přesné podmínky, prosím, napište nám.

Autonapůl - první český carsharing.

Vytváříme prostor pro lidi. Společně.

Kontakt

Autonapůl, družstvo
Údolní 33, 602 00 Brno
Kancelář: Křenová 52, Brno
IČO: 29301751 / DIČ: CZ29301751

Technická podpora pro uživatele: +420 778 470 898
e-mail: autonapul@autonapul.cz

Copyright 2018 IMCerny ©  All Rights Reserved