Změny parkovacích zón v Praze k 6.1.2020

Od 6.1.2020 jsme v Praze přistoupili ke změnám v rozložení parkovacích zón. Děkujeme všem sdílníkům za návrhy a připomínky.

Novinkou je především rozsáhlejší zóna, nazvaná “Central”. Ta pokryje staré zóny Staré Město, Vinohrady, Vršovice, Žižkov a Karlín (jako část současné zóny Libeň). 

Nově bude tedy možné kterékoli auto ze zóny “Central” odstavit kdekoliv v rámci této velké zóny, což přinese větší volnost v typech vozů. Na jednu stranu to bude možná znamenat delší cestu pro auto na začátku cesty, ale na druhou stranu na konci ho bude možné odstavit blízko cíle cesty, třeba svého bydliště či pracoviště. 

Nijak se nemění fungování zón Dejvice, Holešovice, Smíchov, Pankrác ani Kobylisy. V Dejvicích a Holešovicím došlo k mírnému rozšíření zóny dle návrhů sdílníků.

Na základě připomínek jsme se rozhodli ze zóny Central vyjmout Palmovku. Zóna “Libeň” pokryje pouze Palmovku a pokusně se rozšiřuje, mimo jiné o oblast nově zaváděných modrých zón směrem na Vysočany, které vstoupí v platnost také 6. 1. 2020.

Jediná zóna, která zůstává nyní nepokryta, jsou Strašnice. Očekáváme návrat pokrytí Strašnic po zavedení modrých zón na Praze 10.

Úpravou zón to ale nekončí. V průběhu roku 2020 do Flotily Autonapůl přibude řada nových aut a mezi nimi i úplné novinky. Brzy vám představíme novou aplikaci pro pohodlnější využití rezervačního systému ve vašem chytrém telefonu. Informace o specialitách najdete na webu pro jednotlivá města nebo na webu mapotic.com/autonapul. Nezapomeňte sledovat sociální sítě a blog Autonapůl. 

Kontakt

Copyright 2018 IMCerny ©  All Rights Reserved