Autonapůl: nabídka investice a zhodnocení vašich financí

Podílejte se na rozvoji prvního českého carsharingu

Investice Autonapul

Nabízíme možnost zúročit volné finance výhodněji než na spořicím účtu a navíc užívat sdílená auta se slevou. Využijte příležitost finančně se podílet na dalším rozvoji Autonapůl a vydělat na tom. Podpoříte tak nejen Autonapůl, carsharing, ale také rozvoj udržitelné mobility v Česku.

Nejprve bychom vám rádi představili pozitivní vývoj ekonomických výsledků prvního českého carsharingu Autonapůl a zároveň nabízíme možnost podílu na rozvoji růstové služby. Autonapůl nyní působí v osmi městech České republiky a pro jednotky tisíc stálých zákazníků provozuje osmdesát až sto sdílených aut - podle sezóny. Obtížné pandemické období i chaotické období spojené s energetickou krizí jsme překonali a připravujeme další rozvoj.

Krátké ekonomické zhodnocení posledních let

Podle předběžných výsledků vykáže Autonapůl za rok 2022 zisk - o něco větší, než v roce 2021. Zvládli jsme tak i další zatěžkávací zkoušku, kdy po kovidových letech nastal raketový růst cen paliv a nových vozidel v prvním pololetí 2022. Na situaci jsme okamžitě reagovali přiměřeným zdražením a udrželi tak kladnou bilanci našeho hospodaření. 

Ke stejnému kroku ale sáhly i mnohé další společnosti v oblasti dopravy a dalších oborech. Je zřejmé, že česká ekonomika a tedy i naši zákazníci jsou pod finančním tlakem. Aktuálně se to u nás projevuje v mírném poklesu měsíčních nájezdů. Dobrou zprávou je pro nás naopak situace na trhu ojetých vozidel - probíhající obměna našeho vozového parku je ekonomicky lepší, než jsme čekali. Počet zákazníků pokračuje v růstu i díky stálému vylepšování registračního procesu. I přes aktuální výkyv napovídá trend na počátku roku 2023 pokračování poklesu cen pohonných hmot.

Co plánujeme a jak jsme daleko

Po zpomalení odprodejů starších vozidel v letech 2020 a 2021 kvůli nedostatku nových vozidel na trhu jsme v loňském roce provedli plánovanou větší obměnu flotily a změnili jsme prozákaznickou strukturu ceníkových kategorií. Kvalitu nabízených vozidel jsme de facto posunuli „o půl kategorie“ nahoru.

Do nejlevnější kategorie jsme pořídili skvěle vybavené Dacie Sandero LPG, do kategorie Comfort jsme zařadili komfortní hybridní Toyoty Corolly Combi. Nesmíme zapomínat na zážitkovou Teslu Model 3, která letos postupně objíždí všechna službou pokrytá města v rámci netradiční roadshow. Aktuálně probíhá zařazení patnácti aut Hyundai i30 Combi do kategorie Standard - zbývá jich převzít ještě pět a k tomu dvě větší dodávky Renault Trafic, po kterých je velká poptávka především v letní sezóně. 

Kromě mnohamilionové investice do vozidel jsme už téměř u poloviny flotily vyměnili komunikační carsharingovou technologii. Moderní jednotky INVERS výrazně zvyšují uživatelský komfort: zrychlují odemykání vozidel, jsou přesnější při hlášení polohy auta a vykazují menší chybovost. Touto technologií postupně vybavíme všechna vozidla. Pro představu, jedna jednotka INVERS včetně instalace stojí něco přes 1000 Euro. 

Jak  se můžete na dalším rozvoji podílet vy

Nabízíme možnost podílet se na financování rozvoje Autonapůl. Investice řešíme formou standardní smlouvy o zápůjčce (dle občanského zákoníku). Preferovaná minimální zapůjčená částka je 50 tisíc korun. Vzhledem k vývoji inflace jsme navýšili nabízenou základní úrokovou sazbu na 7 % p.a. V tomto případě jde o zápůjčku na dva roky s anuitním splácením. Nabízíme také výhodnější variantu 7,5 % p.a. s odkladem splácení jistiny o 12 měsíců, příp. 8 % p.a. při splacení celé jistiny kompletně až po dvou letech. U zápůjček na delší dobu čtyř až pěti let nabízíme úrokové sazby 5-6 % p.a. Jsme připraveni jednat i o jiných variantách splácení zápůjčky včetně složeného úročení. 

Půjčku splácíme z výnosů všech provozovaných vozidel, nikoli jen těch nově pořízených. V kombinaci s výnosem z úroku budete mít také možnost využívat služby carsharingu Autonapůl se slevou 5 % v prvním roce investice. 

Více informací o Autonapůl vám na vyžádání pošleme v informačním materiálu - napište na simonik@autonapul.cz. Zároveň jsme připraveni projednat s vámi celou věc osobně, pokud si to budete přát. 

Děkujeme vám za vaši dosavadní podporu a žádáme vás tímto o informaci, zda se rozhodnete pro investici do Autonapůl, ideálně do 26. 6. 2023.

za náš tým:

Stanislav Kutáček, CEO Autonapůl

Michal Šimoník, ředitel Autonapůl

Vytváříme prostor pro lidi. Společně

Kontakt

Autonapůl, družstvo
Údolní 33, 602 00 Brno
Kancelář: Křenová 52, Brno
IČO: 29301751 / DIČ: CZ29301751

Technická podpora pro uživatele: +420 778 470 898
e-mail: autonapul@autonapul.cz

Copyright 2018 IMCerny ©  All Rights Reserved