Android auto - kompletní průvodce

Android auto je aplikace, která už od roku 2015 usnadňuje život řidičům. Umožní propojit váš chytrý telefon s autem a udělat z velkého displeje na přístrojové desce rozšířenou pracovní plochu. Aplikace, které Android auto podporují, se přepnou do zjednodušeného rozhraní s velkými tlačítky a podporou hlasových příkazů, aby se dobře ovládaly při řízení. Podobnou službu nabízí Apple se svou technologií CarPlay pro telefony s iOS.

Android auto ve škodovce

Jak začít?

Pokud máte telefon s Androidem verze 10 a novější, máte vyhráno, Android auto už je součástí systému a nemusíte nic instalovat. Pro starší verze si stáhněte Android auto jako aplikaci z Google Play, potřebujete ovšem verzi 8 nebo vyšší. Zhruba od prosince 2020 je oficiálně k dispozici i v České republice, takže není potřeba stahovat .apk soubor jako dříve. V srpnu 2021 Google oznámil, že funkci aplikace Android auto převezme Google Assistant. Pro telefony se systémem verze 12 už aplikace nebude vůbec k dispozici, pro starší verze by ale stále měla jit nainstalovat.

Po připojení uvidíte na obrazovce seznam podporovaných aplikací, které máte k dispozici na vašem telefonu.

Android auto aplikace

Nedaří se? Čtěte dál - na konci článku je seznam tipů, které můžete vyzkoušet.

Bezdrátové připojení

Máte-li aplikaci k dispozici v telefonu, stačí telefon připojit k auto pomocí kabelu USB. Bezdrátové připojení je teoreticky možné, ale potřebujete k tomu správnou a vzácnou kombinaci telefonu a zábavního systému v autě (např. telefon s verzí Android 11 a více), takže na to raději nespoléhejte.

Je také možné využít hardwarového klíče, který bezdrátové připojení zprostředkuje. K dispozici je už několik zařízení.

Prvním je krabička jménem AAWireless, momentálně už ve verzi 2, která se dá koupit za 80 amerických dolarů. Je vybavena tlačítkem, pomocí které se dá přepínat mezi jednotlivými spárovanými mobily.

Jiným pokusem, který momentálně vybírá finance na Kickstarteru, je chytrá krabička jménem Carsify v ceně 89 dolarů, popřípadě jednotka Ottocast, které propojuje jak Android auto tak Apple Carplay.

Na začátku roku 2022 se přihlásila Motorola, která nabízí svůj dongle MA1, který dokáže bezdrátově propojit auto s telefonem, za 90 dolarů.

Další možností, kterou prodává třeba Kaufland, je Carlinkit A2A. Ten stojí 1339 Kč.

Na Kickstarteru se také vybírá na doplněk CarGenie, který umí navíc také udělat z infotainmentu vašeho vozu plnohodnotný tablet Android. Dá se očekávat, že postupně přibydou další zařízení, které cenu stlačí ještě dolů.

Co všechno umí Android auto?

Jádrem integrace telefonu s autem je podpora vybraných aplikací. Aby aplikace mohla fungovat v režimu auto, musí projít certifikací od Googlu, která zajistí, že ovládání aplikace neohrožuje bezpečnost řízení. Touto certifikací zatím prošlo jen velmi málo aplikací - však také Google dostal pokutu například od italského antimonopolního úřadu za zneužívání monopolního postavení. V poslední době se z tohoto i jiných důvodů počet dostupných aplikací postupně zvyšuje. Jsou to zejména:

Ovládání telefonu a posílání zpráv

Telefon je možné přes Android auto i ovládat, ovšem převážně hlasovými povely. Na běžný pokyn “OK, Google” reaguje stejně jako telefon a je tedy možné např. diktovat zprávu. Pokud máte problémy s nastavením hlasového ovládání v češtině, stačí pustit aplikaci Google (ikona velké G, je předinstalovaná v každém telefonu) a zaškrtnout v nastavení "Spravovat účet bez přihlášení".

Příchozí zprávy se ovšem objeví pouze notifikacích a zprávu si můžete nechat přečíst nahlas pomocí syntézy řeči. Na zprávu také můžete odpovědět výběrem jedné předchystaných odpovědí, případně nadiktovat (v angličtině) vlastní odpověď. Vše samozřejmě funguje nejen pro textové zprávy, ale i pro běžné aplikace pro posílání zpráv (WhatsApp, Messenger, Skype, Hangouts, atd.). Tyto aplikace jsou samozřejmě integrované skrytě.

Pomocí hlasového ovládání zahájíte telefonní hovor, pokud máte více SIM karet, aplikace se zeptá, kterou chcete pro hovor použít.

Telefony Pixel a Samsung Galaxy umí do Android Auto přenášet i hovory z aplikace WhatsApp.

Aplikace pro přehrávání zvuku

Sem patří přehrávání hudby, například, YouTube Music, Poweramp Music Player, Amazon Music, Apple Music a Spotify, ale i podcastové aplikace (Google Podcasts, Pocket Casts), FM rádia (TuneIn Radio), čtení audioknih (Audible, Libby), a další. Z českých aplikací už můžeme vyzkoušet třeba Audiotéku, nebo radia.cz.

Na obrazovce auta můžete vybírat skladbu k přehrání, přechod na další nebo předchozí skladbu a nově i přechod na konkrétní místo ve skladbě.

Aplikace Google Podcasts

Od února 2024 je k dispozici i Microsoft Teams pomocí které bude možné účastnit se videohovorů a konferencí. Mezi další konferenční aplikace dostupné v autě patří Zoom nebo Webex.

Navigace a mapy

Od začátku mají mají například Waze nebo Mapy Google. Google v létě 2020 otevřel své API aplikacím třetích stran a stejně jako mapy od Seznamu toho začali využívat i další výrobci, takže už existuje betaverze navigace Sygic a oficiální verzi nedávno vydal i další výrobce TomTom, který nabízí navigaci AmiGo.

V červenci 2023 vydal Google aktualizaci, která umožňuje používat Google mapy současně na obrazovce auta i na telefonu, což dříve nebylo možné. V průběhu roku 2023 také Google zpřístupnil v Android auto funkci, která umožní zapamatovat si polohu auta při zaparkování. Auto tedy můžete později najít pomocí navigace v telefonu.

České Mapy.cz od Seznamu vyšly nejprve v betaverzi a v dubnu 2021 i s plnou podporou - jedná se o verzi aplikace 9.0.0. Stejně jako verze na mobilu nabízí kromě běžné navigace na adresu také možnost zobrazit tipy na výlety, nejbližší restaurace nebo bankomaty, ke kterým je samozřejmě možné se nechat navést. Trasu si můžete naplánovat i doma na mobilu. Po připojení k autu se potom trasa s aplikací v autě synchronizuje.

K dispozici jsou také aplikace pro nabíjení elektromobilů ChargePoint nebo PlugShare. Google postupně přidává podporu pro elektromobily. Šušká se například, že si budete moci nastavit, jaký nabíjecí konektor má vaše auto a potom vám aplikace ukáže pouze nabíječky, které jsou s vaším konektorem kompatibilní. Navigace také umí číst aktuální stav baterie elektromobilu a předvídat, ajk bude baterie nabitá v cílové destinaci.

zdroj: Mapy.cz

Video a hry

V květnu 2023 Google ohlásil podporu konferenčních aplikací jako Zoom, WebEx či Microsoft Teams. Aplikace fungují pouze v hlasovém režimu bez zapnutého videa. Novinka se začala postupně uvolňovat v září 2023.

Aplikace pro přehrávání videa (např. YouTube nabo Amazon Prime) budou k dispozici pouze v zaparkovaném autě. Stejně tak se pro Android Auto vyvíjejí některé hry, které bude možné hrát, pokud vozidlo stojí.

Další aplikace

Na displeje automobilů míří i aplikace The Weather Channel, která umí zobrazit aktuální počasí v místě a varovat před bouřkami. Také tu ovšem můžete používat pouze ve stojícím autě.

Do budoucna Google předpokládá rozšíření na další typy aplikací, například pro podporu placení za parkování. Pro fajnšmekry a vývojáře přidáváme ještě odkaz na SDK, pomocí kterého se dají vyvinout vlastní aplikace. 

Google také plánuje integrovat použití smartphonu jako digitálního klíče k vašemu autu a v současnosti spolupracuje s výrobci automobilů a telefonů, aby tuto novinku začali podporovat.

Mějte také na paměti, že ve starších verzích platilo, že pokud spustíte např. Google mapy na obrazovce auta, už je nemůžete zároveň mít zobrazené na telefonu. Google tuto nepříjemnost opravil v únoru 2023, na telefony se ovšem šíří postupně.

Další funkce Android auto

Podporou aplikací to ale nekončí. Systém se dokáže integrovat do infotainmentu vozu a zobrazovat vám užitečné informace na displeji vašeho auta. Přesná podoba ovšem závisí na modelu a verzi auta (ano, z auta se víc a víc stává softwarový produkt). Je například možné, že v horní liště uvidíte aktuální informace o počasí nebo že se některá tlačítka v autě přemapují tak, že s nimi bude možné ovládat aplikace v telefonu

Ve verzi 6.0, která vyšla v lednu 2021, přibyly další funkce, například možnost výběru několika předinstalovaných tapet na pozadí nebo podpora tzv. routines neboli spouštění akcí na základě uživatelských pravidel. V budoucnu přibude možnost stahovat tapety přímo bez aktualizace aplikace.

V lednu 2023 potom Google přidal možnost rozdělit obrazovku a mít na ní více aplikací současně - například navigaci a přehrávač hudby. Možností rozdělení obrazovky je několik, tu správnou si můžete vybrat v nastavení aplikace. V této verzi je také mírně předěláno ovládání, a to tak, aby nejdůležitější ovládací prvky byly na pravé straně obrazovky neboli co nejblíže k řidiči.

Systém je také schopen zobrazovat informace na průhledovém displeji (heads-up display). Nedávno také Google přidal podporu pro vozidla, která mají řízení vlevo. V takovém případě se vám přeskládají ovládací prvky na opačnou stranu.

Šušká se také o tom, že Google přidá podporu pro spouštění dotykových her. Hry půjdou spouštět samozřejmě jenom v případě, že auto stojí.

Modely vozidel, které podporují Android auto

Pro české motoristy je asi důležitý seznam škodovek. Tady je:

 • Fabia 2016 a novější
 • Fabia Combi 2016 a novější
 • Kamiq 2019 a novější
 • Karoq 2018 a novější
 • Kodiaq 2017 a novější
 • Octavia 2016 a novější
 • Octavia Combi 2016 a novější
 • Rapid 2016-2019
 • Rapid Spaceback 2016-2019
 • Scala 2019 a novější
 • Superb 2016 a novější
 • Superb Combi 2016 a novější
 • Yeti 2016 a novější

Jak vidíte, jedná se o téměř kompletní modelovou řadu mladoboleslavské automobilky s výjimkou nejmenšího Citigo. Vždy ovšem taky záleží na výbavě, modely s nižší výbavou do roku Android auto nepodporují anebo si ji musíte dokoupit za příplatek. Tučně vyznačené modely provozujeme v Autonapůl , vyzkoušíte si je v Praze, Brně i dalších městech. V naší flotile najdete i Renaulty Megane, Dacie Sandero nebo Toyoty Corolla, taktéž s podporou Android auto.

Kompletní a aktualizovaný seznam vozidel všech značek je k dispozici na stránkách Google. Je také možné, že i když Android auto nepodporuje přímo vaše auto, podporuje ho zábavní systém v autě. I do starších modelů vozidel se navíc dají dokoupit autorádia, která vaše auto podporou jednoduše dovybaví.

Tipy a triky

Jak získat snímek obrazovky?

I z velké obrazovky auta získáte snímek (screenshot), pokud jste ji propojili přes Android auto. Nejdříve musíte povolit vývojářský režim:

 • Otevřete aplikaci Android auto. (V Androidu 11 už to není speciální aplikace, ale stejnou obrazovku otevřete v Nastavení - Připojená zařízení - Předvolby připojení - Android Auto.)
 • V nastavení aplikace najděte položku "Verze" a poklepejte na ni desetkrát, abyste odemkli nastavení pro vývojáře.
 • Odsouhlaste aktivaci vývojářského režimu.

Teď už můžete získat snímek obrazovky takto:

 • Připojte telefon k autu
 • Běžte do Nastavení pro vývojáře.
 • Zvolte Sdílet snímek obrazovky.

Jak přizpůsobit nabídku aplikací?

S rostoucím počtem podporovaných aplikací roste také potřeba tyto aplikace logicky seřadit, případně některé úplně vynechat. Jak na to?

 • Otevřete aplikaci Android auto. (V Androidu 11 už to není speciální aplikace, ale stejnou obrazovku otevřete v Nastavení - Připojená zařízení - Předvolby připojení - Android Auto.)
 • Najděte položku "Přizpůsobit spouštěč" (trochu nešťasný překlad slova Launcher)
 • Zde si můžete vybrat, které aplikace se zobrazí na výchozí obrazovce.
 • Vybrané aplikace můžete seřadit podle libosti.
 • Vyškrutnuté aplikace nezmizí, pouze se přesunou do nabídky "Skryté aplikace"

Jak si ztišit vybrané konverzace?

Pokud vám během jízdy někdo napíše zprávu, na obrazovce vám vyskočí upozornění. Občas to může být něco důležitého, ale zejména zprávy ze skupinových konverzací mohou být spíš otravné a rozptylovat při řízení. V takovém případě není nic jednodušší, než klepnout na upozornění, když přijde zpráva a vybrat možnost Ztlumit konverzaci. Zprávy vám dále budou přicházet, ale upozornění vás už nebudou rušit.

Jak změnit tapetu?

Je to velmi jednoduché. V Nastavení Android auto dole zvolíte možnost Změnit tapetu. Zatím se dá vybírat jenom z přednastavených tapet.

Jak upravit nastavení auta?

Pokud se s telefonem připojíte k více autům, najdete jejich seznam v nastavení aplikace v sekci "Dříve připojená auta". Aplikace si pamatuje vaše nastavení pro každé auto. Auta si můžete přejmenovat, abyste se v seznamu vyznali.

Jak přidat nepodporované aplikace do Android auto?

Nabídka aplikací pro Android auto je omezená, i když postupně roste. Existuje ale způsob, jak dostat na obrazovku vašeho auta aplikace, které oficiální podporu nemají. Podotýkáme, že nepodporované aplikace (např. sledování videa) snižují bezpečnost při řízení, proto důrazně doporučujeme jejich používání pouze v zaparkovaném autě.

Jak to funguje? Stáhnete si do mobilu aplikaci Android Auto Apps Downloader (AAAD), která přesvědčí váš telefon, že nepodporované aplikace, které stahujete, ve skutečnosti pocházejí z Obchodu Play a podporu obsahují.

Musíte mít v mobilu povolený vývojářský režim (developer mode), není potřeba root. Otevřete v mobilu adresu AAAD. Rozbalte nabídku Assets a stáněte nejnovější balíček .apk. Nainstalujte AAAD. Nyní již můžete instalovat skrze AAAD další aplikace, například CarStream pro přehrávání videa.

Podobnou službu nabízí aplikace Android Auto Store (AAS). Alternativně si můžete zrcadlit kompletní obrazovku telefonu na obrazovce auta.

Jak vybrat správný kabel?

Zejména kabel musí být datový, ne pouze nabíjecí. Kvůli rychlosti nabíjení hledejte nápisy Fast Charge nebo QC. Kabel by měl mít minimální výkon 2A. Obecně je lepší tlustší kabel, což značí, že výrobce se nesnažil ušetřit na kvalitě drátů. Kabel opletený nylonem je také odolnější než potažený PVC. Ideální je, když kabel není moc dlouhý, ať vám v kabině auta nepřekáží. Zkontrolujte si samozřejmě konektor - i v autech už se začíná objevovat konektor USB-C. Obvykle neprohloupíte, pokud si koupíte kabel přímo od výrobce vašeho telefonu.

Od verze 7.5 má aplikace vestavěnou podporu pro diagnostiku kabelu. Hledejte "Pomoc s připojením" (Connection Help) a potom "USB Startup Diagnostics". Nástroj otestuje, jestli lze s příslušným kabelem propojit telefon s autem a dá vědět, pokud bude se spojením problém.

Co dělat, když se nedaří propojit telefon s autem?

Kde najdu Android auto v nastavení telefonu pro Android 10 a novější

Propojení je teoreticky velmi jednoduché, stačí když připojíte telefon do portu USB v autě. Pokud to nefunguje, můžete vyzkoušet tyto tipy:

 • Zkuste jiný kabel USB. Podle našich zkušeností ne všechny kabely fungují spolehlivě. Zejména se ujistěte, že používáte datový kabel a ne pouze nabíjecí (viz také sekce "Jak vybrat správný kabel").
 • Ujistěte se, že máte podporu v telefonu. Pro Android 9 a méně musí být nainstalovaná aplikace, pro Android 10 a novější jděte do Nastavení - Připojená zařízení - Předvolby připojení - Android auto.
 • V srpnu 2022 přestalo Android auto dočasně fungovat na telefonech některých značek, nejméně se jedná o telefony Samsung. Xiaomi, OnePlus, Asus nebo Pixel. Konkrétně se jedná o verzi aplikace 7.8.6. Pokud máte tuto verzi, musíte stáhnout aktualizaci.
 • Ujistěte se, že vaše auto technologii podporuje. Mělo by to platit téměř pro všechna auta od roku 2017. Nicméně ne všechna auta mají vhodný displej, na který se dá promítat.
 • Zkuste připojit telefon k jinému autu.
 • Počkejte pár týdnů. Je to tak. Google sice spustil podporu pro Android auto v ČR v prosinci 2020, ale v tiskové zprávě píše, že celý proces uvolňování může trvat několik týdnů až několik málo měsíců. Aktuální seznam zemí, ve kterých vše funguje, si můžete ověřit v sekci "Where to use" na stránce podpory od Google.
 • Pokud se nemůžete dočkat, stáhněte si aplikaci jako apk a vyzkoušejte.
 • Restartujte telefon. Znáte to. Nastoupit a vystoupit.
 • Vymažte mezipaměť aplikace: Nastavení - Aplikace a oznámení - zobrazit všechny aplikace - Android auto - Úložiště a mezipaměť. Zde zvolte "Vymazat mezipaměť" a zkuste se připojit znovu.
 • Zkontrolujte, jestli nemáte zapnutou funkci "Ladění USB". Pokud nejste programátor, tak pravděpodobně nemáte, ale v případě, že jste pro váš telefon už něco vyvíjeli, vypněte v Nastavení-Vývojářská nastavení-Ladění USB. Tuto restrikci zavedl Google kvůli posílení bezpečnosti.

Našli jste v článku chybu nebo byste se chtěli podělit o svoje zkušenosti? Znáte nějaké další tipy a triky? Napište nám na autonapul@autonapul.cz.

Leave a commentMartin Barák

3 roky ago

Dobrý den,

Android Auto není možné z Google Play stáhnout, ani ho nenabízí. Vlastním Samusng Galaxy S7 s Androidem 8.0. Kde je chyba ??

Theodor Dietl

3 roky ago

Taky by mě zajímalo, co dělám špatně. Přes Google sice AA na Play najdu, ale stále není ve vaší zemi dostupná. Od prosince už by snad mohlo být vše spuštěné naplno? Stahuju přes apkmirror.

Petr Liška

3 roky ago

Dobrý den, nevím odkud čerpáte informaci, že Android Auto je v ČR dostupný, ale Google play stále není a vseznamu podporovaných zemí taky ČR není uedena.

Robert

3 roky ago

Android auto v ČR dostupný rozhodně je, sami jsme ho několikrát vyzkoušeli v různých autech a s různými telefony. Pokud ho nevidíte v Google Play, může to být tím, že Váš telefon je příliš starý a aplikaci nepodoporuje nebo naopak příliš nový (Android 10) a novější a potom se neukazuje jako aplikace, ale pouze jako nastavení v systému.

David Janůrek

3 roky ago

Mám verzi 9, doposud jsem AA používal, bohužel mě z ničeho nic naskočilo že se musí aktualizovat, a pak to začalo, nejprve aktualizace není v cr dostupná, tak jsem jen odistaloval a kdyz jsem si ho chtěl opět stáhnout z Google play tak mi to paši ze zařízení nepodporuje.

Jiří Klímek

3 roky ago

Aplikace se zatím dá stáhnout z : https://www.apkmirror.com/apk/google-inc/android-auto/

Lubos Blader

3 roky ago

Dobrý deň.

Mal som Motorolu G6 play, Android 9, stiahnutú aplikáciu Android Auto a ovládanie Waze hlasovými povelmi v slovenčine fungovalo skvele. Teraz mám Samsung A52 Android 11, ktorý Android Auto už obsahuje a hlasové ovládanie Waze v slovenčine nefunguje. Mohol by mi, prosím, niekto poradiť?

Petr Krotil

3 roky ago

Nefunguje hlasový asistent v českém jazyce. Vždy odpoví anglicky ze nerozumí.

Karel

3 roky ago

Na Huawei 2019 totalne neouzitelny!!!

Arpád Demeter

3 roky ago

Seznam podporovaných států , ČR tam není uvedena...

https://support.google.com/androidauto/answer/6348019#zippy=%2Cwhere-to-use

Karel Janota

3 roky ago

Umi auto android i funkci ze najde odcizene vozidlo?

Karel Janota

3 roky ago

Sygic navigace se mi v aute infotainmentu nenabizi. Nevite proc? Ostatni apky v pohode. Dekuji

Kotasz62

3 roky ago

Hlavně nezapomeňte že je nutné před připojením kabelu zatáhnout nebo aktivovat ruční brzdu. Alespoň na Suzuki Vitara to tak je.

Zbyněk Fiala

3 roky ago

Dobrý den, plánuje se ovládání android auta hlasem také v češtině. Děkuji Fiala

Martin Odl

3 roky ago

Dobrý den,

může někdo poradit v android auto. Navigace na mě mluví česky, ale když dál hledat ústně tak to začne anglicky a nenajde to. Mám android 11 v telefonu. Před tím jsem měl android 10 a nebyl problém. Děkuji za radu

Pavel M

3 roky ago

Upřímně, kecy v kleci ... dobrý způsob, jak zviditelnit svoje stránky, ale pod Androidem 9 mi ObchodPlay Android Auto nenabízí (není dostupný....), a po přihlášení na účet google stejná odpověď.

Mirek

3 roky ago

dobrý den
Když spustím na Android auto google navigaci a cílový bod, nemám možnost výběru trasy? Co dělám špatně ? V telefonu pro stejný cíl nabídka třech tras...

Miloš Bagač

3 roky ago

Dobrý den, aplikace Android Auto mi nejde nainstalovat, píše mi to, že "zařízení není kompatibilní s touto verzí". Mám telefon Alcatel Joy 1 C, model 5003D, android 8.1.0, Android Auto by přitom mělo jít nainstalovat od Androidu 5 nebo 6. Nemáte nějakou radu? Díky. M. Bagač

Michal Zuber

3 roky ago

Dobrý den. Mám telefon Xiaomi a po odpojení telefonu od android auto se telefon spomalí nebo úplně zamrzne že se nedá ani restartovat.

Jan Ptáček

3 roky ago

Dobrý den,
mám Xiaomi MI A2 Lite, Android 10 a Škoda Scala 2021 s infotainmentem Bolero. SmartLink přes USB kabel je v pohodě.
Mám ale jeden problém s navigacemi.
Pokud propojím přes bluetooth telefon s autem pro telefonní hovor, tak hlasitostí na Bolero nastavuji hlasitost hovoru v autě.
Pokud propojím telefon s Bolerem přes usb kabel a po aktivaci SmartLink si vyberu navigaci (WAZE, Mapy.cz), tak nemohu hlasitost navigace ovládat ovladačem na Bolero, protože si zesiluji rádio. Musím stáhnout hlasitost na nulu a navigace jede při jediné úrovni hlasitosti, což nemohu ovlivnit.
Kde dělám chybu, poradíte mi?

Jan

3 roky ago

Podařilo se mi rozchodit Android Auto (AA) u Toyota Corolla se Samsungem Galaxy J7 s Androidem 9. Problém je, že mi AA zobrazuje na displayji Toyoty pouze několi aplikací a ne všechny. Pro mě má hlavně význam Sygic navigace. Je nějaká možnost ji vložit do seznamu zobrazených aplikací? Děkuji za odpověď.

Honza

3 roky ago

Není v ČR dostupná - v profilu mám nastaveno ČR. Když na aplikaci najedu do Play store, nelze ji instalovat, místo toho upozornění, že není v této zemi dostupná.
Když stáhnu apk, chce se při spuštění nutně aktualizovat, kdy zahlásií, že není v této zemi dostupná a nejde spustit :-/

Mirda Zamirda

3 roky ago

Nevíte někdo co je chybový kód 16 ???
Mám Android 10 a Suzuki Vitaru, nelze se připojit, hlásí to že se někde stala chyba a až prý zastavím tak to mám zkusit znova odpojit a připojit a k tomu ta hláška o chybě kód 16

Karel Vydra

2 roky ago

Stále není oficiálně dostupné pro ČR

Daniel Černý

2 roky ago

Dobrý den,mám Samsung Android 11 a Superb R.v.2020 a Androud auto se nechce sparovat,vůbec to nereaguje ,ani po výměně kabelu....

Zdeněk Tirpák

2 roky ago

Dobrý den, nechci mít nainstalovanou tuto aplikaci. Jak ji mám odstranit z telefonu a hlavně panáčka ve spodní části.

Amper77

2 roky ago

Větší šmej než AA jsem teda neviděl. Nejdříve nejde v obchodě GP najít (Huawei P20 lite, Nokia 5) a když ho přes Chrome najdu, tak "Tato položka není ve vaší zemi dostupná", když stáhnu nainstaluji z apkmirror tak se nepřipojí.

Odinstalovat a pryč od ní, jen žere čas a nervy!!!

Zdeněk

2 roky ago

Dobrý den, vlastním škodu scaut 2010,namontována jednotka Pioneer AVH 9200 Dab, pro spojení AA používám Honor 50-android 11,AA aplikace 7.6...Ráno po startu vše funguje AA naviguje. Zastavím se v obchodě i s mobilem, vrátím se nastartuje a navigace má černou obrazovku a nefunguje. Pořadí tě, díky.

Arno Teubner

1 rokem ago

Jak propojit Android Auto s karogem s karoqem2017.

Tomáš Martinek

10 měsíců ago

V seznamu zemi už ČR není. Pro Android 9 mi to Obchod vůbec nechce ukázat

Jakub Janků

9 měsíců ago

Dobrý den,
když mám spárovaný telefon s autem, jde navigace z mého telefonu ovládat pouze na displeji auta, nikoliv v telefonu. U jiného telefonu mohu ovládat i v telefonu. Zřejmě je to v nastavení mého telefonu, ale nepřišel jsem na to kde. Mám Android 11. Neporadíte?

puzzle ans

8 měsíců ago

This is a great blog post! I'm looking forward to reading more about Android Auto in the future.

1word

8 měsíců ago

This is a great blog post! I'm looking forward to reading more about Android Auto in the future.

oh Translate

8 měsíců ago

This is a great blog post! I'm looking forward to reading more about Android Auto in the future.

Oh Translate

8 měsíců ago

This is a great blog post! I'm looking forward to reading more about Android Auto in the future.

DavidSem

8 měsíců ago

Howardbus

8 měsíců ago

Petra Skleničková

7 měsíců ago

Dobrý den, android auto mi přestalo fungovat, po tom, co jsem si koupila nový telefon. Vozidlo je z roku 2020. Telefon 2023. V telefonu je již Android auto nainstalováno. Po různých radách, které nefungují, jsme nechali přehrát software ve vozidle na novější verzi a světě div se, už to funguje takže nás to stalo 1400, ale konečně bez problémů! Snad někomu pomůžu

Michael

7 měsíců ago

Android Auto spotřebovalo 45 GB za měsíc je to normální?

Luboš MAREK

5 měsíců ago

Zdravím
Mám S23 Ultra a pokouším se připojit v Fordu F Max. Normálně se spojím, pustím si muziku, ale nejsem schopen spustit žádnou navigaci, (Google mapy, Waze, TomTom, RoadLords) Napíše to jen, že to nelze spustit, žádná možnost volby, nastavení, jen prostě OK.

Můžete mi prosím poradit?

Děkuji, Luboš MAREK

Tomáš Janda

1 měsíc ago

Dobrý den,jak zvýšit hlasitost u Waze při zrcadlení.Jde strašně moc potichu a rádio hraje nahlas. Děkuji

Roman Borový

2 týdny ago

Dobrý den, chtěl bych poprosit o radu. Zřejmě to bude v nastavení, ale nedaří se mi to najít. Mám telefon Xiaomi 11TPRO a pokud je telefon nabitý na méně, než 50%, tak se nepřipojí Android auto. Pokud má baterie více procent, propojí se okamžitě, jakmile ho spojím s kabelem.

Autonapůl, družstvo, Údolní 33, 602 00 Brno, první český carsharing.

Kancelář: Křenová 409/52, Brno