Parkování v Praze

Parkování sdílených aut v Praze je součástí systému schváleného Magistrátem hlavního města Prahy pro carsharingové společnosti. Více o carsharingu Autonapůl v Praze a přesné rozdělení zón pro předávání aut najdete v sekci Autonapůl v ČR - Praha

Jakmile vůz vracíte na konci své rezervace, není problém zaparkovat na modré či fialové zóně bez placení. Je třeba pouze dát pozor na dočasné značení, např. zákaz kvůli čištění ulic.

Předávací zóny pro parkování sdílených vozů Autonapůl v Praze

Platba parkového v průběhu rezervace

Parkovací automat

Platbu lze provést tzv. virtuálními parkovacími hodinami (mpla.cz/praha) nebo na fialové, příp. oranžové zóně v parkovacím automatu. Více na www.parkujvklidu.cz

Zodpovědnost za platbu parkovného od vyzvednutí do vrácení auta je vždy na řidiči vozu, resp. registrovaném uživateli.

V době fungování modrých a fialových zón (typicky po-pá 8-20 hod., ale může se místně lišit), můžete během rezervace se sdíleným vozem zastavit na modré a fialové zóně jen po zaplacení parkovného a max. na tři hodiny.

Základní dělení zón pro parkování v Praze

Parkovani v Praze modra

modrá – vyznačena pomocí modrých čar na ulici a současně dopravním značením, je určena pro rezidenty a Vy zde můžete sdílené auto odstavit na KONCI Vaší rezervace zdarma. Případně můžete zaplatit parkování BĚHEM rezervace přes webovou aplikaci Virtuální parkovací hodiny (mpla.cz/praha). 

Parkovani v Praze fialova

fialová – vyznačena pomocí svislého dopravního značení, na ulici je přerušovaná bílá čára, označena jako tzv. smíšené parkování. Vy zde můžete sdílené auto odstavit NA KONCI Vaší rezervace nebo po uhrazení platby v parkovacím automatu nebo přes webovou aplikaci Virtuální parkovací hodiny (mpla.cz/praha). Zde můžete stát po zaplacení i BĚHEM Vaší rezervace.

Parkovani v Praze oranzova

oranžová – vyznačena pomocí svislého dopravního značení, označena jako  tzv. krátkodobé parkování, je časově omezeno. Vy zde můžete se sdíleným autem stát POUZE během Vaší rezervace a to po zaplacení. Platbu je možné provést v parkovacím automatu nebo přes webovou aplikaci Virtuální parkovací hodiny (mpla.cz/praha).

Pozor, na některých speciálních místech neparkujte

Auto neparkujte ani neodstavujte na místech, kde platí zákaz parkování pro všechny. Jedná se například o:

Takhle neparkovat
Takhle prosím ne

• místa vyhrazená pro určitý vůz (to poznáte podle dodatkové tabule s uvedenou SPZ)

• místa časově rezervovaná pro určitý subjekt (například úřad, firma, hotel)

• místa, kde se platí jen v parkovacím automatu (tam můžete parkovat během rezervace na vlastní náklady, ale auto tam prosím neodstavujte)

• parking za závorami

• na přechodu

• ve vjezdu

Tip pro placení parkovného

Aplikace mapy.cz od Seznamu dokáže zobrazovat dané zóny a po kliknutí na ně je i přímý link na platbu, takže nemusíte hledat kód na značce. Stačí si vyhledat polohu pomocí mapy.cz a můžete zaplatit ještě v pohodlí z auta.

Výhodou platby online oproti automatu na ulici je možnost prodloužení rezervace. Nemusíte vše mít dopředu naplánované.

Kontakt

Autonapůl, družstvo
Údolní 33, 602 00 Brno

Kancelář: Křenová 409/52, Brno

IČO: 29301751 / DIČ: CZ29301751

Copyright 2018 IMCerny ©  All Rights Reserved