Případové studie

První český carsharing nabízí sdílení aut již od roku 2003. Za tu dobu jezdí s Autonapůl mnoho spokojených zákazníků. Kromě krátkých recenzí, které se můžete dočíst na Google nebo Facebooku, představujeme zkušenosti vybraných z nich formou případové studie nebo krátkých rozhovorů.

Carsharing jako lovebrand s přínosem pro společnost

Honza Dolinek Eduin

V minulosti neexistovala možnost, jak si auto rychle a jednoduše půjčit. Jenže sehnat peníze na vlastní auto a na jeho provoz nebylo jednoduché. Takže když si dneska můžu zaplatit auto stejně snadno jako si přikoupit konkrétní film na Netflixu, je to pro mě úžasné řešení dopravních potřeb,“ popisuje praxi v EDUinu Dolínek.

Pro Autonapůl se v organizaci rozhodl i proto, že službu využívá i v soukromí, dobře zná výhody a přínosy služby.

Přečíst víc.

Carsharing znamená záložní flotilu aut, flexibilitu a efektivní využití pracovních cest

Prípadove studie: Martin Tyšer Nastejnelodi.cz

Ve společnosti Nastejnelodi.cz hledali řešení pro svůj vozový park. O auto se ale nechtěli starat – řešit STK, povinné ručení nebo přepis vozu. Věděli také, že jsou efektivnější, když můžou při dlouhých cestách řešit maily nebo připravovat prezentace – to při řízení nemohou, proto často jezdí veřejnou dopravou. Do auta pak přesednou v místech, kde už veřejná doprava efektivní není. A když autem nejezdí, nic je nestojí.


Martin Tyšer, spoluzakladatel účetní firmy Nastejnelodi.cz a personální agentury Right Indicada, sdílí svoje dlouholeté zkušenosti s využíváním carsharingu.

„I kdybychom měli desítky aut, z carsharingu se neodhlásíme – hlavně kvůli flexibilitě a dostupnosti aut v dalších městech.“

Přečíst víc.

Marketingová agentura Brand Hub šetří díky carsharingu 35 000 korun ročně

Případove studie: Brand Hub Michal Kubin

Jaké jsou podle Michala Kubína výhody carsharingu? Včetně srovnání s operativním leasingem.

„Když jsem se dozvěděl o carsharingu, byl jsem nadšený, protože tahle služba přesně odpovídá našim potřebám i našemu stylu využívání aut. Pokud to jde, jedeme vlakem. Pokud ne, vezmeme auto. Ale to zdaleka není vše. Cesta z Brna do Prahy či k Praze trvá dvě hodiny. Za tu dobu vyřeším asi tak tunu mailů nebo připravím prezentaci. Proto raději sednu do vlaku a využiji toho, že jsou sdílené vozy Autonapůl i v Praze. Skvěle tak zkombinuji efektivní využití času ve vlaku, jedu s nižší ekologickou stopou a ještě k tomu je to ve výsledku levnější. To je prostě paráda,“ pochvaluje si zakladatel Brand Hubu Kubín.

Přečíst víc.

Auto pro film

Jezdí s Autonapůl - Auto pro film

Rozhovor s Karolínou Novákovou, produkční nezávislého filmu Vinland o tom, jak Autonapůl může sloužit pro filmaře, fotografy nebo další pracovníky na volné noze jako auto v záloze.

"U Autanapůl mám jistotu, že seženu v okolí bydliště volné auto kdykoli potřebuji, aniž bych nějaké vlastnila či složitě obvolávala kamarády. Devítimístná dodávka je pro převoz štábu a herců ideální, zvlášť, když máme za natáčecí den stihnout vícero lokací – ušetří spoustu času a peněz. Navíc u lowbudgetových projektů poslouží v nouzi jako improvizovaná mobilní šatna či maskérna mnohem komfortněji než běžné osobní auto."

Přečíst víc.

Posila pro mobilní hospic

Ondrej Michalik a jeho tym

Rozhovor s Ondřejem Michalíkem, vedoucím Mobilního hospice sv. Jana. Carsharing je vhodný také jako doplněk pro běžné flotily organizací sociálních služeb.

"Carsharing mi rychle pomůže vyřešit jakýkoliv problém s naším stávajícím vozovým parkem či personálními změnami."

Přečíst víc.

Sociální služba Portus Praha potřebovala auto navíc. Řešením pro ni byl carsharing Autonapůl

Portus Praha - jezdí s námi

I když ve vaší firmě nebo organizaci už služební auto nebo dokonce flotilu máte, mohou nastat situace, kdy budete potřebovat další vůz. A nejlépe okamžitě. Ne vždy je možné spolehnout se na soukromá auta zaměstnanců a formality u autopůjčoven jsou zdlouhavé. Řešením je carsharing.

Přečíst víc.

Celý rozhovor s Lucií Šiškovou nejen o tom jak Autonapůl pomáhá bezpečně dopravit klienty organizace Portus Praha do zaměstnání

"Často i v běžném provozu, vznikají situace, kdy je naráz zapotřebí víc aut. Někdy se jedná o potřebnou rychlou pomoc pro klienty a někdy o volnočasové i rozvojové aktivity. Ne vždy je možné využívat soukromé vozy zaměstnanců a cesta dopravními prostředky by v našem regionu zabrala hodiny."

Více o carsharingu nejen pro firmy.

Další příklady cest našich sdílníků.

Autonapůl

Vytváříme prostor pro lidi. Společně.

Kontakt

Autonapůl, družstvo
Údolní 33, 602 00 Brno
Kancelář: Křenová 52, Brno
IČO: 29301751 / DIČ: CZ29301751

Technická podpora pro uživatele: +420 778 470 898
e-mail: autonapul@autonapul.cz

Copyright 2018 IMCerny ©  All Rights Reserved