Případové studie

První český carsharing nabízí sdílení aut již od roku 2003. Za tu dobu jezdí s Autonapůl mnoho spokojených zákazníků. Kromě krátkých recenzí, které se můžete dočíst na Google nebo Facebooku, představujeme zkušenosti vybraných z nich formou případové studie nebo krátkých rozhovorů.

Prípadove studie: Martin Tyšer Nastejnelodi.cz

Carsharing znamená záložní flotilu aut, flexibilitu a efektivní využití pracovních cest.

Ve společnosti Nastejnelodi.cz hledali řešení pro svůj vozový park. O auto se ale nechtěli starat – řešit STK, povinné ručení nebo přepis vozu. Věděli také, že jsou efektivnější, když můžou při dlouhých cestách řešit maily nebo připravovat prezentace – to při řízení nemohou, proto často jezdí veřejnou dopravou. Do auta pak přesednou v místech, kde už veřejná doprava efektivní není. A když autem nejezdí, nic je nestojí.


Martin Tyšer, spoluzakladatel účetní firmy Nastejnelodi.cz a personální agentury Right Indicada, sdílí svoje dlouholeté zkušenosti s využíváním carsharingu.

„I kdybychom měli desítky aut, z carsharingu se neodhlásíme – hlavně kvůli flexibilitě a dostupnosti aut v dalších městech.“

Přečíst víc.

Případove studie: Brand Hub Michal Kubin

Marketingová agentura Brand Hub šetří díky carsharingu 35 000 korun ročně. Jaké jsou podle Michala Kubína výhody carsharingu? Včetně srovnání s operativním leasingem.

„Když jsem se dozvěděl o carsharingu, byl jsem nadšený, protože tahle služba přesně odpovídá našim potřebám i našemu stylu využívání aut. Pokud to jde, jedeme vlakem. Pokud ne, vezmeme auto. Ale to zdaleka není vše. Cesta z Brna do Prahy či k Praze trvá dvě hodiny. Za tu dobu vyřeším asi tak tunu mailů nebo připravím prezentaci. Proto raději sednu do vlaku a využiji toho, že jsou sdílené vozy Autonapůl i v Praze. Skvěle tak zkombinuji efektivní využití času ve vlaku, jedu s nižší ekologickou stopou a ještě k tomu je to ve výsledku levnější. To je prostě paráda,“ pochvaluje si zakladatel Brand Hubu Kubín.

Přečíst víc.

Jezdí s Autonapůl - Auto pro film

Auto pro film - rozhovor s Karolínou Novákovou, produkční nezávislého filmu Vinland o tom, jak Autonapůl může sloužit pro filmaře, fotografy nebo další pracovníky na volné noze jako auto v záloze.

"U Autanapůl mám jistotu, že seženu v okolí bydliště volné auto kdykoli potřebuji, aniž bych nějaké vlastnila či složitě obvolávala kamarády. Devítimístná dodávka je pro převoz štábu a herců ideální, zvlášť, když máme za natáčecí den stihnout vícero lokací – ušetří spoustu času a peněz. Navíc u lowbudgetových projektů poslouží v nouzi jako improvizovaná mobilní šatna či maskérna mnohem komfortněji než běžné osobní auto."

Přečíst víc.

Jezdí s Autonapůl - Auto pro hospic

Posila pro mobilní hospic - rozhovor s Ondřejem Michalíkem, vedoucím Mobilního hospice sv. Jana. Carsharing je vhodný také jako doplněk pro běžné flotily organizací sociálních služeb.

"Carsharing mi rychle pomůže vyřešit jakýkoliv problém s naším stávajícím vozovým parkem či personálními změnami."

Přečíst víc.

Portus Praha - jezdí s námi

Sociální služba Portus Praha potřebovala auto navíc. Řešením pro ni byl carsharing Autonapůl - I když ve vaší firmě nebo organizaci už služební auto nebo dokonce flotilu máte, mohou nastat situace, kdy budete potřebovat další vůz. A nejlépe okamžitě. Ne vždy je možné spolehnout se na soukromá auta zaměstnanců a formality u autopůjčoven jsou zdlouhavé. Řešením je carsharing.

Přečíst víc.

Celý rozhovor s Lucií Šiškovou nejen o tom jak Autonapůl pomáhá bezpečně dopravit klienty organizace Portus Praha do zaměstnání

"Často i v běžném provozu, vznikají situace, kdy je naráz zapotřebí víc aut. Někdy se jedná o potřebnou rychlou pomoc pro klienty a někdy o volnočasové i rozvojové aktivity. Ne vždy je možné využívat soukromé vozy zaměstnanců a cesta dopravními prostředky by v našem regionu zabrala hodiny."

Více o carsharingu nejen pro firmy.

Další příklady cest našich sdílníků.

Autonapůl

Vytváříme prostor pro lidi. Společně.

Google Rating

4,9 66 reviews

  • Avatar Martin Š. ★★★★ 8 months ago
    Kvalitní služba hledící na udržitelnost.Výhody:Jako u jedné z mála společností off-line přístup do vozu (přes … More čipovou kartu), vhodné tedy i pro starší nebo technicky konzervativní jedinence (škoda jen že není možná telefonická rezervace pro starší co vůbec nevyužívají internet).Účtování transparentní za čas (férová cena) a za km.Fungování během jízd "jako s vlastním autem."Auta v drtivé většině diskrétní bez výrazných reklam.Nemají omezené řidiče - auto můžete (na svou zodpovědnost) vypůjčit i kamarádovi (což konkurence nenabízí).Můžete využívat ČD Body (jízda vlakem je tím prakticky "zadarmo" - 25 bodů je za nákup jízdenky ta 250 až 259,- Kč a slevu přesně 250,- Kč dostanete), je to velmi výhodné.Jsou ve většině krajských měst.Při registraci složíte vratnou kauci (tak když už s nimi jezdit nechcete, měli by ji vrátit).Nevýhoda:Oproti jiným Carsharingům využívají auta v nižších výbavových stupních a oproti jiným opravdu dlouho (jel jsem i s 6 let starým vozem co měl přes 100 tis. km - opět to souvisí se "zeleným přîstupem").Nutno pronájem auta opravdu dobře rozvrhnout (platíte vždy čas celkově rezervovaný, nikoliv za čas skutečného používání a nelze tento čas "překročit" - na co se váže zase výhoda, že lze vozidlo rezervovat třeba týden dopředu).Využívají prakticky jen automobily Škoda (což je opravdu škoda).Sečteno podtrženo: Umíte-li své cesty plánovat relativně v předstihu, nevadí Vám na dnešní poměry horší výbava, tak v ČR pro Vás aktuálně neexistuje lepší autopůjčovna/carsharing.
  • Avatar Janek Dražka ★★★★★ 9 months ago
    Velmi dobrý a spolehlivý carsharing, využívám už 6 let a pořád jsem velmi spokojený, kladně hodnotím zejména:- … More možnost individuální domluvy (přistavení auta, vyjednání slevy na větší rezervace, výměnu auta, zajištění auta na mé přání, i když už žádné auto nebylo na víkend volné)- nadstandardní přístup k řešení problému - za celých 6 let užívání jsem od žádného operátora na help-lince neslyšel "dle smluvních podmínek bohužel nemáte nárok", nebo "je mi líto, ale s tím se teď už nic nedá dělat", ale vždy řešení našel - např. bezplatné (!) přistavené jiného vozu nebo v extrémním případě mi nabídli, že mi přistaví auto i s řidičem, aby mi pomohl pobrat všechny pasážery (wow!) a převézt je přes půl Brna- na help-lince vždy někdo pomůže s technickými problémy typu "nejde mi odemknou auto"- férové vyúčtování, nikdy nebyl problém s proplacením uznatelných výdajů (myčka) a za celých 6 let neudělali v jediné faktuře chybu (wow!)- přímá komunikace, nehrozí, že by někdo neodpověděl na můj dotaz nebo ignoroval stížnost. Zároveň změny pravidel/ceníku včas komunikují.
  • Avatar Jakub Pokluda ★★★★ 7 months ago
    Zajímavý a různorodý vozový park nabízí možnost vyzkoušet si spoustu zajímavých aut včetně elektromobilů.Interiéry … More aut byly vždy čisté a auta v dobrém technickém stavu. Odemykání a zamykání přes telefonní aplikaci mi funguje spolehlivě i na starším méně výkonném telefonu.Dále jsem se setkal s velmi kvalitní a ochotnou telefonickou podporou během registrace.Bohužel má společnost poměrně vysoké ceny za kilometr a při registraci je nutné odeslat zálohu 5000Kč.Za sebe můžu firmu doporučit.

Kontakt

Copyright 2018 IMCerny ©  All Rights Reserved