O Autonapůl

Vozy-Autonapůl

Jsme první český carsharing s ambicí propojit postupně všechna větší města v České Republice.

Každý náš uživatel již teď může libovolně využívat sdílené vozy v Brně, Praze, Plzni, Liberci, Ostravě, Pardubicích, Hradci Králové, Olomouci a Českých Budějovicích.

Naším hlavním cílem je nabídnout jednoduchou, výhodnou a ohleduplnou službu mobility. Uživatel, který potřebuje auto jen občas, má díky carsharingu k dispozici různorodý vozový park a může si tak ušetřit mnoho starostí a peněz. Jeden sdílený automobil dokáže díky efektivnímu využití nahradit až 10 soukromých aut. Soukromě vlastněné auto je typicky používáno zhruba 5% času, zatímco sdílená auta 30-50% času. To je 6x – 10x více. Pomáháme tak šetřit životní prostředí snížením emisí a snížením potřeby parkovacích míst. 

Se sdílením aut jsme začali již před lety. Tenkrát hlavně pro vlastní potřebu. Postupně se nám úctyhodně rozrostla komunita přátel a jejich přátel, kterým se to take hodilo. Nyní máme k dispozici desítky aut v mnoha městech. Všechna auta, která nabízíme jsou námi vlastněná a koupená jako nová. Průměrné stáří je pod 2,5 roku. Auto starší 5 let u nás nenajdete. Ale najdete u nás třeba 9 místný Transit nebo Traffic, elektromobily nebo auta s automatickou převodovkou jako Škoda Scala. Naše auta nejsou jenom čísla v seznamu. Každé má svoje jméno, svou zónu a zážitky. Nepotřebujeme jich stovky, máme jich tak akorát, abychom společně mohli vytvářet prostor pro lidi a sdílet možnosti udržitelné mobility.

Autonapůl si nese společenskou odpovědnost ve svých genech. Podporujeme místní komunity ve městech, kde působíme. Klademe důraz na osobní přístup, významná je pro nás zákaznická spokojenost, a s tím spojená zpětná vazba od našich uživatelů. Jsme členem hnutí za obecně prospěšnější podnikání Slušná firma. Podporujeme projekty jako Aplikace Záchranka, Swap Prague, MFDF Ji.hlava, aktivity AutoMatu jako Do práce na kole nebo Zažít město jinak. Účastníme se pravidelně Dnů Země. Chováme se odpovědně vůči životnímu prostředí v každodenních činnostech. Carsharing vnímáme jako jeden z nástrojů udržitelné dopravy a chceme tak svým dílem přispět k odpovědné společnosti.

Buďte součástí Autonapůl. 

Vytvářejme prostor pro lidi. Společně.

Zákaznická spokojenost je na prvním místě

"Vynikající služba pro všechny kdo nepotřebují auto denně a dokáží si spočítat kolik stojí vlastnictví. Oproti ostatním carsharingovým společnostem bych zmínil výrazné výhody jako pokrytí 9 českých měst (kombinace vlak - auto v cizím městě je parádní), vozy kvalitních značek a také rozsáhlý systém zón což v praxi znamená že auto po použití odložíte před domem:) (tedy alespoň v Brně)"

"Nejstarší a nejlepší český Carsharing, skvělá infolinka, osobní přístup a férové ceny."

"Autonapůl poskytlo vozový park pro Žižkovskou noc a vše proběhlo tak hladce jak to jen bylo možné. auta jsou ve skvělém stavu a používání systému je jednoduché."

"Vynikající služba dostupná v řadě měst. Ideální pro kombinace dlouhých cest vlakem a krátkých pojížděk (ev. dopravy do míst obtížně dostupných veřejnou dopravou) v cílových městech. Široká nabídka aut od Citigo po Transita. Šikovné i pro podnikání, kde potřebujete auto jen občas - Autonapůl je plátcem DPH i silniční daně, stačí jen dát fakturu a výkaz jízd do nákladů, není potřeba psát deník. Opravdu naučí používat auto jen ve chvíli, kdy ho potřebuji - a zároveň je k mání, když už potřeba přijde. Neřeším servis, garáž, parkovací místa a spoustu plateb vázaných na auto ať už stojí nebo jede."

"I když se vyskytl problém, za který mohl mráz, tak super rychlé, vstřícné a milé jednání a hlavně vás nikdy nenechají ve štychu a vždy najdou rychle řešení. Za mě vysoká spokojenost!"

"Ceny, stav vozů včetně čistoty, komunitní pocit odpovědnosti vůči ostatním sdílníkům ve srovnání s velkou Car4Way, možnost řízení vozu i jiným řidičem."

"Službu Autonapůl jsem využíval přes rok a za celou dobu jsem byl maximálně spokojen. Vždy jsem se setkal se vstřícným přístupem vedení firmy a auta byla ve většině případů na místě včas a čisté. Když jsem měl nějaký problém, vždy mi vyšlo vedení firmy vstříc. Cena za využívání Autonapůl je sice vyšší, ale pro lidi, kteří nejezdí často a daleko se určitě vyplatí."

"můj nejoblíbenější z carsharingů. Rozmanitá auta, srozumitelné podmínky, jednoduché používání, velkorysý přístup ke storno situacím no a nadto se tu cítím jako v jedné rodině - úžasná podpora. Už jsem s váma 2 roky - díky za krásnou jízdu!"

Podívejte se na všechny recenze.

Autonapůl v čase

Autonapůl historie

Flotila sdílených aut v průběhu roku 2019 čítala sedmdesát až osmdesát vozidel, se kterými uživatelé Autonapůl najezdili více jak 1,3 milionu kilometrů nejen po Česku, ale po celé Evropě.

Testovací provoz ve Zlíně je ukončen pro nízké využití vozu. Je pravděpodobné, že se dříve nebo později do Zlína vrátíme.

Provoz v ostatních 9 městech ČR dále posilujeme. 

Zavádíme novou uživatelsky intuitivní mobilní aplikaci pro rezervační systém.

Bilanční článek na blogu.

Rok startujeme se 73 auty a v březnu spouštíme testovací provoz jako 10. město sítě Autonapůl Zlín.

Přidali jsme do Flotily první elektomobil Autonapůl - Renault Zoe.

Přidali jsme České Budějovice. A samozřejmě další nová auta pro naše nové i stávající zákazníky.

Stále rychle rosteme a postupně rozjíždíme carsharing v Pardubicích, Hradci Králové a Olomouci. Každý registrovaný uživatel tak může využít vozy Autonapůl už v 8 českých městech. Rok končíme s 55 auty.

Leden: založení pobočky v Ostravě.
Každý uživatel má k dispozici snadno, jednoduše a ohleduplně 21 aut v 5 českých městech.

Na jaře Autonapůl iniciuje vznik Asociace českého carsharingu, do které zveme všechny provozovatele carsharingu v České republice.

Duben: Zavádíme moderní technologii přístupu do aut skrze čipové karty. Máme 14 aut a cca 120 uživatelů. Díky účasti v grantovém programu „Lepší byznys“ Nadace VIA a Unicredit Bank máme našlápnuto na další rozvoj Autonapůl.

Červenec: Založili jsme pobočku v Plzni.

Zakládáme pobočky v Praze a v Liberci.

Máme již cca 70 uživatelů a devět aut, zakládáme družstvo. Družstvo má omezený počet členů, kteří řídí jeho provoz; většina uživatelů Autonapůl jsou klienty družstva. Rozvoj aktivit financujeme díky půjčkám od uživatelů Autonapůl, jen výjimečně od dalších subjektů. Provoz družstva stojí z velké části na dobrovolnické práci.

Dochází k důležité fúzi s druhým nezávislým brněnským sdružením Autodružstvo, což přineslo tehdy již pátý vůz do flotily a další motivované členy. Následný růst počtu členů i aut na sebe nedal dlouho čekat a forma občanského sdružení přestala vyhovovat.

Autonapůl je první český carsharing. Příběh Autonapůl začal jako nápad několika rodin. Příklad jsme si vzali v zahraničí, kde podobné projekty mají mnoho nadšených uživatelů. Jeden ze zakládajících členů prodal do sdružení svůj starý vůz a sdílení mohlo začít. Od počátku sdružení vlastnilo sdílené vozy, nikdy jsme nesdíleli auta patřící soukromým vlastníkům.

Časová osa Autonapůl

Tým

SK

Stanislav Kutáček

předseda představenstva
Hanka

Hana Riegelová

obchodní zástupce
Michal

Michal Šimoník

ředitel
Pavel

Pavel Pančocha

Péče o auta Brno
Petr1

Petr Urban

Péče o auta Praha
Kristýna

Kristýna Herrmannová

Péče o zákazníky, marketing, budování komuity

Partneři

rekola-logo
nebouram
automat_logo_01_logo
mfdf-jihlava
info_mobilni_aplikace_zachranka_4-2018_logo
Swap-Prague
dpnk_logo-hires-lvngcoral
Print
cd-2