O nás

Jsme první český carsharing s ambicí propojit postupně všechny větší města v České Republice. 

Každý náš uživatel již teď může libovolně využívat sdílené vozy v Brně, Praze, Plzni, Liberci, Ostravě, Pardubicích, Hradci Králové, Olomouci, Českých Budějovicích a Zlíně.

Naším hlavním cílem je nabídnout jednoduchou, výhodnou a ohleduplnou službu mobility. Uživatel, který potřebuje auto jen občas, má díky carsharingu k dispozici různorodý vozový park a může si tak ušetřit mnoho starostí a peněz. Jeden moderní sdílený automobil dokáže díky efektivnímu využití nahradit až 10 soukromých aut. Pomáháme tak šetřit životní prostředí snížením emisí a snížením potřeby parkovacích míst.

Představenstvo: Ing. Stanislav Kutáček PhD. (předseda), Mgr. Robert Batůšek PhD. (místopředseda), Radim Juřica (člen)

Historie

Autonapůl je první český carsharing. Autonapůl vzniklo jako nápad několika rodin. Příklad jsme si vzali v zahraničí, kde podobné projekty mají mnoho nadšených uživatelů. Jeden ze zakládajících členů prodal do sdružení svůj starý vůz a sdílení mohlo začít. Od počátku sdružení vlastnilo sdílené vozy, nikdy jsme nesdíleli auta patřící soukromým vlastníkům.

Dochází k důležité fúzi s druhým nezávislým brněnským sdružením Autodružstvo, což přineslo tehdy již pátý vůz do flotily a další motivované členy. Následný růst počtu členů i aut na sebe nedal dlouho čekat a forma občanského sdružení přestala vyhovovat.

Máme již cca 70 uživatelů a devět aut, zakládáme družstvo. Družstvo má omezený počet členů, kteří řídí jeho provoz; většina uživatelů Autonapůl jsou klienty družstva. Rozvoj aktivit financujeme díky půjčkám od uživatelů Autonapůl, jen výjimečně od dalších subjektů. Provoz družstva stojí z velké části na dobrovolnické práci.

Zakládáme pobočky v Praze a v Liberci.

Duben: Zavádíme moderní technologii přístupu do aut skrze čipové karty. Máme 14 aut a cca 120 uživatelů. Díky účasti v grantovém programu „Lepší byznys“ Nadace VIA a Unicredit Bank máme našlápnuto na další rozvoj Autonapůl.

Červenec: Založili jsme pobočku v Plzni.

Leden: založení pobočky v Ostravě.
Každý uživatel má k dispozici snadno, jednoduše a ohleduplně 21 aut v 5 českých městech.

Na jaře Autonapůl iniciuje vznik Asociace českého carsharingu, do které zveme všechny provozovatele carsharingu v České republice.

Stále rychle rosteme a postupně rozjíždíme carsharing v Pardubicích, Hradci Králové a Olomouci. Každý registrovaný uživatel tak může využít vozy Autonapůl už v 8 českých městech. Rok končíme s 55 auty.

Přidali jsme České Budějovice. A samozřejmě další nová auta pro naše nové i stávající zákazníky.

Rok startujeme se 73 auty a v březnu spouštíme jako 10. město sítě Autonapůl Zlín.

Tým

SK

Stanislav Kutáček

předseda představenstva
Hanka

Hana Riegelová

obchodní zástupce
Michal

Michal Šimoník

ředitel
Pavel

Pavel Pančocha

Péče o auta Brno
Petr1

Petr Urban

Péče o auta Praha
Kri1

Kristýna Herrmannová

péče o zákazníky Praha

Partneři

rekola
nebouram