Autonapůl - o nás

Autonapůl je první český carsharing s ambicí propojit postupně všechna větší města v České Republice.

Každý náš uživatel již teď může libovolně využívat sdílené vozy v BrněPrazeLiberciPlzni, OstravěOlomouci, Hradci Králové, Pardubicích a Českých Budějovicích.

Naším hlavním cílem je nabídnout jednoduchou, výhodnou a ohleduplnou službu mobility. Ten, kdo potřebuje auto jen občas, má díky carsharingu k dispozici různorodý vozový park a může si tak ušetřit mnoho starostí a peněz. Jeden sdílený automobil Autonapůl dokáže díky efektivnímu využití nahradit až 15 soukromých aut. Soukromě vlastněné auto je typicky používáno zhruba 5% času, zatímco sdílená auta 30-50% času.

Pomáháme tak šetřit životní prostředí snížením emisí a snížením potřeby parkovacích míst. 

Autonapůl o nás - Trafic

Se sdílením aut jsme začali již před lety. Tenkrát hlavně pro vlastní potřebu. Postupně se nám úctyhodně rozrostla komunita přátel a jejich přátel, kterým se to take hodilo. Nyní máme k dispozici desítky aut v mnoha městech.

Všechna auta, která nabízíme jsou námi vlastněná a koupená jako nová. Průměrné stáří je pod 3,5 roku. Auto starší 6 let u nás nenajdete. Ale najdete u nás třeba 9 místný Transit nebo Trafic, elektromobily nebo auta s automatickou převodovkou jako Škoda Rapid nebo Scala.


Naše auta nejsou jenom čísla v seznamu. Každé má svoje jméno, svou zónu a zážitky. Nepotřebujeme jich stovky, máme jich tak akorát, abychom společně mohli vytvářet prostor pro lidi a sdílet možnosti udržitelné mobility.


AutoMat jezdí s Autonapůl
AutoMat

Autonapůl si nese společenskou odpovědnost ve svých genech. Podporujeme místní komunity ve městech, kde působíme. Klademe důraz na osobní přístup, významná je pro nás zákaznická spokojenost, a s tím spojená zpětná vazba od našich uživatelů.

Jsme členem hnutí za obecně prospěšnější podnikání Slušná firma a iniciativy Změna k lepšímu. Podporujeme projekty jako Aplikace ZáchrankaSwap PragueMFDF Ji.hlava, aktivity AutoMatu jako Do práce na kole nebo Zažít město jinak. Účastníme se pravidelně Dnů Země. Chováme se odpovědně vůči životnímu prostředí v každodenních činnostech.

Carsharing vnímáme jako jeden z nástrojů udržitelné dopravy a chceme tak svým dílem přispět k odpovědné společnosti.

O nás v čase

Příběh Autonapůl o nás v čase

Roční bilance

Tým Autonapůl

Stanislav Kutáček Autonapůl o nás

Stanislav Kutáček

předseda družstva

Nejdřív jsme si předávali klíčky. Od roku 2005 jsme měli první on-line rezervační systém: využili jsme open source určený na rezervace místností. Nyní nabízíme "auto v mobilu" - pro rezervaci, vyzvednutí i vrácení auta stačí mobilní aplikace.

Michal Šimoník Autonapůl o nás

Michal Šimoník

ředitel Autonapůl

Autonapůl funguje pro jednotlivce, ale i pro firemní zákazníky. Umíme vše ušít na míru. Důležité je pro nás vytížení vozů, aby carsharing dával smysl. Jeden sdílený vůz Autonapůl umí nahradit 15-17 soukromě vlastněných aut.

Kristýna Herrmannová Autonapůl o nás

Kristýna Herrmannová

marketing, komunita Autonapůl

Autonapůl má svou komunitu sdílníků, kdy mnozí z nich jsou s námi už od začátku. Jsme rádi, že nabízíme službu s přesahem a především důrazem na spokojenost našich uživatelů. Pozitivní recenze o nás jsou tím nejlepším poděkováním.

Matěj Kameník Autonapůl o nás

Matěj Kameník

manažer vozového parku, marketing Autonapůl

Autonapůl působí v několika městech. Hodně věcí jako například rezervace funguje online, ale je třeba zajistit také správné rozložení flotily, její technický stav, parkovací povolení apod. Sdílení vozu vám ušetří řadu starostí s jeho provozem.

Petr Urban Autonapůl o nás

Petr Urban

péče o vozový park Praha, Liberec, Plzeň, Hradubice

O flotilu se pravidelně staráme. Vozy Autonapůl jsou připravené se svými sdílníky vyjet nejen po Česku, ale i na dlouhé cesty do zahraničí. Nabízíme širokou nabídku vozů, extra výbavu a skvělou podporu.

Adéla Tomančáková Autonapůl o nás

Adéla Tomančáková

zákaznická podpora Autonapůl

Autonapůl poskytuje svým zákazníkům nonstop telefonickou podporu, ale také jsme pro vás dostupní na e-mailu, chatu nebo sociálních sítích.

Ludvik Trnka Autonapůl o nás

Ludvík Trnka

fakturace

"Jako první řádný člen Autonapůl jsem se vždy staral o spravedlivé rozdělení nákladů. Autonapůl se vůči klientům snaží o maximální finanční vstřícnost s očekáváním zdravé platební morálky."

Partneři Autonapůl

Změna k lepšímu
Slušná firma
AutoMat
Ji.hlava
Do práce na kole
Rekola
Záchranka
České dráhy
Zažít město jinak
Fórum mobilních hospiců

Buďte součástí Autonapůl.

Vytvářejme prostor pro lidi. Společně.

Google Rating

4,9 66 reviews

  • Avatar Martin Š. ★★★★ 10 months ago
    Kvalitní služba hledící na udržitelnost.Výhody:Jako u jedné z mála společností off-line přístup do vozu (přes … More čipovou kartu), vhodné tedy i pro starší nebo technicky konzervativní jedinence (škoda jen že není možná telefonická rezervace pro starší co vůbec nevyužívají internet).Účtování transparentní za čas (férová cena) a za km.Fungování během jízd "jako s vlastním autem."Auta v drtivé většině diskrétní bez výrazných reklam.Nemají omezené řidiče - auto můžete (na svou zodpovědnost) vypůjčit i kamarádovi (což konkurence nenabízí).Můžete využívat ČD Body (jízda vlakem je tím prakticky "zadarmo" - 25 bodů je za nákup jízdenky ta 250 až 259,- Kč a slevu přesně 250,- Kč dostanete), je to velmi výhodné.Jsou ve většině krajských měst.Při registraci složíte vratnou kauci (tak když už s nimi jezdit nechcete, měli by ji vrátit).Nevýhoda:Oproti jiným Carsharingům využívají auta v nižších výbavových stupních a oproti jiným opravdu dlouho (jel jsem i s 6 let starým vozem co měl přes 100 tis. km - opět to souvisí se "zeleným přîstupem").Nutno pronájem auta opravdu dobře rozvrhnout (platíte vždy čas celkově rezervovaný, nikoliv za čas skutečného používání a nelze tento čas "překročit" - na co se váže zase výhoda, že lze vozidlo rezervovat třeba týden dopředu).Využívají prakticky jen automobily Škoda (což je opravdu škoda).Sečteno podtrženo: Umíte-li své cesty plánovat relativně v předstihu, nevadí Vám na dnešní poměry horší výbava, tak v ČR pro Vás aktuálně neexistuje lepší autopůjčovna/carsharing.
  • Avatar Janek Dražka ★★★★★ 11 months ago
    Velmi dobrý a spolehlivý carsharing, využívám už 6 let a pořád jsem velmi spokojený, kladně hodnotím zejména:- … More možnost individuální domluvy (přistavení auta, vyjednání slevy na větší rezervace, výměnu auta, zajištění auta na mé přání, i když už žádné auto nebylo na víkend volné)- nadstandardní přístup k řešení problému - za celých 6 let užívání jsem od žádného operátora na help-lince neslyšel "dle smluvních podmínek bohužel nemáte nárok", nebo "je mi líto, ale s tím se teď už nic nedá dělat", ale vždy řešení našel - např. bezplatné (!) přistavené jiného vozu nebo v extrémním případě mi nabídli, že mi přistaví auto i s řidičem, aby mi pomohl pobrat všechny pasážery (wow!) a převézt je přes půl Brna- na help-lince vždy někdo pomůže s technickými problémy typu "nejde mi odemknou auto"- férové vyúčtování, nikdy nebyl problém s proplacením uznatelných výdajů (myčka) a za celých 6 let neudělali v jediné faktuře chybu (wow!)- přímá komunikace, nehrozí, že by někdo neodpověděl na můj dotaz nebo ignoroval stížnost. Zároveň změny pravidel/ceníku včas komunikují.
  • Avatar Jakub Pokluda ★★★★ 9 months ago
    Zajímavý a různorodý vozový park nabízí možnost vyzkoušet si spoustu zajímavých aut včetně elektromobilů.Interiéry … More aut byly vždy čisté a auta v dobrém technickém stavu. Odemykání a zamykání přes telefonní aplikaci mi funguje spolehlivě i na starším méně výkonném telefonu.Dále jsem se setkal s velmi kvalitní a ochotnou telefonickou podporou během registrace.Bohužel má společnost poměrně vysoké ceny za kilometr a při registraci je nutné odeslat zálohu 5000Kč.Za sebe můžu firmu doporučit.

Kontakt

Copyright 2018 IMCerny ©  All Rights Reserved