Recenze: Co na Renault Arkana říkají naši sdílníci? Stylová cesta do budoucnosti mobility

Před šesti měsíci jsme do flotily Autonapůl uvedli deset Renaultů Arkana a projely se v nich už stovky lidí. Vozy obohatily flotilu o nový druh karoserie, sáhli jsme (převážně) po hybridech a přestože jsou v druhé nejlevnější kategorii, výbava aut je velmi nadstandardní. A jak ukazují zpětné vazby od našich sdílníků, všímají si i dalších pozitiv.

Automatická převodovka a adaptivní tempomat jsou to, po čem jsem volal a největší předností nových aut,“ přiblížil nám Tomáš, jak ho příjemně překvapila cesta v Arkaně. Záběr elektromotoru i celého hybridního pohonu mu přišel dostatečně výkonný a nerušivý. Očekával sice trochu větší kufr, ale s rodinou se do auta vešli i při cestě s kočárkem. 

Jak si Arkany vedou u Autonapůl?

Bilanci jsme již psali před třemi měsíci a nyní máme k dispozici další data.

Celkový nájezd Arkan za šest měsíců: 87803,7 km

Průměrný nájezd za jedno auto: 8780,37 km

Rekordmanem se stává Alaska z Brna: 17040 km

Arkana Alaska Autonapůl

Renault Arkana: Příjemný zážitek z jízdy

I další uživatelské recenze naznačují, že volba stylového crossoveru Renault Arkana byla pro Autonapůl krokem správným směrem.

Například Michal oceňuje, že se do Arkany nečekaně pohodlně vejdou i jako čtyřčlenná rodina. Díky lehce zvýšené stavbě auta do auta snadno dostane dětské sedačky. „Kombík, který můžu na čtrnáctidenní rodinný roadtrip zaskládat po strop, to samozřejmě není, ale bohatá výbava nám to na části cest pěkně vynahrazuje,“ popisuje své dojmy.

“Měl jsem Arkanu E-Tech půjčenou v sobotu a je to velmi příjemné auto, opravdu skvělý výběr.”

Sdílník Martin

Automatická převodovka, adaptivní tempomat a parkovací kamery jsou obecně jedny z nejoceňovanějších výhod Arkany. Kromě pohodlí totiž napomáhají i bezpečné jízdě.

Drobné výtky má Matěj, i když celkově je s Arkanou spokojený:

"Díky Autonapůl jsem se mohl svézt novou hybridní Arkanou a vyzkoušet tak přístup další značky k hybridnímu pohonu. Oproti Hondě a Toyotě tady musím ocenit kultivovanost a tichost, auto motor zbytečně nežene do příliš vysokých otáček a celkově je auto dobře odhlučněné a pohodlné. Drobným mínusem jsou pro mě velké displeje a ovládání a infotainment, který odpoutává pozornost z cesty, ale to kompenzuje třeba ovládání rádia a hudby pod volantem a hlasové ovládání. Rozhodně se nebojte a vyzkoušejte i na delší cesty, budete příjemně překvapeni."

Renault Arkana Roz
Arkana Roz Autonapůl

Bezpečnost, stabilita a komfort

O několik málo centimetrů vyšší posez za volantem zmiňuje i Josef. Je to pro něj pohodlnější a není mezi řidiči zdaleka jediný. K pohodlí zmiňuje i moderní technologie pomáhající hlídat bezpečný odstup nebo přizpůsobitelné osvětlení interiéru, které zejména při delších cestách zpříjemní řízení. Řidičské pracoviště a reakce asistenčních systémů přizpůsobené přesně podle individuálních potřeb předchází i únavě, případné ztrátě pozornosti a nestresuje nečekanými zpětnými vazbami do řízení.

Nejlepší ale bude, když si přečtete celý jeho text:

„Z asistentů jsem si dovolil nechat zapnuté hlídání mrtvého úhlu. Je indikováno ‚neinvazivně‘, jen výrazným světlem v bočním zrcátku, tedy bez rušivého pípání či vibracemi. Je to hodně příjemná funkce, zejména na dálnici, kde se manévruje dosti rychle bez zdlouhavého zkoumání vedlejších jízdních pruhů. Bezpečnost tak vnímám opět na vyšší úrovni.

Zároveň jsem na krásném přístrojovém displeji, kdy u Renaultu Arkana oceňuji možnosti nastavení vzhledu, barviček, navigace, stavu jízdy a podobně, nechal zapnutý indikátor bezpečného odstupu. Opět oceňuji hodně dobrou bezpečnostní funkci, která při menší než bezpečné vzdálenosti jen vizuálně indikuje možné riziko, avšak bez přímého zásahu do řízení.

Hodně jsem si vyhrál s nastavením osvětlení spodní přístrojové lišty a lišt předních dveří. V šeru nebo noci přiměřená intenzita tohoto osvětlení dělá úplně luxusní atmosféru. Úplně jsem se rozplýval nad příjemným svezením při tomto osvětlení, které při nižší intenzitě vůbec neruší.”

Jen dodáme, že ve třech různých nastaveních funguje i hlídání jízdního pruhu, a jako jiné asistenty ho můžete vypnout.

Pohodlí a zábava

Stejné bezpečnostní prvky jako Josef zmiňuje i náš sdílník Jiří a pozitivně hodnotí dobrou stabilitu na různých površích. To vše, podle něj, činí z Renaultu Arkana ideálního společníka pro každodenní cesty.

„Mám z ní také radost 😍 oceňuji pohodlí, vyhřívaný volant a kvalitní hudbu. Projela jsem s ní různé silnice a terény a je fakt stabilní. Vysoký posez je také komfortní a perfektně se s ní parkuje.”

Sdílnice Eva

Jedním z velmi kritických sdílníků, a zároveň kolegů, je Vratislav. Na autech obvykle nenechá nit suchou. Ale s Arkanou si přes původní pochyby „sedl“.

„Výbava Arkan mě fakt příjemně překvapila a téměř ohromen jsem byl prostorem za volantem. Jsem trochu objemnější postavy a často jsem proto využíval ‚koncernovky‘, kde jsem měl jistotu, že se pohodlně vejdu. Vlastně jsem nesedal skoro do ničeho jiného. Ale od první projížďky s Arkanou se vždycky dívám nejprve po ní. Kromě prostoru a jeho přizpůsobení na míru mě velmi příjemně překvapila kvalita zvukového systému. Na tohle jsem náročný a třeba u některých oktávek jsem doslova trpěl, ale poslech v Arkaně je skvělý a opravdu hodně zpříjemňuje cestování. Díky snadnému spárování s telefonem je to jedna báseň,“ hodnotí asi nejkritičtější člen našeho týmu Autonapůl.

Renault Arkana recenze
Arkana Pria Autonapůl

Využíváte výhody všech velikostí aut, aniž byste řešili obvyklé starosti

Carsharing představuje revoluční způsob, jak můžeme vnímat vlastnictví automobilu. V rámci Autonapůl je flotila vozidel k dispozici na dosah ruky prostřednictvím mobilní aplikace (Android / iOS). Uživatelé si mohou vybrat vůz podle svých potřeb a okamžitě si jej rezervovat.

Tím pro mnohé lidi odpadá potřeba vlastnit vlastní auto, což nejen šetří peníze, ale zároveň tak snižují dopady na životní prostředí. Sdílníci neřeší ani servisní prohlídky, pojištění nebo údržbu vozidla. Vše je součást služby a lidé tak mohou svůj čas využít efektivněji nebo příjemněji.

Cena za palivo také s Autonapůl odpadá. Uživatelé se tak plně soustředí na svou jízdu a užívají si pohodlí vybraného vozu. Netrápí se starostmi, které obvykle souvisejí s vlastnictvím automobilu.

Renault Arkana Autonapul
Arkana Ringo Autonapůl

Závěr recenze: Renault Arkana ve spojení s Autonapůl znamená cestu do budoucnosti mobility

Renault Arkana si získává uživatele nejen díky komfortu a moderním technologiím, ale i díky flexibilitě a ekologickým výhodám carsharingové služby. Kombinace inovativního vozu a moderního způsobu využívání automobilů nabízí uživatelům příjemný zážitek z jízdy spojený s odpovědným přístupem k životnímu prostředí. Renault Arkana a carsharing Autonapůl společně otevírají dveře do budoucnosti mobility.

Autonapůl

Vytváříme prostor pro lidi.

Kontakt

Autonapůl, družstvo
Údolní 33, 602 00 Brno
Kancelář: Křenová 52, Brno
IČO: 29301751 / DIČ: CZ29301751

Technická podpora pro uživatele: +420 778 470 898
e-mail: autonapul@autonapul.cz

Copyright 2018 IMCerny ©  All Rights Reserved