Jaký byl rok 2018 pro Autonapůl

Další rok fungování Autanapůl máme za sebou. Jaký byl rok 2018? Co přinesl dobrého a co se nepovedlo? Rozhodli jsme se jej bilancovat s vámi přímo na našem blogu. Pojďme tedy na to.

Letos jsme opět vytvořili rekord v najetých kilometrech během vašich rezervací. Předloni jsme metu milionu kilometrů těsně nepřekonali, zatímco v roce minulém jsme tam byli už v říjnu! Je to pro nás jasná zpráva, že vám carsharing dává smysl, a že také přibývá počet těch, kteří mu dávají přednost před vlastněním (prvního či dalšího) auta.

Různým způsobem jsme měnili a rozšiřovali naši flotilu vozů. A pořídili jsme vám první elektromobil! Od roku 2018 mohou naši sdílníci v Brně jezdit Renaultem Zoe, který má své stabilní stanoviště (a nabíječku :-)) u Impact Hubu. Škoda jen, že nám ho už podruhé někdo zvandalizoval. 🙁

Kromě vozového parku jsme také rozšířili síť našich měst, konkrétně o krajské město Zlín. Aktuálně zde naši uživatelé mohou jezdit ŠkodouFabia combi. Do některých dalších měst jsme auta přidali a nahradili jsme ty nejstarší kousky.

Dobrou zprávou je určitě zvýšení provozního zisku (EBITDA). Podle předběžných čísel oproti roku 2017 vzrostl vloni skoro o 100 % na 2,7 mil. Kč (27 % výnosů). Na účetní zisk to sice zatím nestačilo, ale už nyní vidíme, že bychom se na něj mohli dostat letos. Celkový výsledek nám bude trochu kazit nově přebraná provozovna ručního mytí interiérů aut - ale ta se doufejme dostane do zisku už od začátku letošního roku.

Mnoho našich aut se podívalo i do zahraničí. Jak ukazuje mapka níže, naši sdílníci s vozy Autonapůl navštívili například Chorvatsko, Polsko, Slovensko, Německo, Švýcarsko, Rumunsko, ale i Albánii, Bosnu a Hercegovinu či další země. Nejdále se naše auta podívala do Francie na jedné straně a na Ukrajinu na straně druhé. A můžete být bez obav, mapka je získaná pouze z dat mobilních operátorů, kde se auto hlásilo do sítě 😉 Vaši polohu během výpůjčky nesledujeme.

V září 2018 spustilo město Brno systém rezidentního parkování, což u mnoha skupin obyvatel pořádně rozvířilo emoce. Zároveň došlo k úplnému spuštění systému rezidentního parkování v Praze. Pracovali jsme na velmi náročné a zabezpečené integraci základních dat do systémů hl. města Prahy. Našim sdílníkům teď můžeme nabídnout možnost parkování v rezidentních, tzv. modrých, zónách v obou zmíněných městech a v Brně dokonce také možnost vjezdu do ulic v nejbližším okolí historického centra.

Na podzim jsme se zúčastnili Evropského Týdne mobility. Projektu, který v rámci České republiky probíhal v mnoha městech jak v Čechách, tak na Moravě. V rámci naší „Tour“ jsme se podívali například do Prahy, Brna, Třebíče, Olomouce, Českých Budějovic, Havlíčkova Brodu, Jihlavy či Liberce. Propagovali jsme zde myšlenku carsharingu, debatovali s obyvateli zmíněných měst a samozřejmě i propagovali Autonapůl.

Během roku jsme zejména prostřednictvím našeho Facebook profilu spustili několik anket, pomocí nichž jsme se snažili zjistit vaše názory na různé oblasti fungování Autonapůl. Díky nim jsme si třeba ověřili, jak výrazně roste popularita automatických převodovek, které jsme nově nabídli také v Rapidech. Takže už víme, co vám koupíme příště. 🙂

Rok 2018 pro nás byl zdrojem mnoha situací k učení, mnoha inspirací, mnoha napjatých chvil i mnohých legračních momentů. Věříme, že rok 2019 bude podobný a hlavně, že bude úspěšný i pro vás, naše sdílníky.

Kontakt

Autonapůl, družstvo
Údolní 33, 602 00 Brno
Kancelář: Křenová 52, Brno
IČO: 29301751 / DIČ: CZ29301751

Technická podpora pro uživatele: +420 778 470 898
e-mail: autonapul@autonapul.cz

Copyright 2018 IMCerny ©  All Rights Reserved