Parkování v Brně

Pro parkování v Brně aktuálně existují tři druhy parkovacích zón pro rezidenty – A, B a C. Všechny tři jsou vyznačeny modrou čárou na zemi a příslušnou značkou s doplňujícími informacemi. Pokud nemáte pro své vlastní auto vyřízené parkovací oprávnění, je potřeba za parkování platit. Buď pomocí telefonu nebo v platebním automatu. Sdílníci Autonapůl mohou se všemi brněnskými auty zaparkovat v rezidentních zónách bez starostí a úplně zadarmo.

Zvýhodnění pro uživatele carsharingu pro parkování v Brně

Uživatelé Autonapůl mohou v zónách vyznačených modrou čárou parkovat kterékoli brněnské auto Autonapůl během své rezervace a nebo ho tam rovnou odstavit (vrátit) – to se týká aktuálně aut z centrální zóny Brno – A a také zón Centrum a Veveří. Pozor však na místa pro krátkodobé parkování, viz. výjimky v parkování níže. 

A především: Nic jim nebrání ani ve vjezdu do historického centra města. To je ohraničeno zákazovými značkami s dodatkem „Mimo vozidlo s povolením OD MMB“ a vozy Autonapůl toto povolení mají! Této značky se tedy sdílníci Autonapůl nemusí obávat.

Parkovací zóny pro předávání sdílených vozů Autonapůl

Pozor, na některých speciálních místech

Auto neparkujte ani neodstavujte na místech, kde platí zákaz parkování pro všechny. Jedná se o:

• místa vyhrazená pro určitý vůz (to poznáte podle dodatkové tabule s uvedenou SPZ)
• místa časově rezervovaná pro určitý subjekt (například úřad, firma, hotel) – zde nesmíme parkovat ani MIMO dobu platnosti rezervace
• místa, kde se platí jen v parkovacím automatu (pro sdílníky Autonapůl: tam můžete parkovat během rezervace na vlastní náklady, ale auto tam neodstavujte)
• parking na omezený čas s parkovacími hodinami (pro sdílníky Autonapůl: tam můžete parkovat během rezervace na vlastní náklady, ale auto tam neodstavujte)
• parking za závorami – např. naproti Hotelu Grand (pro sdílníky Autonapůl: tam můžete parkovat během rezervace na vlastní náklady, ale auto tam neodstavujte)

Doporučujeme

K parkování v Brně doporučujeme vyzkoušet především ulice: Za divadlem, Rooseveltova, Novobranská, Měnínská, Orlí, Jezuitská, Dvořákova, Mozartova, Beethovenova, Moravské náměstí, Opletalova, Besední, Bašty, Benešova z obou stran vč. parkování u autobusového nádraží (ale pozor, část míst má vyhrazen Grand Hotel).Případně se také osvědčila pravá strana ulice Koliště, kde lze místo najít téměř vždy. Zde můžete parkovat i auta ze zóny Centrum.

Míst k parkování pro uživatele Autonapůl je v centru spousta. S námi nemusíte řešit, kam smíte nebo nesmíte. Jednoduše si Brno užijete téměř celé 🙂

Tip pro placení parkovného

Aplikace mapy.cz od Seznamu dokáže zobrazovat dané zóny a po kliknutí na ně je i přímý link na platbu, takže nemusíte hledat kód na značce. Stačí si vyhledat polohu pomocí mapy.cz a můžete zaplatit ještě v pohodlí z auta.

Výhodou platby online oproti automatu na ulici je možnost prodloužení rezervace. Nemusíte vše mít dopředu naplánované.

Google Rating

4,9 60 reviews

  • Avatar Michal Vančo ☆☆☆☆ in the last week
    Neni nic lepsiho nez se pokouset vecer zaparkovat a videt 5 carsharingovych vozidel ktera tam stoji nekolik tydnu nehnute … More bez jakehokoliv placeni na modrych zonach a zabiraji vesele misto platicim rezidentum, tohle je opravdu nesmysl a kazdy uzivatel by mel toto platit ze sveho.edit na popud: bohuzel jednalo se jak o vase auta tak i auta konkurence, jmenovite car4way, pravda tech tu je o poznani jeste vice ale myslim ze zde by mela platit stejna pravidla pro vsechny, obchazeni systemu tim ze postavim auto do modrych a nasledne se odhlasim od pronajmu auta je krasna ukazka ceske vychcanosti a doplaci na to zase jen slusny clovek. O to vetsi zabava je videt takova auta parkovat napriklad v krizovatkach v obytnych zonach atp aby nahodou jeste nebylo videt a hned je o nebezpeci postarano (zrejme jsou imunni vuci veskerym zakonum na komunikacich).
  • Avatar Rekola Bikesharing ★★★★★ a month ago
    Díky Autonapůl jsme zjistili, že nepotřebujeme mít trvale k dispozici vlastní služební auta. Vše je vždy v perfektním … More stavu a nemusíme se vozový park starat ve chvílích, kdy ho nevyužíváme. Díky za vás!
  • Avatar Jan Toman ★★★★★ a month ago
    Autonapůl je jediný způsob, jak si dokážu představit používání auta. Auto vůbec nepotřebuji, dokud… A v tu … More chvíli jsem skutečně rád, že tu pro mě je. A zatím tu pro mě nějaké v okolí bylo vždy.