Rezidentní parkování v Brně

 

Pro parkování v Brně aktuálně existují tři druhy parkovacích zón pro rezidenty - A, B a C. Všechny tři jsou vyznačeny modrou čárou na zemi a příslušnou značkou s doplňujícími informacemi. Pokud nemáte pro své vlastní auto vyřízené parkovací oprávnění, je potřeba za parkování platit. Buď pomocí telefonu nebo v platebním automatu. Sdílníci Autonapůl mohou se všemi brněnskými auty zaparkovat v rezidentních zónách bez starostí a úplně zadarmo.

 

Jak vypadají značky rezidentních zón a parkovací místa?

 

 

Parkovací zóny Brno
Modrá zóna Brno

Uživatelé Autonapůl mohou v zónách vyznačených modrou čárou parkovat kterékoli brněnské auto Autonapůl během své rezervace a nebo ho tam rovnou odstavit (vrátit) - to se týká aktuálně aut z centrální zóny Brno - A a také zón Centrum a Veveří. Pozor však na místa pro krátkodobé parkování, viz. výjimky v parkování níže.  Vytyčení brněnských parkovacích zón Autonapůl je k dispozici na stránce Brno.

A především: Nic jim nebrání ani ve vjezdu do historického centra města. To je ohraničeno zákazovými značkami s dodatkem „Mimo vozidlo s povolením OD MMB“ a vozy Autonapůl toto povolení mají! Této značky se tedy sdílníci Autonapůl nemusí obávat.

Jen pozor, na některých speciálních místech auto přesto neparkujte ani neodstavujte. Na nich platí zákaz parkování pro všechny. Jedná se o:

• místa vyhrazená pro určitý vůz (to poznáte podle dodatkové tabule s uvedenou SPZ)
• místa časově rezervovaná pro určitý subjekt (například úřad, firma, hotel) - zde nesmíme parkovat ani MIMO dobu platnosti rezervace
• místa, kde se platí jen v parkovacím automatu (pro sdílníky Autonapůl: tam můžete parkovat během rezervace na vlastní náklady, ale auto tam neodstavujte)
• parking na omezený čas s parkovacími hodinami (pro sdílníky Autonapůl: tam můžete parkovat během rezervace na vlastní náklady, ale auto tam neodstavujte)
• parking za závorami – např. naproti Hotelu Grand (pro sdílníky Autonapůl: tam můžete parkovat během rezervace na vlastní náklady, ale auto tam neodstavujte)

Parkování Brno_01
Parkování Brno_02
Parkování_03
Parkování Brno_04

K parkování v Brně doporučujeme vyzkoušet především ulice: Za divadlem, Rooseveltova, Novobranská, Měnínská, Orlí, Jezuitská, Dvořákova, Mozartova, Beethovenova, Moravské náměstí, Opletalova, Besední, Bašty, Benešova z obou stran vč. parkování u autobusového nádraží (ale pozor, část míst má vyhrazen Grand Hotel).Případně se také osvědčila pravá strana ulice Koliště, kde lze místo najít téměř vždy. Zde můžete parkovat i auta ze zóny Centrum.

 

Míst k parkování pro uživatele Autonapůl je v centru spousta. S námi nemusíte řešit, kam smíte nebo nesmíte. Jednoduše si Brno užijete téměř celé 🙂

 

Tip pro placení parkovného:

aplikace mapy.cz od Seznamu dokáže zobrazovat dané zóny a po kliknutí na ně je i přímý link na platbu, takže nemusíte hledat kód na značce. Stačí si vyhledat polohu pomocí mapy.cz a můžete zaplatit ještě v pohodlí z auta.

Výhodou platby online oproti automatu na ulici je možnost prodloužení rezervace. Nemusíte vše mít dopředu naplánované.

Mapa Brno