Dopravní „sňatek" z lásky, nebo z rozumu?

V případě spolupráce mezi Partnerstvím pro městskou mobilitu a carsharingem Autonapůl je to obojí.

Nejprve se podívejme na vzájemnou synergii pragmaticky: náš spolek nevlastní auto, ale občas jej na své služební cesty potřebuje, třeba když jsme 14. září jeli do Ústeckého kraje na setkání CykloVize 2023. Nebo v srpnu, kdy jsme prověřovali cyklotrasy v Libereckém kraji. Například cyklotrasa 21 vede celá po silnici. Abychom komplexně prověřili míru její bezpečnosti, tedy i z pohledu řidiče auta, bylo nutné ji projet také autem.

Když si na toto spojenectví posvítíme optikou hodnot, zjistíme, že na řešení dopravy a mobility pohlížíme velmi podobně. Vyznáváme stejné hodnoty, které můžeme zarámovat řečnickou otázkou: Proč vlastnit auto, když ho ve skutečnosti nepotřebuješ využívat každý den a můžeš ho pohodlně sdílet? 

Naše partnerství má ještě bonusový, doslova osobní rozměr: vztah mezi otcem Jardou Martinkem a synem Ondrou Martinkem, který přináší přirozený vztah důvěry i do pracovní roviny. Jarda působí jako jednatel ve spolku Partnerství pro městskou mobilitu, Ondra zastává roli fleet manažera v Autonapůl.  Partnerství založená na vzájemné důvěře jsou velmi potřebná a cenná. 

Partnerství pro městskou mobilitu
Jarda a Ondra Martinkovi

Co nabízí Autonapůl?

Carsharing je vlastně hodně chytrá autopůjčovna. Můžete využívat všech výhod, jež auta nabízejí, aniž byste je museli vlastnili a zabírali tak další místo ve městě jeho parkováním.

Proč množné číslo? Protože si u Autonapůl sáhnete pro sdílená auta přesně podle vašich aktuálních potřeb: od malého městského přibližovadla, přes rodinné kombi po osobní i nákladní dodávky či elektromobily. Stačí se zaregistrovat online, získat tak přístup do rezervačního systému a v apce nebo na počítači snadno najít a rezervovat auto, které zrovna potřebujete nebo je nejblíž. Z minuty na minutu či měsíce předem (třeba na dovolenou), na půl hodiny nebo dlouhé týdny. Není problém.  Zaplatíte jen za rezervované hodiny a ujeté kilometry.

V ceně máte vše: palivo, dálniční známku, profesionální servis - prostě auto připravené na to, že do něj sednete a jedete. Pokud chcete tankovat či doplnit provozní kapaliny, v každém autě najdete CCS kartu k zaplacení. Zahraniční cesty nemusíte nikomu hlásit a palivo, které tam koupíte, vám proplatí (odečtou z faktury).

Nejlepší ale je, když si sdílené vozy Autonapůl sami vyzkoušíte.

Kontakt

Autonapůl, družstvo
Údolní 33, 602 00 Brno
Kancelář: Křenová 52, Brno
IČO: 29301751 / DIČ: CZ29301751

Technická podpora pro uživatele: +420 778 470 898
e-mail: autonapul@autonapul.cz

Copyright 2018 IMCerny ©  All Rights Reserved