Investice do Autonapůl, prvního českého carsharingu

Jako bonus levnější carsharing na celý rok

Investice carsharing

Opět přicházíme s nabídkou podílení se na rozvoji prvního českého carsharingu Autonapůl. Aktivním uživatelům kromě zhodnocení prostředků nabízíme jako bonus také slevu 5% z ceníkových cen Autonapůl na následujících 12 měsíců.

Autonapůl nyní působí v osmi městech České republiky a pro stovky stálých zákazníků provozuje nyní přes osmdesát sdílených aut. Překonali jsme obtížné pandemické období a připravujeme další rozvoj.

Svět se od roku 2020 mění velmi rychle a těžko předvídatelně. Po více než dvouleté pandemii Covid-19 se souvisejícími lockdowny a omezeními ekonomických i volnočasových činností přišla válka kousek za našimi hranicemi a bezprecedentní nárůst cen energií. Průběžně v Autonapůl činíme nejrůznější opatření, kterými se na novou situaci adaptujeme, přesto bilance pandemie pro Autonapůl ukazuje miliony korun ušlých tržeb. To se projevilo na celkovém negativním hospodářském výsledku za rok 2020. V provozní oblasti jsme kladný výsledek udrželi. 

I přes těžkosti jsme však v loňském roce 2021 neúnavnou optimalizací chodu firmy na stále se měnící podmínky dotáhli hospodaření v roce 2021 do mírného zisku. Kromě toho pokračuje růst počtu stálých zákazníků - konkrétně za rok 2021 jich přibylo 20%, za letošní dosud neskončený rok dalších více než 10%. Carsharing se v nejisté době ukazuje pro mnoho dalších lidí i firem jako atraktivní varianta udržitelné dopravy a jsme tedy optimističtí ohledně dalšího vývoje. Pokračujeme v dohodnutých splátkových kalendářích při splácení zápůjček na financování stávající flotily.

Na přelom roku 2022 a 2023 máme připravenou další obnovu a rozšíření flotily sdílených aut, abychom tak reagovali na postupně rostoucí poptávku. Částečně půjde o opožděné dodávky loni objednaných vozidel a částečně o letos nově objednané vozy. Nově se tak ve sdílené flotile Autonapůl budete moci postupně setkat s novými vozy Renault (velké dodávky), kombíky Hyundai i30 vyrobenými v Česku a také osvědčenými hybridy Corolla od Toyoty. Od domácí značky Škoda jsme se letos kvůli obecně nevýhodným podmínkám, nespolehlivosti dodávek a extrémně dlouhým dodacím lhůtám museli částečně odklonit. Nyní tedy potřebujeme získat dostatek finančních prostředků pro rozšíření flotily o 20 nových vozů. Ruku v ruce s tím jdou průběžné úpravy registračního procesu, řízení družstva i marketingu. Celkem budeme na přelomu roku realizovat investice za více než sedm milionů korun. Celkovou míru zadluženosti družstva mírně snižujeme.

Nabízíme tímto možnost podílet se na financování rozvoje Autonapůl. Investice je řešena formou standardní smlouvy o zápůjčce (dle občanského zákoníku), preferovaná minimální zapůjčená částka je 50 tisíc korun. Vzhledem k vývoji inflace jsme přikročili k navýšení nabízené základní úrokové sazby na 7% p.a. Zápůjčka je v tomto případě na 4 roky s anuitním splácením. Nabízíme také výhodnější variantu 7,5% p.a. s odkladem splácení jistiny o 12 měsíců, příp. 8% p.a. při splacení celé jistiny kompletně až po 4 letech. 

V první variantě splácíme ve čtvrtletních, stejně vysokých splátkách, obsahujících úrok a také poměrnou část jistiny. Díky tomu už v průběhu splácení můžete znovu volně disponovat postupně rostoucí částí vypůjčených peněz. Půjčka je splácena z výnosů provozovaných vozidel, ale nikoli jen těch nově pořízených. 

Více informací o Autonapůl na vyžádání pošleme v informačním materiálu. Zároveň jsme připraveni projednat s Vámi celou věc osobně, pokud si to budete přát. Nabídka je otevřená i mimo okruh registrovaných uživatelů Autonapůl.

Děkujeme za dosavadní podporu a žádáme tímto o informaci, zda se rozhodnete pro investici do Autonapůl, ideálně do 15.10. 2022. 

Kontakt

Autonapůl, družstvo
Údolní 33, 602 00 Brno
Kancelář: Křenová 52, Brno
IČO: 29301751 / DIČ: CZ29301751

Technická podpora pro uživatele: +420 778 470 898
e-mail: autonapul@autonapul.cz

Copyright 2018 IMCerny ©  All Rights Reserved