Parkování v Liberci

 

Uživatelé carsharingu Autonapůl mohou využívat  zvýhodněných pravidel parkování v centru Liberce stejně jako v Brně, Praze, Plzni nebo Českých Budějovicích. Také pro parkovací zónu Autonapůl v Liberci chceme dodržet dostupnost carsharingových vozidel, ale také návaznost hromadné dopravy, vlakových i autobusových spojů. Nádraží vnímáme jako uzel pro místní i přespolní, kde mohou carsharing kombinovat s další dopravou.

Předávací zónou je Liberec - Central.

V oblastech s parkovacími automaty mohou uživatelé carsharingu parkovat zdarma díky parkovací kartě vylepené za předním sklem všech sdílených vozů z Liberce.

 

Více informací o umístění parkovacích automatů na webu města Liberce. Parkovací povolení pro carsharing platí pro všechny zóny od červené A po černou F (ty se liší pouze výší parkovného pro ostatní návštěvníky). Neplatí však pro rezidentní oblasti vyznačené modrou čarou.

 

20200604_145018
Parkování Liberec automat

 

Vymezené komunikace k stání silničního motorového vozidla opatřené parkovacím automatem:

 

1. máje včetně napojených parkovacích ploch, 8. března, Arbesova, Barvířská, Bednářská, Františkovská, Frýdlantská, Humpolecká, Husova, Kladenská, Klostermannova, Komenského, Kostelní, Lesní, Malé náměstí, Mariánská, Matoušova, Mrštíkova, Na Perštýně, Na Poříčí, Na Příkopě, Na Rybníčku - parkoviště u prodejny Billa na p.p.č 4173/4, Nákladní, nám. Dr. E. Beneše, Nerudovo náměstí, Nitranská, Orlí, Pálkova, Papírová, Papírové náměstí, Pastýřská, Pod Perštýnem, Purkyňova, Rajská, Revoluční, Riegrova, Sokolovské náměstí, Široká, Tržní náměstí včetně p.p.č. 2486 a část p.p.č. 2465, Tyršova, U Krematoria,U Nisy, Vaňurova, Vavřincův Vrch, Vítězná, Železná, Žitavská.

 

Parkovací karta Autonapůl Liberec
Fabia Autonapůl Liberec

 

Předávací lokalita pro sdílené vozy zahrnuje i oblast centra města. Je třeba respektovat rozsah povolení a neparkovat na místech označených modrou čarou nebo jiným omezením parkování, které platí pro všechny. Jedná se například o:

 

• místa vyhrazená pro určitý vůz (to poznáte podle dodatkové tabule s uvedenou SPZ)

 

• místa časově rezervovaná pro určitý subjekt (například úřad, firma, hotel)

 

• parking za závorami

 

• na přechodu

 

• ve vjezdu

 

Parkovací karta Liberec
Liberec - Central