Parkování v Liberci

Díky podpoře Magistrátu je parkování v Liberci pro sdílené vozy příjemnější. Uživatelé carsharingu Autonapůl mohou využívat  zvýhodněných pravidel parkování v centru Liberce stejně jako v Brně, Praze, Plzni nebo Českých Budějovicích. Také pro parkovací zónu Autonapůl v Liberci chceme dodržet dostupnost carsharingových vozidel, ale také návaznost hromadné dopravy, vlakových i autobusových spojů. Nádraží vnímáme jako uzel pro místní i přespolní, kde mohou carsharing kombinovat s další dopravou.

Předávací zónou je Liberec – Central.

V oblastech s parkovacími automaty mohou uživatelé carsharingu parkovat zdarma díky parkovací kartě vylepené za předním sklem všech sdílených vozů z Liberce.

Parkovací karta Liberec
Parkovací karta Liberec – zvýhodnění pro carsharingová vozidla

Více informací o umístění parkovacích automatů na webu města Liberce. Parkovací povolení pro carsharing platí pro všechny zóny od červené A po černou F (ty se liší pouze výší parkovného pro ostatní návštěvníky). Neplatí však pro rezidentní oblasti vyznačené modrou čarou.

Autonapul carsharing Liberec - parkování v Liberci
Parkování v Liberci na místech s automaty zdarma

Vymezené komunikace k stání silničního motorového vozidla opatřené parkovacím automatem

Parkování Liberec automat
Parkování v Liberci – automat

1. máje včetně napojených parkovacích ploch, 8. března, Arbesova, Barvířská, Bednářská, Františkovská, Frýdlantská, Humpolecká, Husova, Kladenská, Klostermannova, Komenského, Kostelní, Lesní, Malé náměstí, Mariánská, Matoušova, Mrštíkova, Na Perštýně, Na Poříčí, Na Příkopě, Na Rybníčku – parkoviště u prodejny Billa na p.p.č 4173/4, Nákladní, nám. Dr. E. Beneše, Nerudovo náměstí, Nitranská, Orlí, Pálkova, Papírová, Papírové náměstí, Pastýřská, Pod Perštýnem, Purkyňova, Rajská, Revoluční, Riegrova, Sokolovské náměstí, Široká, Tržní náměstí včetně p.p.č. 2486 a část p.p.č. 2465, Tyršova, U Krematoria,U Nisy, Vaňurova, Vavřincův Vrch, Vítězná, Železná, Žitavská.

Předávací lokalita pro sdílené vozy zahrnuje i oblast centra města. Je třeba respektovat rozsah povolení a neparkovat na místech označených modrou čarou nebo jiným omezením parkování, které platí pro všechny. Jedná se například o:

• místa vyhrazená pro určitý vůz (to poznáte podle dodatkové tabule s uvedenou SPZ)

• místa časově rezervovaná pro určitý subjekt (například úřad, firma, hotel)

• parking za závorami

• na přechodu

• ve vjezdu

Mapa předávací zóny pro parkování sdílených vozů Autonapůl v Liberci

Sdílené vozy se vyzvedávají i vracejí v rámci vyznačené předávací lokality. Přesná adresa k vyzvednutí se objeví v rezervačním systému ( Android / iOS)) po ukončení předchozí rezervace.

Cestovat sdílenými vozy můžete bez omezení, včetně zahraničí.

Google Rating

4,9 60 reviews

  • Avatar Michal Vančo ☆☆☆☆ in the last week
    Neni nic lepsiho nez se pokouset vecer zaparkovat a videt 5 carsharingovych vozidel ktera tam stoji nekolik tydnu nehnute … More bez jakehokoliv placeni na modrych zonach a zabiraji vesele misto platicim rezidentum, tohle je opravdu nesmysl a kazdy uzivatel by mel toto platit ze sveho.edit na popud: bohuzel jednalo se jak o vase auta tak i auta konkurence, jmenovite car4way, pravda tech tu je o poznani jeste vice ale myslim ze zde by mela platit stejna pravidla pro vsechny, obchazeni systemu tim ze postavim auto do modrych a nasledne se odhlasim od pronajmu auta je krasna ukazka ceske vychcanosti a doplaci na to zase jen slusny clovek. O to vetsi zabava je videt takova auta parkovat napriklad v krizovatkach v obytnych zonach atp aby nahodou jeste nebylo videt a hned je o nebezpeci postarano (zrejme jsou imunni vuci veskerym zakonum na komunikacich).
  • Avatar Rekola Bikesharing ★★★★★ a month ago
    Díky Autonapůl jsme zjistili, že nepotřebujeme mít trvale k dispozici vlastní služební auta. Vše je vždy v perfektním … More stavu a nemusíme se vozový park starat ve chvílích, kdy ho nevyužíváme. Díky za vás!
  • Avatar Jan Toman ★★★★★ a month ago
    Autonapůl je jediný způsob, jak si dokážu představit používání auta. Auto vůbec nepotřebuji, dokud… A v tu … More chvíli jsem skutečně rád, že tu pro mě je. A zatím tu pro mě nějaké v okolí bylo vždy.