Parkování v Pardubicích

Pro parkovací lokalitu v Pardubicích chceme zachovat dostupnost od hlavního nádraží, které je pro pardubické uzlem MHD a pro přespolní místem, kde mohou carsharing kombinovat s vlakovou dopravou.

Předávací zónou jsou Pardubice – Polabiny (IV). Jsou dobře dostupné z nádraží páteřní linkou č. 13.

Autonapůl zahájilo oficiální jednání s městem Pardubice o podpoře parkování carsharingu na městských zónách, tak jak je tomu např. v Praze, Brně, Liberci, Českých Budějovicích či Plzni. Můžete-li nám s jednáním jakkoli pomoci, uvítáme vaši pomoc či radu. 

Tzv. „plovoucí“ auto (free-float) HK/Pardubice

Od 1.12. 2020 jsme spustili nový systém pro parkování v Pardubicích a Hradci Králové.

 1. Pro potřeby navigace v rezervačním systému vzniklo “nové spojené” město “Hradubice”.
 2. Stále fungují předávací zóny “Hradec Králové” a “Pardubice – Polabiny IV” a jejich hranice.
 3. Jediné “plovoucí auto” je nejmenší Citigo Andy – s ním je možné ukončit rezervaci jak v zóně pardubické, tak v zóně hradecké
 4. Většina vozidel zůstane v režimu s nutností je vrátit do jejich výchozího města a zóny. To se konkrétně týká všech větších vozů: 
 • Fabie Heleny a Octavie Hoover v Hradci Králové
 • Fabie Poochie v Pardubicích

S většími vozy je tedy možné si rezervace lépe plánovat, protože budou vždy k dispozici ve své zóně a svém městě. Pouze Citigo Andy bude moci předchozí uživatel odstavit v obou městech, rezervace dopředu tedy u něj bude možná, ale bez jistoty jeho budoucí lokace. Pro lepší navigaci v appce (Android / iOS) doporučujeme vybrat město “Hradubice” nebo “nejpoužívanější” auta. 

Systém nyní pozorně sledujeme a pokud se osvědčí, jsme připraveni vozový park v obou městech či pro jednosměrné cesty dále posílit. 

Velmi uvítáme zpětnou vazbu, jakmile si systém vyzkoušíte 💚.

Parkování v Pardubicích Citigo Andy
Tzv. „plovoucí“ auto Citigo Andy

Google Rating

5,0 58 reviews

 • Avatar Josef Minář ★★★★★ a month ago
  Výborná služba sdílení aut, narozdíl od konkurenčních carsharingů funguje v daleko více městech, ne jen Praha+Brno. … More Rád proto kromě výletů kolem domovské Prahy využívám i na kombinaci vlakem do daného krajského města a dále výlet sdíleným Autonapůl.
 • Avatar Jan Toman ★★★★★ 10 hours ago
  Autonapůl je jediný způsob, jak si dokážu představit používání auta. Auto vůbec nepotřebuji, dokud… A v tu … More chvíli jsem skutečně rád, že tu pro mě je. A zatím tu pro mě nějaké v okolí bylo vždy.
 • Avatar Martin Kuba ★★★★★ a month ago
  Dobrá služba se kterou mám z nedávné doby jen tu nejlepší zkušenost, moc přeji provozovatelům, aby vše i do budoucna … More fungovalo takhle hladce, carshering tohoto typu je u nás podle mě hodně potřebný.