Změny parkovacích zón Autonapůl v Praze

Transit Autonapul

Od 1. října 2021 vcházejí v platnost změny parkovacích zón Autonapůl v Praze.

Co vše se změní

Největší a nejvíce využívanou zónu Central zvětšujeme a posilujeme o další vozy. Nově pokrývá oblasti okolo Palmovky a malou část Strašnic. Do zóny Central přidáváme 2 auta ze zóny Libeň (Citigo Stu + Fabia Eleanor), brzy dostane další novou Fabii Combi a bude v ní nově nastálo i Ford Transit Snyder. Celkově tak Central nabídne 12 aut (nově přibydou tři).

Vzniká nová zóna s názvem Dejvice Holešovice, a to propojením existujících a velmi oblíbených předávacích oblastí Holešovice a Dejvice. Do této oblasti brzy přidáme novou Fabii Combi, vyřazujeme naopak nejstarší Citigo Rod. Bude zde tedy dostupných 7 vozů.

Ukončujeme provoz předávací zóny v Kobylisích a části zóny Libeň. Část Libně okolo Palmovky bude nyní pokrývat výše zmíněný Central. 

Zóny Pankrác a Smíchov zůstávají beze změn

Podívejte se na nové rozvržení

Proč tyto změny

Rádi bychom posílili působení tam, kde je o Autonapůl největší zájem. Zároveň si uvědomujeme, že není v našich aktuálních možnostech dobře a poctivě obsloužit okrajové části Prahy. Velikost naší flotily a poptávka z těchto míst nám to v současné době neumožňuje.

Naše filozofie

Chceme dělat carsharing tak, abychom nezahlcovali město stojícími auty. Jsme přesvědčení, že auta mají sloužit k tomu, k čemu byla vyrobena, tedy hlavně jezdit. Proto ukončujeme působení tam, kde byl o vozy nižší zájem a naopak posilujeme tam, kde o ně zájem stále roste.

I nadále máte v Autonapůl možnost rezervovat si vybrané auto dopředu, ale také vyrazit neplánovaně. Drtivá většina vozů je navíc bez masivních reklam. Ta zdobí pouze dva vozy kategorie Budget. 

Změny v tarifu

Věříme, že jste uvítali přesun staršího Rapidu Joe z kategorie Comfort do levnější Economy.

Nákup nových vozů

Možná jste zaznamenali, že se na automobilovém trhu dějí různá “zemětřesení”. Dodací lhůty i běžných vozidel se blíží k 12 měsícům a my děláme maximum, abychom pro vás nejpozději na jaře 2022 připravili další posily - takové, jaké byste podle ankety nejvíce ocenili a využili. 

Leave a commentJan Moláček

12 měsíců ago

Dobrý den, nelíbí se mi zrušení zóny Kobylisy. Čekal jsem naopak, že v ní přibude aut, byly pořád používané, často jsem musel pro auto do Holešovic nebo zvolit jiného poskytovatele. Pokud by to takhle mělo zůstat, tak bych přestal být klientem, ostatní poskytovatelé mi umožňují vzít si auto v nejbližším okolí a vrátit ho před domem. Carsharing by se měl podle mě rozšiřovat, ne naopak.

Kristýna Herrmannová

12 měsíců ago

Dobrý den,
mrzí nás to, ale poptávka v Kobylisích byla výraznější pouze přes léto. Jak již uvádíme v textu článku, není v našich aktuálních možnostech dobře a poctivě obsloužit okrajové části Prahy. Potřebujeme koncentrovat síly tam, kde je vyšší poptávka. Věříme, že na jaře s posílením flotily se opět do Kobylis vrátíme.
Děkujeme za pochopení.
Kristýna, Autonapůl

Kontakt

Copyright 2018 IMCerny ©  All Rights Reserved