Změny parkovacích zón Autonapůl v Praze

Transit Autonapul

Od 1. října 2021 vcházejí v platnost změny parkovacích zón Autonapůl v Praze.

Co vše se změní

Největší a nejvíce využívanou zónu Central zvětšujeme a posilujeme o další vozy. Nově pokrývá oblasti okolo Palmovky a malou část Strašnic. Do zóny Central přidáváme 2 auta ze zóny Libeň (Citigo Stu + Fabia Eleanor), brzy dostane další novou Fabii Combi a bude v ní nově nastálo i Ford Transit Snyder. Celkově tak Central nabídne 12 aut (nově přibydou tři).

Vzniká nová zóna s názvem Dejvice Holešovice, a to propojením existujících a velmi oblíbených předávacích oblastí Holešovice a Dejvice. Do této oblasti brzy přidáme novou Fabii Combi, vyřazujeme naopak nejstarší Citigo Rod. Bude zde tedy dostupných 7 vozů.

Ukončujeme provoz předávací zóny v Kobylisích a části zóny Libeň. Část Libně okolo Palmovky bude nyní pokrývat výše zmíněný Central. 

Zóny Pankrác a Smíchov zůstávají beze změn

Podívejte se na nové rozvržení

Proč tyto změny

Rádi bychom posílili působení tam, kde je o Autonapůl největší zájem. Zároveň si uvědomujeme, že není v našich aktuálních možnostech dobře a poctivě obsloužit okrajové části Prahy. Velikost naší flotily a poptávka z těchto míst nám to v současné době neumožňuje.

Naše filozofie

Chceme dělat carsharing tak, abychom nezahlcovali město stojícími auty. Jsme přesvědčení, že auta mají sloužit k tomu, k čemu byla vyrobena, tedy hlavně jezdit. Proto ukončujeme působení tam, kde byl o vozy nižší zájem a naopak posilujeme tam, kde o ně zájem stále roste.

I nadále máte v Autonapůl možnost rezervovat si vybrané auto dopředu, ale také vyrazit neplánovaně. Drtivá většina vozů je navíc bez masivních reklam. Ta zdobí pouze dva vozy kategorie Budget. 

Změny v tarifu

Věříme, že jste uvítali přesun staršího Rapidu Joe z kategorie Comfort do levnější Economy.

Nákup nových vozů

Možná jste zaznamenali, že se na automobilovém trhu dějí různá “zemětřesení”. Dodací lhůty i běžných vozidel se blíží k 12 měsícům a my děláme maximum, abychom pro vás nejpozději na jaře 2022 připravili další posily - takové, jaké byste podle ankety nejvíce ocenili a využili. 

Leave a commentJan Moláček

3 týdny ago

Dobrý den, nelíbí se mi zrušení zóny Kobylisy. Čekal jsem naopak, že v ní přibude aut, byly pořád používané, často jsem musel pro auto do Holešovic nebo zvolit jiného poskytovatele. Pokud by to takhle mělo zůstat, tak bych přestal být klientem, ostatní poskytovatelé mi umožňují vzít si auto v nejbližším okolí a vrátit ho před domem. Carsharing by se měl podle mě rozšiřovat, ne naopak.

Kristýna Herrmannová

3 týdny ago

Dobrý den,
mrzí nás to, ale poptávka v Kobylisích byla výraznější pouze přes léto. Jak již uvádíme v textu článku, není v našich aktuálních možnostech dobře a poctivě obsloužit okrajové části Prahy. Potřebujeme koncentrovat síly tam, kde je vyšší poptávka. Věříme, že na jaře s posílením flotily se opět do Kobylis vrátíme.
Děkujeme za pochopení.
Kristýna, Autonapůl

Poslední příspěvky (Last posts)

Google Rating

4,9 66 reviews

  • Avatar Martin Š. ★★★★ 7 months ago
    Kvalitní služba hledící na udržitelnost.Výhody:Jako u jedné z mála společností off-line přístup do vozu (přes … More čipovou kartu), vhodné tedy i pro starší nebo technicky konzervativní jedinence (škoda jen že není možná telefonická rezervace pro starší co vůbec nevyužívají internet).Účtování transparentní za čas (férová cena) a za km.Fungování během jízd "jako s vlastním autem."Auta v drtivé většině diskrétní bez výrazných reklam.Nemají omezené řidiče - auto můžete (na svou zodpovědnost) vypůjčit i kamarádovi (což konkurence nenabízí).Můžete využívat ČD Body (jízda vlakem je tím prakticky "zadarmo" - 25 bodů je za nákup jízdenky ta 250 až 259,- Kč a slevu přesně 250,- Kč dostanete), je to velmi výhodné.Jsou ve většině krajských měst.Při registraci složíte vratnou kauci (tak když už s nimi jezdit nechcete, měli by ji vrátit).Nevýhoda:Oproti jiným Carsharingům využívají auta v nižších výbavových stupních a oproti jiným opravdu dlouho (jel jsem i s 6 let starým vozem co měl přes 100 tis. km - opět to souvisí se "zeleným přîstupem").Nutno pronájem auta opravdu dobře rozvrhnout (platíte vždy čas celkově rezervovaný, nikoliv za čas skutečného používání a nelze tento čas "překročit" - na co se váže zase výhoda, že lze vozidlo rezervovat třeba týden dopředu).Využívají prakticky jen automobily Škoda (což je opravdu škoda).Sečteno podtrženo: Umíte-li své cesty plánovat relativně v předstihu, nevadí Vám na dnešní poměry horší výbava, tak v ČR pro Vás aktuálně neexistuje lepší autopůjčovna/carsharing.
  • Avatar Janek Dražka ★★★★★ 8 months ago
    Velmi dobrý a spolehlivý carsharing, využívám už 6 let a pořád jsem velmi spokojený, kladně hodnotím zejména:- … More možnost individuální domluvy (přistavení auta, vyjednání slevy na větší rezervace, výměnu auta, zajištění auta na mé přání, i když už žádné auto nebylo na víkend volné)- nadstandardní přístup k řešení problému - za celých 6 let užívání jsem od žádného operátora na help-lince neslyšel "dle smluvních podmínek bohužel nemáte nárok", nebo "je mi líto, ale s tím se teď už nic nedá dělat", ale vždy řešení našel - např. bezplatné (!) přistavené jiného vozu nebo v extrémním případě mi nabídli, že mi přistaví auto i s řidičem, aby mi pomohl pobrat všechny pasážery (wow!) a převézt je přes půl Brna- na help-lince vždy někdo pomůže s technickými problémy typu "nejde mi odemknou auto"- férové vyúčtování, nikdy nebyl problém s proplacením uznatelných výdajů (myčka) a za celých 6 let neudělali v jediné faktuře chybu (wow!)- přímá komunikace, nehrozí, že by někdo neodpověděl na můj dotaz nebo ignoroval stížnost. Zároveň změny pravidel/ceníku včas komunikují.
  • Avatar Jakub Pokluda ★★★★ 6 months ago
    Zajímavý a různorodý vozový park nabízí možnost vyzkoušet si spoustu zajímavých aut včetně elektromobilů.Interiéry … More aut byly vždy čisté a auta v dobrém technickém stavu. Odemykání a zamykání přes telefonní aplikaci mi funguje spolehlivě i na starším méně výkonném telefonu.Dále jsem se setkal s velmi kvalitní a ochotnou telefonickou podporou během registrace.Bohužel má společnost poměrně vysoké ceny za kilometr a při registraci je nutné odeslat zálohu 5000Kč.Za sebe můžu firmu doporučit.

Kontakt

Copyright 2018 IMCerny ©  All Rights Reserved