Měníme strukturu Ceníku od 1. 11. 2022

Jedná se především aktualizaci cenových kategorií, ne o plošné zdražení 

Současná struktura Ceníku Autonapůl přestává být aktuální. V nejbližší době doplníme do naší flotily nové typy aut a tomu chceme od 1. listopadu 2022 přizpůsobit i náš Ceník. Aktualizovaný Ceník proto odráží aktuální trend v carsharingu, nové vozy, stáří stávající flotily i dnešní turbulentní dobu.

Autonapul carsharing

Co se od listopadu změní? 

Ve zkratce: 

  • zachováme pět základních kategorií. Nově se budou jmenovat “Economy”, “Standard”, “Comfort”, “Grand”, a “Electro”. Vzniká nová, šestá kategorie “Tesla”.
  • původní kategorie Budget a Economy se slučují do nové “Economy” a ta zároveň mírně zlevní
  • nově vznikají kategorie “Standard” a “Tesla”
  • zůstávají kategorie “Comfort”, “Grand” a “Electro”, poslední jmenovaná bude navíc opět “v akci”.

Jak se změní sazby: 

  • ceny nové kategorie “Economy” se budou nacházet mezi současnými Budget a Economy a v této kategorii najdete oblíbené vozy Škoda Fabia Combi, posledními kusy Citigo a nové Dacie Sandero na LPG. Fabie tedy budou od listopadu o něco levnější než dosud. 
  • novou kategorii “Standard” jsme cenově situovali mezi Economy a Comfort a najdete v ní vozy Škoda Rapid, Renault Megane Combi a postupně bude posílena především novými, v Česku vyráběnými kombíky Hyundai i30. Vznikem nové kategorie zlevní Rapidy i Megany. 
  • v kategorii “Comfort” zůstanou Škody Octavia Combi, Scala s automatem a už brzy přibudou hybridní Toyoty Corolla Combi s automatem. U této kategorie dojde k navýšení ceny. Věříme, že větší komfort vozů, vyšší podíl automatických převodovek či zahraničních dálničních známek vyváží vyšší cenu. 
  • v kategoriích “Grand” a “Electro” vzrostou hodinové sazby kvůli cenám nových vozů. Mírně stoupnou i sazby za ujeté kilometry kvůli růstu cen paliv ropných i elektřiny. Do “Grandu” přibudou nové vozy Renault Trafic
  • Tesla bude po čtyřměsíčním zkušebním období od listopadu v provozu za plnou cenu.

Proč jsme se rozhodli změnit strukturu Ceníku a kategorií? 

Automobilový trh se velmi rychle mění kvůli emisním limitům a problémům s dodávkami dílů i nových aut. Rostoucí poptávka po SUV motivuje automobilky měnit své produktové řady a hodně typů aut bez náhrady zaniká (např. Citigo či Fabia Combi), modely se posouvají mezi třídami a naopak vznikají nové. A stále platí, že u mnoha značek jsou nyní běžné dodací lhůty 12 měsíců i více. Ceny paliv bohužel dále neklesají, naopak - a růst je nadále spojen s cenami servisu nebo pojištění.

Postupně se ve sdílené flotile Autonapůl budete moci setkat s novými vozy Renault Trafic (velké dodávky), v Česku vyrobenými kombíky Hyundai i30 a osvědčenými hybridy Corolla od Toyoty - ty se nenabíjejí ze zásuvky, elektřinu na krátkou jízdu si umí vyrobit samy.

Od domácí značky Škoda jsme se letos kvůli obecně nevýhodným podmínkám, nespolehlivosti dodávek a extrémně dlouhým dodacím lhůtám museli částečně odklonit. 

Další položky v Ceníku

Dobrou zprávou je, že se nemění ceny doplňkových služeb. Připojištění Jistota plus, jež vám výrazně sníží spoluúčast při pojistných událostech (na max. 3 000 Kč), je stále možné sjednat za 299,- Kč měsíčně, a účtujeme ho jen v případě, že v daném měsíci Autonapůl využijete. 

V Praze, Brně a Ostravě si můžete nechat přistavit vůz se službou AutoSem! za 299,- Kč.

Nemění se ani další administrativní poplatky spojené s vyúčtováním.

Věříme, že změny, které jsme se rozhodli udělat, přispějí ke kvalitě služby Autonapůl, a že oceníte obměnu naší sdílené flotily. Nové vozy, které budeme postupně přidávat, vám poskytnou zvýšený komfort a bezstarostné cesty, kdykoliv budete zrovna potřebovat.

Změny ve flotile již probíhají

Již jste si mnozí všimli, že v rámci podzimní obměny sdílených vozů už došlo k několika změnám i ve vašem městě. Nejstarší vozy postupně vyřazujeme a podle dodávek od dealerů postupně doplníme nové na příští rok. Budeme se snažit vás průběžně informovat.

Kontakt

Autonapůl, družstvo
Údolní 33, 602 00 Brno
Kancelář: Křenová 52, Brno
IČO: 29301751 / DIČ: CZ29301751

Technická podpora pro uživatele: +420 778 470 898
e-mail: autonapul@autonapul.cz

Copyright 2018 IMCerny ©  All Rights Reserved