Pozor! Konec parkování na automatech v Liberci již od 1. listopadu

Parkování zdarma na parkovacích automatech v Liberci končí k 1. listopadu 2023

Bohužel přinášíme nemilou zprávu ohledně povolení pro carsharingové vozy parkovat na místech s platebními automaty. S platností od 1. listopadu již na těchto místech nebude možné parkovat zdarma.

Rozhodnutí Rady

Rada města Liberce se tak rozhodla na svém posledním zasedání a informace se k nám dostala minulý týden. Velmi nás toto rozhodnutí mrzí, a přestože jsme se ho snažili zvrátit, vzhledem k šibeničnímu termínu se nám to (zatím) nepodařilo.

Důvody pro nás nejsou zcela zřejmé. Snažíme se ale i nadále o obnovení povolení, aby Liberec setrval ve svém směřování v podpoře udržitelnějších forem dopravy, mezi které sdílení vozů jednoznačně patří. Trendem je podporu carsharingu městy zavádět a rádi bychom přesvědčili liberecké zastupitele, že by měli zůstat průkopníky v tomto směru.

Výzkumy prokazují, že jeden sdílený vůz umí nahradit 15 - 20 soukromě vlastněných vozů. Argumenty pro podporu carsharingu nabízejí i odborně zpracované články např. Akademie mobility.

Kde tedy můžete nyní parkovat?

  • Na parkovacích automatech můžete od 1. listopadu parkovat jedině během své rezervace a na vlastní náklady.
  • Jsme nuceni zrušit menší zónu Centrum a Fabie Laura se z ní přesune do větší zóny City.
  • Z této zóny navíc “vyřízneme” oblast s parkovacími automaty.

Prosím zkontrolujte návrh nové parkovací zóny a napište nám vaše komentáře a doporučení, jak ji případně dále upravit, aby pro vás bylo parkování jednodušší. Mapy nové zóny najdete na webu, od listopadu v rezervačním systému a brzy snad i ve všech libereckých autech.

Co můžeme dělat dál?

Děkujeme za vaše pochopení a věříme, že se nám společně podaří situaci zvrátit. Aktuálně se v Liberci řeší parkování i v dalších částech města, kde mohou být výhledově parkovací automaty a rezidentní zóny zavedeny. Týká se to sídlišť Františkov, Staré Pavlovice, Aloisina výšina, Kunratická, Broumovská.

Pocitové mapy a dotazníky jsou již uzavřeny, ale veřejná projednání na pěti vybraných sídlištích se uskuteční v první polovině listopadu. Přijďte osobně nebo pište svým zastupitelům. Platný je určitě každý hlas, který se zmíní o využívání carsharingu.

Chcete vědět víc, co se děje u Autonapůl v Liberci? Připojte se do naší Facebookové skupiny, kde můžeme sdílet informace.

Kontakt

Autonapůl, družstvo
Údolní 33, 602 00 Brno
Kancelář: Křenová 52, Brno
IČO: 29301751 / DIČ: CZ29301751

Technická podpora pro uživatele: +420 778 470 898
e-mail: autonapul@autonapul.cz

Copyright 2018 IMCerny ©  All Rights Reserved