Sdílená budoucnost - Autonapůl a NOHO

První spolupráce carsharingu a developera – obyvatelé pasivního bytového domu Cihlovka získají „své“ sdílené auto

NOHO developer a Autonapůl
Michal Šimoník a Stanislav Kutáček za Autonapůl, uprostřed Tomáš Vrbický za NOHO

Inovace v oblasti udržitelnosti v praxi

Autonapůl umí carsharing nejen pro veřejnost a firmy, ale také máme speciální nabídku pro obce nebo developerské projekty. Ve spolupráci s NOHO jsme vypustili do provozu exkluzivní nabídku pro obyvatele udržitelného komplexu Cihlovka - sdílené auto přímo pod okny a v rámci registrace přístup k dalším desítkám vozů v osmi městech ČR.

Proč? Protože udržitelnost nekončí jen u stavby pasivních domů. Jde o to, jak žijeme každý den. Cílem je snížit uhlíkovou stopu, a to i v osobní dopravě. Věděli jste, že v ČR je více než 6,5 milionu aut? S carsharingem můžeme tento počet snížit!

"Naším cílem je okolí ukázat, že pokud chceme skutečně ulevit planetě, stavbou pasivního bytového domu to nekončí. Použité udržitelné stavební postupy a technologie jsou důležité, neméně podstatné je ale také to, jak s těmito technologiemi nakládáme a jak se chováme v běžném životě. Proto jsme chtěli jít o krok dále a obyvatelům představit i další možnost, jak lze
snížit osobní uhlíkovou stopu. Mnoho domácností má v dnešní době například auta dvě, a jakmile začnou využívat carsharingové služby, zjistí, že to není nutné,“
 vysvětluje Tomáš Vrbický, zakladatel NOHO.


Aktuálně je v České republice více než 6,5 milionu zaregistrovaných aut a jejich počet neustále narůstá, v přepočtu tak připadá na více než 0,5 auta na jednoho obyvatele (Svaz dovozců automobilů, 2023).


NOHO, expert na udržitelnou výstavbu

NOHO Cihlovka
Sdílené auto pro Cihlovku

NOHO je rodinná developerská firma z Hradce Králové stavějící na hodnotách udržitelnosti, šetrného rozvoje a inovací. V roce 2016 ji založil Tomáš Vrbický se svým otcem. Firma realizovala dohromady 100 bytových jednotek. Mezi nejznámější projekty patří Cihlovka 1 a Cihlovka 2 v královehradecké čtvrti Kukleny. V rámci Cihlovky 2 je nyní dokončen první pasivní bytový dům v Hradci Králové. Na Cihlovku bude plynule navazovat aktuálně připravovaný projekt Sousedství zahrnující 150 bytových jednotek – projekt má za cíl být první uhlíkově neutrální lokalitou za provozu v ČR. Jedná se o přestavbu velkého brownfieldu. Důkazem, že autoři se vydali tím správným směrem je několik ocenění, kterých se Cihlovky dočkaly – patří mezi ně například ocenění v rámci soutěže Stavba roku Královehradeckého kraje nebo realitní projekt roku Královehradeckého kraje.

Kontakt

Autonapůl, družstvo
Údolní 33, 602 00 Brno
Kancelář: Křenová 52, Brno
IČO: 29301751 / DIČ: CZ29301751

Technická podpora pro uživatele: +420 778 470 898
e-mail: autonapul@autonapul.cz

Copyright 2018 IMCerny ©  All Rights Reserved