Nové pojetí carsharingu: auto z Hradce Králové je možné vrátit v Pardubicích a naopak. Vznikly „dopravní Hradubice“

Autonapůl Hradubice
Autonapůl Hradubice (znaky měst pouze ilustrační)

Hradubice

Hradubice je neoficiální společný název pro obě největší východočeská města Hradec Králové a Pardubice, které dělí vzdálenost pouhých 20 kilometrů. Název se přenesl i na silnici I/37 spojující obě krajská města, která se běžně označuje jako Hradubická nebo Hradubická silnice, a Hradubickou cyklostezku, která po svém dokončení povede převážně podél Labe.

V Autonapůl jsme vytvořili „dopravní Hradubice“. Citigo Andy se stalo pilotním vozem pro projekt jednosměrných cest mezi oběma městy, který vznikl na základě přání místních uživatelů. Požadavek na zavedení jednosměrných cest vzešel z nedávného průzkumu mezi uživateli Autonapůl. „Z výsledků našeho průzkumu vyplynulo, že 71 % uživatelů carsharingu na východě Čech jednosměrné cesty mezi Pardubicemi a Hradcem Králové využije,“ říká ředitel Autonapůl Michal Šimoník.

Sdílníci si jednoduše vyzvednou vůz v jednom městě a přejedou s ním do města sousedního, které režim jednosměrných cest také podporuje. Pro pilotní provoz mohou uživatelé carsharingu využít Škodu Citigo. Další tři auta zůstanou v režimu jako dosud, tedy s nutností je vrátit do jejich výchozího města a zóny.

A jak to celé funguje?

  1. Pro potřeby navigace v rezervačním systému vzniká “nové spojené” město “Hradubice”.
  2. Zůstávají zachovány současné předávací zóny a jejich hranice. Tedy “Hradec Králové” a “Pardubice - Polabiny IV”. 
  3. Jediné “plovoucí auto” je nejmenší Citigo Andy - s ním je možné ukončit rezervaci jak v zóně pardubické, tak v zóně hradecké. 
  4. Většina vozidel zůstává v současném režimu, tedy s nutností je vrátit do jejich výchozího města a zóny. To se konkrétně týká: 
  • Fabie Heleny a Octavie Hoover v Hradci Králové
  • Fabie Poochie v Pardubicích

S většími vozy si tedy budete moci rezervace lépe plánovat, protože budou vždy k dispozici ve své zóně a svém městě. Pouze Citigo Andy bude moci předchozí uživatel odstavit v obou městech, rezervace dopředu tedy u něj bude možná, ale bez jistoty jeho budoucí lokace. Pro lepší navigaci v appce doporučujeme vybrat město “Hradubice” nebo “nejpoužívanější” auta. 

Systém budeme nyní pozorně sledovat a pokud se osvědčí, jsme připraveni vozový park v obou městech či pro jednosměrné cesty dále posílit. Velmi uvítáme vaši zpětnou vazbu.

Autonapůl

Vytváříme prostor pro lidi.

Kontakt

Copyright 2018 IMCerny ©  All Rights Reserved