Autonapůl: nabídka investice a zhodnocení vašich financí

Podílejte se na rozvoji prvního českého carsharingu a získáte i něco navíc

Autonapul nabidka investice

Co začalo jako projekt několika rodin a jednotlivců, vyrostlo v družstvo působící v osmi velkých městech ČR s aktuálně téměř 90 auty. Loňské dvacetileté výročí od založení Autonapůl dokládá stabilitu, schopnost se přizpůsobovat, i přínos naší společnosti na poli sdílené mobility. Při rozšiřování našich služeb zůstáváme stále věrní svým hodnotám - poskytování skvělé služby, ohledu na životní prostředí a veřejný prostor.

Rádi bychom vám nabídli možnost zúročit volné finance výhodněji než na spořicím účtu a navíc užívat sdílená auta s výraznou slevou. Využijte příležitost finančně se podílet na dalším rozvoji Autonapůl a vydělat na tom. Podpoříte tak nejen carsharing Autonapůl, ale také rozvoj udržitelné mobility v Česku.

Zvolte si možnost úroku mezi 6,5-7,5 % p.a. při různých variantách úročené zápůjčky už na tři roky, ale i pět let. Záleží na vašich plánech a rádi s vámi najdeme variantu, která vám bude vyhovovat. Návrhy jsou uvedeny níže.

Investice budou použity primárně v několika oblastech: 

 • další vývoj registračního a platebního systému Autonapůl (mj. zavedení karetních plateb), 
 • pořízení dalších vozidel do sdílené flotily na jarní a letní sezónu
 • i rozvojové a obchodní aktivity směrem k developerům, městům i dalším větším zákazníkům. 

Jak se můžete na dalším rozvoji podílet vy a zhodnotit tak své finance

Smlouva o zápůjčce

Nabízíme vám možnost podílet se na financování rozvoje Autonapůl. Investice řešíme formou standardní smlouvy o zápůjčce (dle občanského zákoníku). Preferovaná minimální zapůjčená částka je 50 tisíc korun. Lze si zvolit z více variant splácení a vybrat si délků zápůjčky, resp. jejího splácení. 

 • Zápůjčka se základní úrokovou sazbu na 6,5 % p.a a s anuitním splácením. Typicky na 3 až 5 let. Splácíme ve čtvrtletních, stejně vysokých splátkách, zahrnujících úrok a také poměrnou část jistiny. Díky tomu už v průběhu splácení můžete znovu volně disponovat postupně rostoucí částí zapůjčených peněz.
 • Nabízíme také výhodnější variantu s úrokovou sazbou 7,5 % p.a.. Ve čtvrtletních splátkách posíláme pouze úrok, a ke splacení celé jistiny dojde po dohodnuté době 3 až 5 let.

Půjčku splácíme z výnosů všech provozovaných vozidel, nikoli jen těch nově pořízených.

V kombinaci s výnosem z úroku budete mít navíc možnost využívat služby carsharingu Autonapůl se slevou 10 % v prvním roce investice. 

Odkup podílu

Zajímavou variantou financování aktivit Autonapůl pro vás může být také  přímý odkup 1 % podílu přímo v našem družstvu, v hodnotě 515 tis. Kč. Lze řešit také jako převod jistiny předchozí zápůjčky nebo její části.

Díky rozhodnutí členské schůze z listopadu 2023 totiž můžeme v letošním roce nabídnout prodej části firmy a tedy vstup dalším členům - finančním investorům Tato varianta je limitovaná a po vyčerpání alokovaných podílů se podle platné strategie nebude v budoucnu opakovat.

Více informací o Autonapůl vám na vyžádání zašleme v informačním materiálu. Zároveň jsme připraveni projednat s vámi celou věc osobně, pokud si to budete přát.

Máte-li zájem o více informací nebo jste se rozhodli nabídku využít, napište Michalovi Šimoníkovi na e-mail: simonik@autonapul.cz. Ideálně do 29. 1. 2024. 

Nabídka je otevřená i mimo uživatele Autonapůl, můžete ji přeposílat dál.

Autonapul Arkana

Flotila Autonapůl

Loni jsme do flotily přidali celkem 28 nových vozů, především 15 kombi Hyundai i30 a 10 většinově hybridních moderních crossoverů Renault Arkana. Letos chceme pokračovat v další obnově sdílené flotily, především ve stále velmi žádané kategorii Economy.

Už více než dvě třetiny vozidel nyní využívají novou generaci carsharingových jednotek INVERS, které jsou velmi rychlé z pohledu komunikace s appkou a mají přesné GPS pro hladké vyzvednutí vozu. Tuto výměnu technologie chceme letos dále urychlit. Pro představu, jedna nová jednotka včetně instalace stojí kolem 1000 Euro. 

Co zásadního se u nás událo v roce 2023

 • Roční přírůstek nově registrovaných uživatelů Autonapůl mezi lety 2022 a 2023 výrazně vzrostl - o celých 100 %, mj. i díky akvizici zákazníků konkurence AJO - viz níže.
 • Oslavili jsme 20 let od založení Autonapůl.
 • Povědomí o carsharingu roste mezi jednotlivci, službu využívají rodiny, freelanceři, menší i větší firmy, zájem se objevuje od municipalit.
 • Spustili jsme projekt carsharing jako benefit pro zaměstnance nejen pro korporát a střední firmy, ale třeba i pro Univerzitu Palackého v Olomouci.
 • Rozjeli jsme spolupráci se zeleným developerem NOHO v Hradci Králové, jehož klientům v obytném komplexu Cihlovka poskytujeme jedno z našich sdílených aut exkluzivně.
 • Vyslyšeli jsme poptávku části sdílníků po crossoverech a do flotily zařadili deset moderních Renaultů Arkana.
 • Dokázali jsme nabídnout službu dřívějším zákazníkům končícího AJO carsharingu nejen ve vytížené vánoční sezóně.
 • Rok 2023 byl po mnoha stránkách turbulentní, přesto jsme investovali do nových projektů, které jsme spustili zejména v listopadu a prosinci 2023.

Podrobnou bilanci si můžete přečíst v článku na našem blogu.

za náš tým:

Stanislav Kutáček, CEO Autonapůl

Michal Šimoník, ředitel Autonapůl

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je Profilovky-Autonapul.jpg.

Vytváříme prostor pro lidi. Společně

Kontakt

Autonapůl, družstvo
Údolní 33, 602 00 Brno
Kancelář: Křenová 52, Brno
IČO: 29301751 / DIČ: CZ29301751

Technická podpora pro uživatele: +420 778 470 898
e-mail: autonapul@autonapul.cz

Copyright 2018 IMCerny ©  All Rights Reserved