Carsharing Praha

Praha je městem zaslíbeným pro carsharing už od roku 2013, kdy tam družstvo Autonapůl zřídilo svoji pobočku. Kromě Prahy fungujeme i v dalších velkých městech v České republice.

Kolik to stojí?

V carsharingu platíte za rezervované hodiny a projeté kilometry. Cena se liší podle typu auta, na delší cesty máte slevy. Obecně platí pravidlo, že maximální denní sazba je desetinásobek hodinové sazby.

Takže půjčíte-li si např. Škodu Citigo na 24h a ujedete s ní 40 km, zaplatíte 586 Kč. Přehled cen najdete na speciální stránce. Můžete si také spočítat svoji cestu na kalkulačce.

Jak to funguje?

Carsharing je jednoduchá a moderní služba, která vám zajistí auto, kdykoliv ho potřebujete bez toho, že byste se o auto museli starat. Do služby se jednou registrujete a získáte přístup do rezervační aplikace (Android/iOS). Každá výpůjčka pak funguje úplně jednoduše ve třech krocích:

Je to snadné
Rezervuj

Rezervujte si auto
na hodinu nebo na celý den.
On-line na Vašem počítači
nebo přes mobilní telefon.

Je to snadné
Odemkni

Přijdete k autu použijete aplikaci (Android/iOS) nebo přiložíte kartu ke snímači za sklem.
Dveře se odemknou 
a můžete jet.

Je to snadné
Jeď

Když se Vaše rezervace
blíží ke konci, vraťte auto
zpět do jeho zóny.
A to je vše!

Nevlastnit užívat – jak být součástí Autonapůl.

Chcete vědět víc o fungování carsharingu? Podívejte se na video.

Parkování v Praze

Parkování sdílených aut v Praze je součástí systému schváleného Magistrátem města Prahy. Více informací níže. K systému rezidentního parkování v Praze se více dozvíte na speciální stránce rezidentní parkování nebo na www.parkujvklidu.cz

Parkovací zóny

Předávací lokality Autonapůl v Praze jsou připraveny s cílem jednodušeji předávat auta, usnadnit hledání parkovacího místa a mít auta tam, kde je nejvíce potřebujete. U většiny zón dodržujeme původní myšlenku docházkové vzdálenosti od 1 – 2 stanic metra, aby se k autům dalo snadno dostat i veřejnou dopravou. Všechny zóny průběžně sledujeme, podle poptávky hledáme další vhodná parkovací místa, případně posílíme již zavedenou zónu. V každém voze je mapka jemu určené předávací lokality.

Vozový park v Praze

V Praze stejně jako v dalších městech, kde Autonapůl působí jsou vytvořené předávací zóny. Přesné údaje, kde auto vyzvednout jsou v rezervačním systému. Mapky parkovacích zón jsou přímo v autě. Autonapůl kombinuje výhody free-float a station-based carsharingu. Můžete odhadnout, kde si své auto vyzvednete a lze tedy rezervaci plánovat neomezeně dopředu a víte přesně, pro které auto si jdete.

V různých pražských lokalitách parkují různá vozidla s různou výbavou.

Central – Škoda Citigo Terri (automatická převodovka) + Škoda Fabia combi Alison + Škoda Fabia combi Julius + Škoda Fabia combi Luigi + Škoda Rapid Joe (automatická převodovka) + Škoda Octavia combi Audrey (tažné zařízení)

Pankrác – Škoda Citigo Spud + Škoda Fabia combi Kearney + Škoda Octavia Maude (tažné zařízení)

Smíchov – Škoda Citigo Charlie (s polepy) + Škoda Fabia combi Monroe

Dejvice – Škoda Citigo Annika (s polepy) + Škoda Fabia Doris + Škoda Octavia combi Ginger

Holešovice – Škoda Citigo Rod (automatická převodovka) + Škoda Fabia combi Eddie + Octavia combi Brockman + Scala Sarah (automatická převodovka) 

Libeň – Škoda Citigo Stu (automatická převodovka) + Škoda Fabia Eleanor

Kobylisy – Škoda Fabia combi Abbie + Škoda Octavia combi Nick

Transit Snyder – volná zóna v rámci parkovacích lokalit Autonapůl

Podrobnější informace o výbavě aut najdete na zvláštní stránce.

Aplikace

Auta si můžete rezervovat pomocí aplikace, která je dostupná přes prohlížeč, mobilní aplikace pak pro Android i pro iOS.

Carsharing Praha

Další bonusy

Půjčovna dodávek

V Praze funguje devítimístný Ford Transit, který je možné použít jak pro přepravu většího množství osob, tak např. pro stěhování nábytku. Na toto auto vám stačí platný řidičský průkaz skupiny B a je samozřejmě také vybaveno tažným zařízením. Na rozdíl od ostatních vozidel může Transit parkovat ve všech předávacích zónách Autonapůl v Praze.

Ford Transit Auotnapůl

Půjčovna nosičů a vybavení

V Praze je možné zdarma půjčit střešní nosiče na několik typů aut. Kontakt: praha@autonapul.cz. Místo vyzvednutí: dílna Rekola, Na Košince 5, Libeň. Výdejní doba 9:00-16:00 ve všední dny, pouze po domluvě.

Pro půjčení držáků na kola, autoboxů (tzv. rakví), vozíku nebo střešních nosičů v Praze doporučujeme Půjčovnu Duch ve Strašnicích. Půjčení vybavení je za poplatek, ale po uvedení hesla: „Autonapůl“ dostanete 10% slevu z denní sazby půjčovného. Po domluvě je možná montáž vybavení přímo na rezervované auto.

Vybrané vozy mají tažné zařízení a je tedy možné připojit vozík nebo instalovat nosiče na kola na zadní dveře.

Extra výbava

Vybrané vozy v Praze jsou vybavené tzv. Family výbavou. Mají dětské podsedáky pro váhu 15-36 kg.

Všechny vozy Škoda kategorie Comfort a Ford Transit Snyder, Škoda Fabia Abbie  a Citigo Stu mají Ekoplaketu pro Německo – Umweltplakette.

Škoda Rapid Joe má roční rakouskou dálniční známku.

Škoda Octavia Audrey a Maude mají roční slovenskou dálniční známku.

Všechny tyto a další doplňující informace můžete filtrovat v rezervační aplikaci (Android/iOS) nebo zjistit na komunitní mapě Autonapůl Mapotic.

Autonapůl – první český carsharing.

Vytváříme prostor pro lidi. Společně.

Google Rating

5,0 47 reviews

  • Avatar Aneta Sildova ★★★★★ 3 months ago
    Skvělá služba ideální pro všechny, kteří auto potřebují jen jednou za čas. Žádný problém, všechno funguje … More bezchybně!
  • Avatar Martin Tyšer ★★★★★ 5 months ago
    Jako účetní firma Nastejnelodi.cz využíváme Autonapůl.cz již pár roků a neměnili bychom a navíc všem našim … More klientům tyto služby vřele doporučujeme. Potřebujete jet z Ostravy na obchodní schůzku kousek za Prahu, kousek od Plzně nebo do Liberce? Tradičně toto znamená celodenní "výlet" a stres za volantem na D1 s nepredikovatelnou dobou jízdy. S Autonapůl.cz sednete na vlak, ve kterém se dobře najíte v jídeláku nebo můžete "popracovat" a půjčíte si auto jednoduše až z vlaku vystoupíte. Díky Autonapůl.cz svým časem již neplýtvám a díky za to!
  • Avatar Katerina Zanotti ★★★★★ 3 months ago
    S Autonapůl jsem vždy maximálně spokojená, osobní komunikace, výborná komunita, čistá auta. Vše funguje jak má, … More díky!

Kontakt

Copyright 2018 IMCerny ©  All Rights Reserved