Toyota Corolla - hybrid poprvé ve flotile Autonapůl

Toyota Corolla hybrid

Do flotily Autonapůl dorazily nové vozy Toyota Corolla s hybridním pohonem. Prozatím je najdete v Praze a Brně a patří do cenové kategorie Comfort. Pojďme si je společně trochu představit a podívat se na to, jak jejich hybridní režim vlastně pracuje.

Žádné kabely a nabíječky

Ve spojení se slovem hybrid se vám může vybavit nutnost nabíjení, řešení dojezdu a podobných omezení. Nebojte, nejedná se o tzv. plug-in hybrid, který je třeba pravidelně dobíjet ze zásuvky. Toyota se již několik let věnuje tzv. full hybridu - jde o kombinaci spalovacího motoru, elektromotoru a drobné baterie. Ta se dobíjí buď rekuperací za jízdy nebo ji dovede dobíjet i spalovací motor. V praxi to znamená, že buď jedete na benzín nebo na elektřinu a auto o všem rozhoduje samo, aniž byste museli cokoliv řešit.

Výsledek? Nízká spotřeba ve městě, kde auto dokáže uložit energii generovanou při častém brždění a použít ji pro opětovné rozjetí (třeba hustá síť křižovatek apod.).

Bohatá výbava je u Toyoty samozřejmostí

Souhrn výbavy je bohatý: prostorný kufr kombi o objemu téměř 600 litrů, Apple Carplay/Android Auto, bezdrátové nabíjení telefonů, vyhřívaná sedadla, automatická dálková světla, DAB rádio i s navigací, přední i zadní parkovací senzory plus kamera, adaptivní tempomat a čtení dopravních značek. A především: spolehlivý a úsporný hybridní pohon Toyota, standardně s automatickou převodovkou.

Bližší technické informace k sdíleným hybridním Toyotám na našem webu.

Představení vozu Toyota Corolla hybrid Autonapůl

Pokud byste rádi nakoukli do auta ještě před jízdou a podívali se, co všechno nabízí, připravili jsme si pro vás video, kde shrnujeme vše důležité. Jak s hybridním pohonem jet či co vše si můžete vyzkoušet. Úsporná jízda je u vozu velmi návyková. 🙂

Proč právě hybrid od Toyoty?

Proč jsme si vybrali právě Toyotu a jejich hybridní pohon? Pokud s námi už nějakou dobu jezdíte, určitě víte, že v Autonapůl se pravidelně účastníme iniciativy Do práce na kole, chceme naší strategií carsharingu utvářet ve městech více prostoru pro lidi a právě hybridy mohou pomoci ve městech snižovat emise a tvořit tak lepší prostředí pro jeho obyvatele. V městském a příměstském provozu spočívá největší výhoda tzv. full hybridu, který Toyota začala sériově vyrábět už v roce 1997 s úplně první generací Toyoty Prius (do Evropy se dostala až v roce 2000).

Toyota Corolla hybrid Autonapul
Decentní polepy nahrazují samolepky Autonapůl

Full hybrid dokáže vykrývat slabá místa spalovacího motoru (rozpohybování vozu, následné brždění a ztrátu kinetické energie). Pokud popojiždíte ve městě, u běžného spalovacího auta musíte velmi často zastavovat a rozjíždět se - vynaložená energie je tak ztracená a nejde ji využít znova. Full hybrid umí energie z brždění zachytit do baterie a využít ji při dalším rozjezdu. Jízda s hybridem je navíc velmi podobná jízdě s elektromobilem - o plynulé rozjezdy se stará elektromotor a automatická převodovka. Vy se můžete soustředit na řízení.

Kontakt

Autonapůl, družstvo
Údolní 33, 602 00 Brno
Kancelář: Křenová 52, Brno
IČO: 29301751 / DIČ: CZ29301751

Technická podpora pro uživatele: +420 778 470 898
e-mail: autonapul@autonapul.cz

Copyright 2018 IMCerny ©  All Rights Reserved