Autonapůl podporuje Fórum mobilních hospiců

Fórum mobilních hospiců

Doba koronavirová se dotýká nás všech. Podnikatelů poklesem tržeb, mnoha obyčejných lidí tím, že přišli o práci nebo se musí doma místo práce starat o děti, které se vzhledem k zavřeným školám učí online. Stranou však nezůstávají ani neziskové organizace pečující o těžce nemocné pacienty, nemohoucí a naše nejstarší. Organizace pečující o lidi v závěru života sdružuje Fórum mobilních hospiců, z. s.

Fórum mobilních hospiců je zastřešující organizací pro v současné době 40 poskytovatelů mobilní specializované paliativní péče (tedy takzvané mobilní nebo domácí hospice) po celé České republice a další poskytovatele zdravotní péče. Mezi její členy se řadí hospice, agentury domácí péče, charitní organizace a další zdravotnická zařízení, jež poskytují profesionální specializovanou nebo obecnou paliativní péči v domácím prostředí pacienta. Jedná se o komplexní a na kvalitu života orientovanou péči poskytovanou pacientovi, který trpí nevyléčitelnou chorobou v pokročilém nebo terminálním stadiu. Cílem paliativní péče je nejen zmírnit bolest a další tělesná a duševní strádání, ale zachovat přitom pacientovu důstojnost a poskytnout podporu jeho blízkým.

Autonapůl zapůjčilo tři vozy ze své flotily

Autonapůl - pomoci druhým
Most k domovu

Aby mohly tyto organizace zajišťovat svoji péči, potřebují auta. Služba mobilních hospiců je dostupná 24 hodin denně. To znamená, že kdykoliv je třeba vyjíždí tým za pacientem domů. Protože péče o potřebné se ve slušné občanské společnosti musí podporovat ve všech dobách a v době krize obzvláště, rozhodli jsme se zapojit i my.

Třem vybraným členským organizacím Fóra mobilních hospiců (po jednom v Brně, Praze a Olomouci) Autonapůl za symbolickou 1 korunu do konce měsíce května 2020 zapůjčilo dohromady tři vozy ze své flotily. Všechny mají zajištěné pojištění, veškerý servis a českou dálniční známku. Tedy stejné služby, na které jste zvyklí i vy, naši sdílníci. Organizace si hradí pouze projeté palivo. A o jaké konkrétní hospice jde? Je to zdravotní ústav Most k domovu Praha (https://www.mostkdomovu.cz/), Mobilní hospic sv. Jana  Oblastní charita Rajhrad (https://rajhrad.charita.cz/) a olomoucký mobilní hospic Nejste sami (https://nejstesami.eu/).

Chcete-li také přispět, máte možnost. Konkrétní způsoby naleznete na webových stránkách jednotlivých organizací. Za případnou pomoc předem děkujeme.

O podpoře výroby dezinfekce na SPŠ Chemické v Brně je článek Autonapůl pomáhá.

#spolecnetozvladneme #pomahamepomahat

Kontakt

Autonapůl, družstvo
Údolní 33, 602 00 Brno
Kancelář: Křenová 52, Brno
IČO: 29301751 / DIČ: CZ29301751

Technická podpora pro uživatele: +420 778 470 898
e-mail: autonapul@autonapul.cz

Copyright 2018 IMCerny ©  All Rights Reserved