Carsharing Brno

Autonapul Brno

Prvním českým městem, kde se prosadil carsharing, bylo Brno. Autonapůl zde vytváří prostor pro lidi už od roku 2003. V Brně nabízíme sdílená vozidla Škoda Citigo, Škoda Fabia combi, Škoda Rapid, Škod Scala, Škoda Octavia combi, Renault Traffic, Ford Transit a elektromobil Renault Zoe (viz sekce Vozový park). Pokud vás zajímá, jak si stojí carsharing ve srovnání s obyčejnou půjčovnou, přečtěte si článek na našem blogu.

Výhody Autonapůl

Zákazníci Autonapůl z Brna mohou využívat auta i v ostatních městech, kde Autonapůl působí. Registrujete se pouze jednou a potom už jsou ve vašem mobilu k dispozici auta ze všech 9 měst, kde má Autonapůl své vozy.

Své sdílené auto můžete dále sdílet. Jste odpovědná osoba za rezervované auto, ale řídit může kdokoliv z blízkých. Během své cesty se může vydat v podstatě kamkoli, včetně zahraničí.

Kolik to stojí?

V carsharingu platíte za rezervované hodiny a projeté kilometry. Cena se liší podle typu auta, na delší cesty máte slevy. Obecně platí pravidlo, že maximální denní sazba je desetinásobek hodinové sazby.

Cena je konečná. Zahrnuje palivo, dálniční známku, servis, přezouvání pneumatik, pojištění a další běžné náklady na provoz automobilu.

Přehled cen najdete na speciální stránce. Můžete si také spočítat svoji cestu na kalkulačce.


Potřebujete zajet na větší nákup? Rezervujete si například Škodu Citigo z kategorie Budget na 2 hodiny, ujedete s ní 20 km, zaplatíte 176,- Kč včetně paliva.


Další vzorové cesty.

Carsharing Brno - Citigo Autonapůl
Citigo Autonapůl – většina vozů flotily je bez reklamních polepů

Jak to funguje?

Carsharing Brno je jednoduchá a moderní služba, která vám zajistí auto, kdykoliv ho potřebujete bez toho, že byste se o auto museli starat. Do služby se jednou registrujete a získáte přístup do rezervační aplikace (Android / iOS). Každá výpůjčka pak funguje úplně jednoduše ve třech krocích:

Je to snadné
Rezervuj

Rezervujte si auto
na hodinu nebo na celý den.
On-line na Vašem počítači
nebo přes mobilní telefon.

Je to snadné
Odemkni

Přijdete k autu použijete aplikaci (Android/iOS) nebo přiložíte kartu ke snímači za sklem.
Dveře se odemknou 
a můžete jet.

Je to snadné
Jeď

Když se Vaše rezervace
blíží ke konci, vraťte auto
zpět do jeho zóny.
A to je vše!

Nevlastnit užívat – jak být součástí Autonapůl.

Chcete vědět víc o fungování carsharingu? Podívejte se na video.

Parkování v Brně

Carsharing Brno - parkování na modrých zónách

Uživatelé Autonapůl mohou v zónách vyznačených modrou čárou parkovat kterékoli brněnské auto Autonapůl zdarma. 

Podrobné informace, fotografie a příklady správného i nesprávného parkování najdete na speciální stránce věnované parkování v Brně.

Parkovací zóny

Bližší informace k parkovací lokalitě v Brně naleznete na následujícím odkazu.

Vozový park v Brně

Flotila brněnského carsharingu je mimořádně rozmanitá. Elektromobil a dodávky Transit a Trafic jsou popsány níže. Kromě nich máme také několik aut s automatickou převodovkou jako Citigo nebo Rapid. Citigo nabízíme také s manuální převodovkou. Kromě Fabií a Octávií combi můžete zvolit také komfortní Renault Megane.

Podrobnější informace o výbavě aut najdete na zvláštní stránce.

Aplikace

Carsharing Brno

Auta si můžete jednoduše rezervovat online pomocí aplikace, která je dostupná přes prohlížeč, mobilní aplikace pak také pro Android i iOS.

Aplikace vám umožní bezplatné zrušení rezervace před jejím začátkem nebo její prodloužení.

Další bonusy

Půjčovna dodávek

Ford Transit

Ford Transit Autonapul na teambuilding

V Brně máme k dispozici Ford Transit, který je možné použít pro přepravu až šesti osob. Zadní prostor lze využít pro stěhování nebo cestu na výlet, vejdou se tam až čtyři kola plus zavazadla. Na toto auto vám stačí platný řidičský průkaz skupiny B a je samozřejmě také vybaveno tažným zařízením.

Renault Trafic

Renault Trafic Autonapůl

Renault Trafic Busby nabízí prostor pro až 9 cestujících. Nabízí komfort klimatizace i topení i pro zadní pasažéry, tempomat, rádio s USB i bluetooth s ovládáním od volantu, ale třeba také parkovací senzory s couvací kamerou.

Elektromobil

Renault Zoe

Carsharing Brno Autonapůl nabízí také elektromobil Renault Zoe s dojezdem až 300 km. Parkuje na Cyrilské ulici u Impact Hubu. Pozor: vyzvednutí pouze přes mobilní aplikaci.

Elektromobil a jak ho používat

Kancelář

Od října 2017 v Brně funguje kancelář. Adresa je Křenová 409/52 – budova obchodního domu Nosreti, 2. patro. V kanceláři obvykle bývá někdo z kolegů od 8 do 16 hodin, ale občas musíme vyjet pryč, abychom zajistili provoz nebo servis některého auta. Proto si prosím schůzky raději vždy domlouvejte předem.

Půjčovna vybavení

Jako doplňkovou službu ke sdílení aut Brno nabízí také příčníky, nosiče na kola, dětské autosedačky pro váhu 9-36 kg a další vybavení zdarma. Sdílníci se je mohou zapůjčit v brněnské kanceláři Autonapůl.

Volejte helplinku +420778470898 pro více informací.

Extra výbava

Vybrané vozy v Brně jsou vybavené tzv. Family výbavou. Mají dětské podsedáky pro váhu 15-36 kg. Je možné si také zapůjčit dětské sedačky pro váhu 9-36 kg.

Škoda Octavia Gary a Rapid Raymont mají roční rakouskou dálniční známku

Škody Octavia Buck a Skinner, Rapidy Larry, Robert a Roy mají slovenskou dálniční známku.

Vybrané vozy mají tažné zařízení.

Všechny tyto a další doplňující informace můžete filtrovat v rezervačním systému nebo zjistit na komunitní mapě Autonapůl Mapotic.

Půjčovna aut

Auta půjčujeme i na delší dobu, typicky měsíc a více. Pokud vás zajímají přesné podmínky, prosím, napište nám.

Autonapůl – první český carsharing.

Vytváříme prostor pro lidi. Společně.

Google Rating

5,0 57 reviews

  • Avatar Karolína Nováková ★★★★★ a month ago
    Perfektně fungující služba pro všechny, kteří smýšlí ekonomicky i ekologicky. Pokud auto nevyužíváte každý … More den, ale jen na občasné výlety, nákupy nebo přejíždění, nemá smysl si kupovat vlastní. Auta jsou vždycky čistá a udržovaná. Zákaznický servis je nonstop k dispozici a dle mých zkušeností vždy naprosto vstřícný. Využíváme mj. na natáčení, devítimístná dodávka na převážení štábu úplně ideální. Rozhodně doporučuju!
  • Avatar Josef Minář ★★★★★ 3 weeks ago
    Výborná služba sdílení aut, narozdíl od konkurenčních carsharingů funguje v daleko více městech, ne jen Praha+Brno. … More Rád proto kromě výletů kolem domovské Prahy využívám i na kombinaci vlakem do daného krajského města a dále výlet sdíleným Autonapůl.
  • Avatar Martin Kuba ★★★★★ a month ago
    Dobrá služba se kterou mám z nedávné doby jen tu nejlepší zkušenost, moc přeji provozovatelům, aby vše i do budoucna … More fungovalo takhle hladce, carshering tohoto typu je u nás podle mě hodně potřebný.

Kontakt

Copyright 2018 IMCerny ©  All Rights Reserved